img logo

“Yeni Fabrika Binamızı, 2015 Yılı Planlarımıza Dâhil Ettik”
İMG Cephe Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Cihangir ÇELİK ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide 2015 yılı hedef değerlendirmesinde bulunarak; “Hedeflediğimiz yıllık ciroya ilk 6 ay içerisinde ulaştık. Şu anda hedeflerimizin çok üzerinde seyrediyoruz. Daha önceden 2016 yılı başlarında fabrika binamızın kurulmasını planlamıştık ve bunu bu yıl planlarımız içerisine dâhil etmek durumunda kaldık” dedi.

 

img 1Markanızın dünden bugüne gelişim sürecini, üstlenmiş olduğunuz misyon ve vizyonlarınızı değerlendirir misiniz?
İMG Cephe Sistemleri 2013 yılında İstanbul Kartal’da küçük bir atölyede faaliyetlerine başlamıştır. Bu süreç içerisinde firmamızın gelişerek büyümesini sürdürebilmek için çok ciddi yatırımlar eşliğinde emek sarf ettik. Kendimize vizyon olarak sınırsız müşteri memnuniyetini sağlamayı, en hızlı ve doğru cevaplarla karşılamayı seçtik ve bu amacımız doğrultusunda başarımızı artırdığımızı düşünüyoruz. Vizyonumuzun dünya standartlarına entegrasyonunu; yüksek teknolojinin desteğini alarak, kaliteden asla ödün vermeden sağlamayı amaçlıyoruz.

Markanız için oluşturduğunuz kalite politikanız ve pazar geliştirme taktikleriniz nelerdir?
Firmamızın her zaman yüksek kalite algısına sahip profesyonel müşterileri oldu. Bu sayede firmamız kalite yönetimini en efektif şekilde kullanabilir hale geldi. Firmamızın pazardaki amacı, marka bilinirliğinden önce işlerimizi en doğru biçimde ve müşteri odaklı teslim etmek ve kaliteden ödün vermemektir. Bu sayede hiçbir pazar çalışması yapmadan, marka bilinirliği bakımından, bölgemizde en güçlü firmalardan biri olduğumuzu fark ettik. Yani bir diğer deyişle kalitemiz bizi bugünkü konumumuza getirdi.

Firmanızın Ar-Ge ve yeni teknolojilere bakış açısı ve bu konu üzerinde gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Firma olarak yeni teknolojilere çok iyi adapte olabilen, genç bir ekibiz. Yeni ürünlerin ve teknolojilerin geliştirilmesi konusunda çok titiz davrandık, maliyeti ne olursa olsun her yöntemi, fikri ve şekli denemekten korkmadık. Bu girişim ruhumuzla, her zaman genç kalabilecek alt yapıyı kurmak ilk ve en önemli adımımız oldu. Bu çalışmalarımız doğrultusunda en ileri teknolojileri ilk defa kullanan firma olmayı ve ismimizle birlikte “ilk” kelimesinin anılmasını hedefledik. Başardığımızı gördükçe daha da heyecanlandık.

Pazarlama stratejilerinizi geliştirmede rakiplerinizin karşısında şirketinizi destekleyecek ve başarısını garantileyecek sürdürülebilir rekabetçi avantajlarınız nelerdir?
Genç ve hırslı olmamızın, avantajını dürüstlüğümüz ve tecrübelerimizle birleştirdik, bu sayede hem piyasaya kolay adaptasyon sağladık, hem de geçmiş tecrübelerimizi doğru kullandık. Kalıcı ve doğru ilişkilerimiz ve mantıklı yatırımlarımız sayesinde piyasada kendimize sürdürülebilir ve istikrarlı bir yer edindik.

img 3Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar hangileridir? Bu fuarların sektörünüze ve firmanıza sağladığı katkılardan bahseder misiniz?
Yeni ve genç bir firma olmamıza rağmen kuruluşumuzun 3’üncü yılında Irak/ Erbil Building Fuarı’nda katılımcı olduk. Bölgede tarafımıza iş ortaklığı, bayilik gibi başlıklar altında gelen çok sayıda teklifle gururlandık. Ülkemizde gösterdiğimiz başarıyı yurt dışına taşımanın en etkili yolunun fuarla olabileceğini düşünüyoruz. Daha önceki fuar tecrübemiz bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Sektörde de fuarların olmazsa olmaz olduğu kanısındayız. Hali hazırda katılmayı planladığımız ve bizi heyecanlandıran fuarlar bulunmakta.

Fuarların firmalar arası rekabet gücüne etkisi hakkında neler söylemek istersiniz?
Bizce fuarlar, firmaların başarılarına etki sağlamaktadır. Bu konuda önemli olan firmanın fuardan önce birikimlerini doğru şekilde aktaracak çalışmaları özenle yapmış olmasıdır.

Sektörünüz ile ilgili Avrupa ve dünyadaki gelişmeler hakkında öngörüleriniz nelerdir?
Sektörümüz dünyada en önemli faaliyet alanlarından birkaçını birden kapsamakta. Özellikle inşaat sektörünün yükselişi doğrultusunda bizim faaliyet gösterdiğimiz ‘Cephe Giydirme’ alanının bugünkü konumundan çok daha ileride olacağını öngörmekteyiz. Eskiden lüks olarak görülürken bugün ihtiyaç olarak adlandırılmaktadır.

img 42015 yılında markanız için belirlemiş olduğunuz hedefleriniz, beklentileriniz ve bu doğrultuda gerçekleştireceğiniz yatırımlar, projeler nelerdir?
2015 yılı bizim için çok önemli bir yıl olarak öngörülmekteydi. Hedeflediğimiz yıllık ciroya ilk 6 ay içerisinde ulaştık. Şu anda hedeflerimizin çok üzerinde seyrediyoruz. Daha önceden 2016 yılı başlarında fabrika binamızın kurulmasını planlamıştık ve bunu bu yıl planlarımız içerisine dâhil etmek durumunda kaldık. Yeni fabrikamızla birlikte beklentilerimiz sektörün genişlemesine istinaden daha yüksek üretim kapasitesine ulaşmak ve yurt dışındaki faaliyetlerimizin artarak devam etmesini sağlamaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay var mı?
Ziyaretinizden ötürü teşekkür ediyor, dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Projeye yayın hayatında başarılar temenni ediyoruz.

“Our New Factory Building has been included in our plans for 2015”
During our interview with Cihangir ÇELİK, Chairman of the Board of Directors of IMG Facade Systems, Mr. ÇELİK evaluated the targets of 2015 and stated the following “We have reached our target annual turnover in the first 6 months. Currently, we are way above our targets. Previously we had planned to establish our factory building in the beginning of 2016, but we had to include this to our plans for this year.”

img 2

Powered by OrdaSoft!