vbh2

VBH Türkiye Olarak; “Yüksek Kalite İddiamızı Yineliyoruz”

Mevcut PVC ürün grubuna alüminyum  ve ahşap kapı pencere aksesuarlarını da ekleyerek ürün yelpazesini genişleten VBH Türkiye Alüminyum Departmanı Satış Müdürü Taylan GÜNGÖR gerçekleştirdiğimiz söyleşide; ‘Kolaylıkla Her Şey’ sloganına  dikkat çekerek,  müşterilerimizin bizden istemiş oldukları malzemeleri, istedikleri an tedarik edebilme ihtimallerini ön plana çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

vbh2b

Röportajımıza başlarken sizi  tanıyabilir miyiz? Geçmiş mesleki tecrübelerinizden bahseder misiniz?

1979 İstanbul doğumluyum, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. VBH Kapı ve Pencere Aksesuarları şirketinde 2010 yılında, alüminyum departmanını oluşturmak üzere çalışmaya başladım. Kısa süreli bir ayrılıktan sonra tekrar  2015 yılı başında VBH bünyesinde Alüminyum  Departmanı Satış  Müdürü olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

Firmanız ve ürünleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

VBH; Almanya, Stuttgart’ta bulunan Holding merkezi  altında faaliyet gösteren, Almanya ve diğer  30 farklı ülkede yer alan iştirak şirketleri ile birlikte Avrupa’nın en  büyük  toptan ticaret firmasıdır. VBH, 2010 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

VBH, Türkiye’de  faaliyete  başladığında ağırlıklı olarak  PVC pencere ve kapı üreticilerine hizmet  veren  bir yapı içerisindeydi.  2012 yılında  yeni  bir yapılanmaya giderek dinamik ve  konusunda  uzman kadrosuyla proje alanında, müşteri ihtiyaçlarını  analiz  eden ve  bu  ihtiyaçlara yönelik  ürün  ve hizmet  sunan bir yapıya kavuştu. Mevcut  PVC ürün  grubuna alüminyum  ve ahşap kapı ve pencere aksesuarlarını da ekleyerek ürün yelpazesini genişletti ve bu sayede aksesuar pazarı içerisinde önemli oyunculardan birisi konumunu aldı. VBH, dünya genelinde en  güçlü  markaların partneridir ve kendi  markamız olan  ‘greenteQ’ ile de  bu  ürün gruplarını tamamlamaktadır.

“Kolaylıkla Her Şey” sloganınız ile nelere vurgu yapmak istiyorsunuz?

“Kolaylıkla Her Şey”; kapı ve pencere üretimi ve montajı için gereken her şeye bizden ulaşabilirsiniz. Biz “Her Şey” kelimesiyle  müşterilerimizin istediği   malzemeleri, istediği   an tedarik  edebilmesi dışında, henüz proje  aşamasında  olan işlerinin teknik altyapısının oluşturulması ile projeye ve detaylarına   uygun   ürünlerin  belirlenerek bir  sonraki   adımda çok daha hızlı hareket edebilmelerini de sağlıyoruz.

Firmanızın hedefleri ve gelecek için  projeleri nelerdir?

VBH Türkiye  olarak   öncelikli  hedefimiz;  nitelikli projelerde  yer  almak. Özellikle projelerin  şartname aşamalarında VBH’ın geniş ürün yelpazesi ile birlikte her türlü projede hizmet vermek  istiyoruz.

Gelecekteki planlarımız arasında ise; VBH bünyesinde olan yeni ürünleri Türkiye’ye getirip farklı sektörlerde de var olduğumuzu göstermek yer almaktadır. Biz VBH Türkiye olarak, ‘Alüminyum, PVC ve Ahşap’ grubundaki kapı ve penceredeki uzmanlığımızı ve partnerliğimizi özellikle  de  tecrübemizi bu yeni alanlarda da hizmete sunmak istiyoruz.

vbh2c

Rakipleriniz karşısında firmanızı destekleyecek ve başarısını garantileyecek sürdürülebilir rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

VBH konumu  gereği Avrupa’nın en büyük  aksesuar toptancısı. Bu anlamda VBH Türkiye olarak biz de bu gücü hissediyor ve hareket alanımızı  buna göre  belirliyoruz.  Ürün çeşitliliğimiz ve portföyümüzdeki markaların her birinin kendini kanıtlamış  olması zaten bizi bir adım öne çıkarıyor.

VBH Türkiye içerisinde 4 ana  satış  departmanımız var. Bunlar; Alüminyum, PVC, proje ve boya. Bu departmanların  bir araya gelmesiyle beraber, projede sadece bir alanda değil, vidasından silikonuna, panik  çıkış donanımından geçiş sistemlerine, sürme sistemlerinden duman tahliye sistemlerine kadar ihtiyaç duyulan tüm alanlarda, işinde  uzman çalışma arkadaşlarımızla hizmet verebiliyoruz.

vbh2dYurt içinde ve yurt  dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar hangileridir? Fuarların markanıza yansımalarını değerlendirir misiniz?

İçinde  bulunduğumuz senede, grup  firmamız olan ESCO ile Münih’teki BAU 2015’te yer aldık. Oldukça başarılı geçen ve çok  olumlu dönüşler aldığımız  bir organizasyon oldu.  VBH Türkiye olarak biz de önümüzdeki senelerden itibaren  ülkemizdeki  fuarlarda yerimizi almayı düşünüyoruz.

Firmanızın Ar-Ge  ve yeni  teknolojilere bakış açısı ve bu konu üzerinde gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalar hakkında bilgi verir  misiniz?

İnşaat sektörünün hızı ve  ilerleyişini  kendi  alanının  başrol oyuncusu olarak  bizde hissediyoruz. Henüz  ülkemizde yeni oluşturulmaya başlayan  kalite  standartlarına bağlı,  şartname gereklilikleri ve özellikle akıllı bina  olarak  tanımlanan tasarımların  artıyor oluşu bizi yenilikçi çözümlere itiyor. VBH’ın tüm dünyada proje  çözüm şubeleri olan  ESCO  ile onların bu  alandaki tecrübelerini de  kullanarak, detayların çözümleri konusunda  daha  tecrübeli yaklaşımlar yaratabiliyoruz. Projelerde oluşan standartlara göre yeni ve alternatif  ürün arayışlarımız her daim ara vermeden sürüyor.

Sektörünüz ve  markanızın Türkiye konumunu sizin öngörüleriniz ile değerlendirir misiniz?

Sektör ve ürün analizleri yaparak, oluşan değişimlere uygun olarak  bizde kısa ve uzun  vadeli  pazarlama planlarımızı belirledik. Özellikle VBH’ın kendi markası olan ‘greenteQ’ ürünlerinin önümüzdeki yıllar içinde  projelerde çok  daha  etkin kullanılacağını öngörüyoruz.

2016  yılına  az  bir  süre kala  firmanız için  belirlemiş olduğunuz hedefleriniz, beklentileriniz ve  bu doğrultuda gerçekleştireceğiniz yatırımlar, projeler nelerdir?

2015  yılında makro  ölçekte ekonomide ve inşaat sektöründe  büyüme hızı azalmış olmasına rağmen, bizim  için verimli bir yıldı.

2016  yılında  da  belirlediğimiz hedeflere ulaşacağımızı öngörüyoruz, bunun için özellikle ‘Proje Evleri’ oluşturarak ve bölgesel bayilikler  yapılandırarak, ürünlerimizi  daha geniş alanlara yaymak  için çalışmalar yapıyor  olacağız. Pazarlama  ve  tanıtım  çalışmalarımıza bu  yönde devam ediyoruz. Özellikle  proje  anlamında oluşturduğumuz destek  ekibinin müşterilerimizin projelerinde;  aksesuar   konusundaki  tüm sorularını  çözebileceğini  düşünüyoruz. Teknik  olarak  tüm cevapları verebilen, ‘tek nokta’  olmak  ve  bu  avantajı  ürün satışına da yansıtmak öncelikli hedefimiz.

Sizin özellikle vurgulamak istediğiniz farklı bir detay var mı?

VBH olarak,  müşterilerimize profesyonel çözümler sunmak, onların  üretimlerinin  kalitesini  ve neticesinde müşteri  memnuniyetlerini  artırmak  ana  gayemiz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürlerimizle…

As VBH Turkey; “We emphasize our High Quality Assertion once again”

Taylan GÜNGÖR who is the department  sales manager  of VBH Turkey Aluminium, which has extended its product range by adding accessories of aluminium and wooden doors and windows, has stated on the interview we held with him: “With our slogan ‘Everything easily’, we aim to prioritise supplying our customers with the materials they request from us at the times they ask for it.

Powered by OrdaSoft!