kemalbeysmll

Zorlukları Çalışarak Aşacağız

Türkiye ekonomik performansının iki temel belirleyici unsuru olan global ekonomideki dalgalanmalar ve iç siyasette yaşanan ekonomik-siyasal iniş-çıkışlar, döviz kurlarında sert dalgalanmalara yol açıyor ve bu finansal kırılganlık, Türkiye ekonomisinin performansını düşürmeye devam ediyor. Bu performans kaybından en çok etkilenenlerin işletmeler olduğu da bir gerçek. Yaşanan bu olumsuz gelişmelerin önüne geçmek için, Türk lirasının değerinin korunmasıyla ilgili Resmi Gazete’de yeni düzenleme yayımlandı. Bu düzenlemede döviz üzerinden yapılan menkul, gayrimenkul alım-satım ve kiralama sözleşmelerinin 30 gün içinde Türk lirasına dönüştürülmesi yer alıyor.  Aynı zamanda ülkemizi bu dar boğazdan çıkaracak olan adımlardan birinin de katma değeri yüksek ürünlerle ihracat yapmak olduğunu ve firmalarımızın da buna artık daha çok önem vereceğini düşünüyoruz. Bu önlem ve planlar ile yaşanan sıkıntıların en kısa sürede atlatılacağına inanıyoruz.

Bu döviz dalgalanmaları sebebiyle yaşanan performans kaybını nötr hale getirebilmek adına düzenlenen ve katılım sağlanan çeşitli fuar organizasyonları; yapılan ikili-toplu iş görüşmeleri sektörümüze ve bize umut kaynağı oluyor. Çünkü çalışmadan ekonomiye katkı sağlamanın imkânsız olduğunu biliyoruz. Bizler de iş dünyası temsilcileri olarak söz verdiğimiz gibi sizlere en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Ülkemizin ortak yararları doğrultusunda daha güvenli ve daha üretken bir geleceğin sağlanması amacıyla var gücümüz ile çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Yerel ve uluslararası ticari platformların vazgeçilmez lider yayın kuruluşu olarak; sektörümüze yön veren etkinliklerde yer almaya devam ediyoruz.  Win&ARTProje ve ALU&Art Dergilerimizin yeni sayıları ile yurtiçinde İstanbul Ankiros, Kauçuk, İntermob, Eurasia Adhesive&Sealant ve Malatya Yapı fuarlarında yer alacağız. Yurtdışında ise 9-11 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek olan Alüminyum Fuarı’nda sektörümüzün tek Türk yayın kuruluşu ve fuarın medya partneri olarak 12. holde F52 nolu stantta dergilerimizin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Ardından 23-26 Ekim tarihleri arasında yine Düsseldorf şehrinde düzenlenecek olan Glasstec Fuarı’nda sektör profesyonelleriyle buluşacağız.

Yurtdışı Özel Sayılarımız ile İran/Tahran Confair, Ukrayna/L’viv Windo L’viv ve Dubai Door&Windows&Facades Fuarlarında yerimizi aldık. Kasım ayı içerisinde düzenlenecek olan İspanya/Madrid Veteco, Fas/Kazablanka S.I.B ve Cezayir Best5 Fuarlarında olacağız. Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden tek Türk yayın kuruluşu olarak katıldığımız fuarlarda yerli ve yabancı firmalar ile temaslar kuracağız, ticari alanda firmaların birbirleriyle görüşmelerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Son olarak, bize gurur veren, maneviyatımızı kuvvetlendiren günlerimizi hatırlamadan geçmek istemiyoruz. Gelecek nesillerimize yaşanılası bir ülke bırakmamız dilek ve temennileri ile Kurban Bayramınızı; Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferimizi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve şükran ile anıyoruz.

imza