sima aluminyum logoSima Alüminyum, Celalettin KIRBOZ ile Daha Güçlü

Alüminyum sektörünün gelişmesine büyük katkıları olan Sayın Celalettin KIRBOZ ile, Sima firmasındaki yeni görevleri, buradaki faaliyetleri, ülkemizin ekonomik durumu, hedef ve beklentileri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

ersoy cakir mimarlikBaşarının Adresi: Ersoy Çakır Mimarlık 

Ersoy Çakır Mimarlık Ltd. Şti. firma yetkilisi Ersoy ÇAKIR ile firmalarının faaliyetleri, sektöre sundukları hizmetler, 2020 yılı hedef ve beklentileri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

sercair logoSercair, Kirli Havanın Sağlığa Zararlarına Yepyeni Bir Teknolojik Çözüm Getiriyor

Sercair Türkiye Satış Direktörü Burak ONKARDEŞLER ile markalarını diğer markalardan ayıran özellikleri, hava temizleme cihazlarının önemini ve Türkiye’deki yapılanmalarını ve bayilik sistemlerini konuştuk.

alcas logoKalitenin Adresi, Alcas

“Alcas’ın sektördeki en büyük farkı kalitesi. Kalite çıtamız çok yüksek. Müşteri anketlerimizde bu yönümüz 100 puana ulaşıyor. Kalitenin yanı sıra termin sürelerine uyma oranımız diğer takdir edilen yönlerimizden biridir” diyen Alcas Metal Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet YILMAZ ile bir röportaj gerçekleştirdik.

alfa metal logoAlfa Metal ile Sektörün Nabzını Tuttuk

“Birlikten güç doğar, ayrılıktan da parçalanma doğar. Birlik, beraberlik ve topyekûn olmak güçtür; ayrılık, azap ve yokluktur” diyen Alfa Metal Yönetim Kurulu Başkanı Ali BAKANER ile yeni tesisleri ve İstanbul Ticaret Odası’ndaki görevi ve gündemi hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

genc kayalar logoGeri Dönüşümün Adresi: Genç Kayalar

“Dünyada varolan en son ve en yeni gelişmiş teknoloji ile TRF 5 devrilebilir döner ocak, REVERBER 5 ergitme ve dinlendirme ocak, T-İngot ve konveyör külçe döküm hattı, dökümün her aşamasında her şarjında analiz değerlerini alabileceğimiz laboratuvarımız ve en önemlisi de tüm bu başarılara birlikte imza attığımız, bir ekip

tioseal logo“Söz Verdiğimiz Gibi”

“Coğrafi konumu ve bu konuma etkisi inanılmaz olan ülkemizin, ihracat öncelikli üretim ve buna bağlı istihdam ve refahındaki yükselişinde ‘bir tuğla’ kadar katkı sağlayabilirsek, bu ülkeye/insanlarına layık bir firma olma gururu içinde olacağız” diyen Tioseal Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Adnan HOCAOĞLU ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

abg groupKaliteli Ürün, Sorunsuz Hizmetin Adresi ABG Group  

ABG Group, işinde uzman ihracat departmanı ile yurtdışı müşteri ziyaretleri ve aktif iletişim kanalları sayesinde, kısa sürede bölgemizde 40’tan fazla ülke, 300’den fazla yabancı müşteriyle ABG Group kalitesini buluşturmayı başarmıştır” diyen ABG Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Burak GÖÇÜMLÜ ile bir röportaj gerçekleştirdik.

rt turkey logoR+T Turkey: Avrupa ve Asya Arasındaki İdeal Bağlantı Merkezi

Panjur, tente, kapı / geçiş ve güneşten korunma sistemleri alanında Türkiye’nin öncü fuarıR+T Turkey, 28-30 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da dördüncü kez düzenleniyor. Almanya-Türkiye proje ekibi Manuela KELLER ve Ufuk ALTINTOP fuardan altı ay önce Türkiye’deki durumu bildiriyor.

 

tremcoSektörde Lider Firma: tremco illbruck

“Ürün gamımız oldukça geniş ve bazı ürün gruplarında lider durumundayız. Şişen bantta Avrupa’da lideriz. Belli ürün gruplarında rakiplerimiz çok olmasına rağmen bizi ön planda tutan taraflarımız var; üreticiyiz. Yani baştan sona tüm ihtiyaçları karşılayabilen ana firma olarak Türkiye’de hizmet verebilen tek firmayız.” diyen tremco illbruck satış müdürü Uğur ALTUNTOPU röportaj sorularımızı yanıtladı.

arfem aluminyumDiyarbakır’dan Dünyaya Alüminyum Üreten Adres: Arfem Alüminyum

“Kurulduğu günden beri Türkiye’nin birçok ilinde başarılı işlere imza atan Arfem İnşaat ‘Diyarbakır’dan Dünya’ya Üretiyoruz’ sloganını kendine şiar edinmiştir. Arfem Alüminyum, alüminyum profil üretmek üzere 2011 yılında kurularak ülkemiz sanayisine kazandırılmıştır” diyen Arfem Alüminyum Fabrika Müdürü Yüksel İSAOĞLU ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

galsiad logo“Avrasya Pencere Fuarı’nda İnovasyon Alanımızla Dikkat Çektik”

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ ile Avrasya Kapı Pencere Cam Alüminyum Fuarı’nı değerlendirdik. Fuarda gerçekleşen etkinlikleri hakkında bilgiler aldık.

 

bulut plastik logoBulut Plastik, Müşteri Memnuniyetini Her Şeyin Üstünde Tutuyor

“İlk hedefimiz müşteri memnuniyeti. Doğru ürünü doğru müşteriye en hızlı ve en kaliteli şekilde ulaştırmak en büyük gayretimiz. Genç ve dinamik kadromuzla müşterilerimize en iyi şekilde hizmet veriyoruz” diyen Bulut Plastik firma yetkilisi Ömer AKBULUT ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

bursa yapi fuari 2019 logo 18-21 NİSAN BURSA YAPI FUARI

 

 

 

maer logoMaer Hırdavat Makine Büyümeye Devam Ediyor

Firmamızın çalışma prensipleri arasında başta doğru ve kaliteli ürünün hızlı şekilde müşteriye ulaştırılması yer almaktadır. Maer Hırdavat Makine her zaman önce doğru ürün sonrasında hizmet odaklı çalışan bir işletmedir” diyen Maer Hırdavat Makine firma yetkilisi Erhan ÖZCAN ile söyleşi gerçekleştirdik.

arfen logoArfen ile İhtiyaçları Karşılamak Çok Kolay

“Arfen bugün yapı sektöründe en çok bina dilatasyon profilleri, köprü genleşme derzler ve mesnetleri, duvar koruma bantları, alüminyum gövdeli paspas sistemleri, ayarlanabilir kapı kasaları, cam baza sistemleri, menfez sistemleri ve giydirme cephe alt konstrüksiyonları üretimi ve satışı ile bilinmektedir” diyen Arfen Firmasının yetkilisi Gültekin DÖNMEZ’e röportaj sorularımızı yönelttik.

fastaner logoÇetin TECDELİOĞLU, Festaner Fuarı’nı Değerlendirdi

İDDMİB (İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çetin TECDELİOĞLU ile Festaner Fuarı’nı değerlendirdik.

 

 

murat buda 58a“Karbon Fiber İmalat Tekniği Oldukça Öğretici”

Murat BUDA ile çeşitli alanlardaki çalışmaları, kitapları ve Karbon Fiber hakkındaki görüşleri ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

wssAlmanya’nın En Bilinir, En Kaliteli Markası Olan WSS; Almanya’da Bu Sektörün %78’i tarafından Tercih Ediliyor

Kapı kolları, menteşeler ve zincirli kapı sistemleri gibi projelerde kullanılabilecek bütün aksesuarları üreten WSS Türkiye Genel Müdürü Esra UZER ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

dijital muh logoAvrupa Standartlarında Malzemeler Dijital Mühendislik’ten

“Türkiye’de firmamız tarafından üretilen çift yönlü Mesh Bar yerli üretim özelliğiyle öne çıkarak bir Türk Markası imzasını taşımaktadır. Bu yıl 18- 22 Haziran tarihleri arasında 42.’si düzenlenecek olan Yapı Fuarı’nda “Oliptek” markasıyla birlikte sergileyeceğimiz Mesh Bar ürünümüzü lanse etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

reed tuyapAvrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları Yeni Bir Rekora İmza Attı

“Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, Pencere Fuarı bünyesindeki Alüminyum Özel Bölümü ile birlikte eşzamanlı olarak 12 salonda, yaklaşık 120 bin m²’lik brüt sergileme alanı üzerinde, 27 ülkeden 614 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, sektör dernekleri PÜKAD, PÜKAB ve GALSİAD destekleri ile düzenlendi.

arfen Arfen İhtiyaçlarınıza Çözüm Üretir

“Arfen Grup firmalarının aktif kalitesi, işletme sermayesi ve özkaynakları oldukça güçlü olduğu için üretime ve satışa hiç ara vermeden tüm firmalarımızda büyümemizi sürdürdük. Batan firmalar, Konkordato ilan eden firmalar derken oldukça stresli günler tüm işadamlarına özsermayenin bir firma için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı” diyen Arfen Firmasının yetkilisi Bülent DÖNMEZ ile söyleşi gerçekleştirdik.

hilal aluminyum“Ana Hedefimiz Üretim ve İhracattır”

Hilal Alüminyum Genel Müdürü Sait DÜZYURT ile firmalarının yapılanmaları, ihracat ve ithalatları, yürüttükleri sosyal sorumluluk projeleri üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

 

 

amanosYeni Yaşam Alanlarınızın Mimarı: Amanos

Kayra Metal A.Ş. ve Amanos Mimari Yapı Sistemleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı Kerem YILMAZ ile firmalarının yapılanmaları, ticari faaliyetleri, ihracatları, gelecek yıllardaki planları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

alkop“İstanbul’un En Güzel Camisini Yaptık”

“İddia ediyorum yaptırdığımız cami, iç dekorasyon ve dış mekan düzenlemesi olarak bana göre İstanbul’un en güzel camilerinden biri” diyen Alüminyumcular Kooperatifi (AlKop) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Natık Buda; yaptırdıkları camii ile ilgili bilgiler verdi.

 

sava logoSava Firması ile Profesyonel Anlayış İzmit’te

“Sava İzmit Metal olarak hedefimiz, istikrar güven ve kalite politikası çerçevesinde, sahip olduğumuz esneklik ve marjinal özelliklerimiz ile müşterilerimize yüksek kalitede de hizmet sunmak hedeflerimiz arasındadır” diyen Sava İzmit Metal Firmasından Erhan SARIHAN ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

asistalTeknolojiyi Yakından Takip Eden Firma: Asistal Alüminyum

“Genel olarak İnşaat, mimari uygulamalar, elektrik, makine-sanayi, mobilya sektörü, beyaz eşya sektörü, otomotiv gibi sektörlere profil üretimi konusunda hizmet vermekteyiz” Asistal Alüminyum Teknik Ofis ve Ar-Ge Yöneticisi Yüksek Mimar Ayla ÇELİK ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

cephederCEPHEDER Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

CEPHEDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil BAŞTANOĞLU’nu dernek merkezinde ziyaret edip dernekleri ile ilgili bilgiler aldık.

 

 

albond Duruşu ve Kalitesiyle Fark Yaratan Marka: Albond

“Ülkenin en büyük problemi cari açık. Bizim Albond olarak cari açığa katkımız yaklaşık net 50 milyon dolar civarındadır (hammadde ithalatının kesilmesi ve devamında ihracat artışımızla). Bu hem ithalat hem ihracat açısından böyle. Boyalı alüminyumu Hollanda’dan ithal ederken kendimiz üretmeye başladık. İthalatı kestik, aynı zamanda da ihracat yapıyoruz.

alkopAlKop’tan, Sektöre İhtisas Meslek Lisesi

Alüminyumcular Kooperatifi (AlKop) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Natık Buda ile 2019-2020 eğitim/öğretim döneminde açılacak meslek lisesi ve kuracakları vakıf hakkında konuştuk.

 

 

alfa metal logoİhracatını Sürekli Olarak Arttıran Firma: Alfa Metal

30 yıllık engin birikimi, alüminyum döküm sektöründeki duayen özelliği, kaliteli üretim mantalitesi ve zamanında hizmet anlayışını kalifiye personeliyle birleştirerek alt yapısında toplayan Alfa Metal Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali BAKANER’e röportaj sorularımızı yönelttik.

 

monticelli“2019’da da Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarlarına Katılacağız”

“Fuarları hem sektörün aksaklıklarını tespit etmek hem de bunların önlemini alabilmek adına çok anlamlı buluyoruz. 2019 yılında da fuarlara katılmaya devam edeceğiz” diyen Monticelli Türkiye Direktörü Hayg CİHANGÜL’e röportaj sorularımızı yönelttik.

 

cetin civata logo“Üretimimizin %60’ını İhraç Ediyoruz”

1992 yılından beri Çetin Cıvata’nın çeşitli departmanlarında görev alan, bugün ise Çetin Cıvata’da Stratejik Ticaret Müdürü olarak görevini sürdüren Sadık ERDİHAN ile Çetin Cıvata’yı, ihracatlarını ve sektörü konuştuk.

 

 

 

 

mor aluminyum logo“Fuarlar Sayesinde Hedef Kitleye Ulaşabiliyoruz”

“Mor Alüminyum olarak yurtiçinde olduğu gibi, yurtdışında da müşterilerine kaliteli hizmet ve ürün ulaştırma gayreti içinde olup Polonya, Almanya, Fransa, İngiltere, Malta, Macaristan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, İsrail, Azerbaycan gibi ülkelere ihracat yapmaktayız” diyen Mor Alüminyum Genel Müdürü Ahmet ÖZKASAP röportaj sorularımızı cevapladı.

 

batum 73“Türkiye ile Batum Arasında Gönül Köprüleri Mevcuttur”

“Gürcistan/Acara Özerk Cumhuriyeti’nin hükümet merkezi olan Batum, ülkemize fiziki yakınlığının yanı sıra manevi olarak da yakındır. Batum’da yaşayan çoğu Gürcistan vatandaşı ile Türkiye’de yaşayan çoğu Türk vatandaşı arasında akrabalıklar ve gönül köprüleri mevcuttur” diyen Batum Ticaret Ataşesi Mikail DEVELİOĞLU’nu ziyaret ederek röportaj sorularımızı yönelttik.

 

alcas logo“4 Kıtada Faaliyet Gösteren Entegre Bir Tesisiz”

“Alcas Metal, alüminyum ekstrüzyon üretimine girdiği ilk yılından itibaren kaliteye odaklandı. Çok yoğun rekabetin yaşandığı bu pazarda var olmasını yüksek kalitesine borçludur. Firmamız, hammaddeden başlayarak üretimin her sürecinde yüksek kalite standartlarına uygun olarak üretim yapmaktadır” diyen Alcas Metal Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan BENGÜ, röportaj sorularımızı yanıtladı.

 

istek aluminyum logoAlüminyum Levha Sınıfı Tüm Alaşımlarda ve Stok Miktarıyla Güçlü Bir Marka: İstek Alüminyum

“Alüminyum levha sınıfında tüm alaşımlarda hizmet verebilmemiz ve stok miktarımız ile İstek alüminyum olarak bir marka olduğumuzu düşünüyoruz. Ayrıca profil sınıfında özellikle cam balkon profilleri ve fitil profillerinde tercih ediliyoruz” diyen İstek Eloksal Genel Müdürü Mehmet DİŞİKARA ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

mesan kilitMesan Kilit Sektöründe Zirveye Yükseldi

“Şu an firmamız çok iyi gidiyor, gün geçtikçe büyüyoruz. Hedeflerimizi de hemen hemen tutturuyoruz. Bu sene hedef konusunda dövizden dolayı biraz sıkıntı olsa bile, temennimiz bu sene de hedeflerimize ulaşmaktır” diyen Mesan Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan MERTÖZ ile dergimizin İmtiyaz Sahibi Kemalettin AKSÖZ bir söyleşi gerçekleştirdiler.

 

 

alacam aluminyum logoPrestijin Adresi Alaçam Alüminyum

Üç kardeşin ortaklığıyla kurulan ve 2011’den bu yana kaliteli ve güvenilir hizmet veren Alaçam Alüminyum’dan Fuat ATASOY ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

alsys aluminium systemsAlsys Aluminyum ve Pvc Sistemleri; Sektöre Değer Katmaya Devam Ediyor

“Tüm birimlerimizde kalite kontrolü titizlikle denetleyerek, profesyonel ve tecrübeli ekibimizle teknolojik gelişimleri yakından takip ederek, müşterilerimize her zaman kalite standartları çerçevesinde daha iyiyi sunma çabası içersindeyiz” diyen Alsys Aluminyum ve PVC Sistemleri Firmasının Türkiye Temsilcisi Atacan Hayrullaoğlu’na röportaj sorularımızı yönelttik.

 

Powered by OrdaSoft!