yelken logo

Yelken Kalıp İran Pazarında Marka Bilinirliğini Artırıyor
Türkiye’de İspanyolet üretim hattı, montaj hattı, kapı-pencere kolu ve diğer aksesuarlar ile ilgili tezgâh ve ekipman yatırımlarını artıran Yelken Kalıp; sürdürmüş oldukları faaliyetlerinde kaliteli ürün ve mutlak müşteri memnuniyetini ilkesini benimseyerek Alüminyum ve PVC Kapı Pencere aksesuarları sektöründe de hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Yelken Kalıp’ın Tahran’daki deposunda Özcan ŞAHİN ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide; “Markalarımız ve ürün gruplarımız ile ülkemizi layığı ile temsil ettiğimizi düşünüyoruz” dedi.

 

 

yelken 33a

Yelken Kalıp Tahran Deposu Gün Geçtikçe Büyüyor
Tebriz’deki yerimizi 2006 yılında kurmuş bulunmaktayız. 2012 yılının sonu gibi de Tahran’daki depomuzu açtık. Her geçen gün müşteri potansiyelimizin büyüdüğünü memnuniyet ile ifade edebiliriz. Yaşadığımız en büyük mutluluk müşterilerimizden bizlere yansıyan müşteri memnuniyetidir. İran’da gerçekleştirilen Do-Win Tech Fuarı’nda da bunu gözler önüne serdik. Kaliteli ürün portföyümüz, zamanında gerçekleştirmiş olduğumuz teslimatlar bize artı geri bildim olarak dönmektedir.

Yelken Kalıp Tahran Deposunda 620 Kalem Ürün Alternatifi
Müşterilerimizin gün içinde geçmiş olduğu siparişlerin o gün içerisinde teslimat yapılması müşteri memnuniyetine yansımaktadır. Şu an ki depomuzun içinde 620 kalem PVC ve alüminyum üzerine ürünün varlığından söz edebiliriz. İran’da markamız için güzel söylemlerin olduğunu ifade edebiliriz. Şöyle ki, hiçbir yerde bulunamayan bir ürün çeşidinin Yelken Kalıpta bulabilirsiniz söylemleri mutluluk verici. 1.700 m2’lik alan içerisinde 600 m2’lik alan depo olarak, 200 m2’lik alan ofis olarak kullanılmaktadır. 22 profesyonel çalışanımız ile hizmet veriyoruz. Hedefimiz bizi tercih eden çözüm ortaklarımıza birinci elden en kaliteli ürün alternatiflerinizi zamansal sekteye uğratmadan sunmaktır. Aynı alan içerisinde depo ve ofisimizin bulunma sebebini de müşterilerimizin bizi birebir ziyaretleri esnasında ürün gruplarımızdan seçimlerinin yapabilmesini sağlamak için diyebiliriz.

yelken 33c

En Büyük Hedefimiz Marka Bilinirliğimiz
Yelken Kalıp’ın yıllara yayılan tecrübesinin yanı sıra ürün gruplarınızın fazlalığı ve ciddi stoklu çalışıyor olmamız Tahran’daki depomuz için vazgeçilmez bir özellik. Bizim Yelken Kalıp yöneticileri olarak ilk hedefimiz para kazanmaktan ziyade kaliteli müşteri hizmet anlayışıdır. Bu kalite politikasını markaya yerleştirdikten sonra geri bildirimleri olumlu şekilde almaya devam ediyorsunuz. Ayrıca marka bilinirliğimizi hem Türkiye’de hem de Tahran ve Tebriz’deki depolarımızda gerçekleştirdiğimiz kaliteli çalışmalar ile hem de basılı yayınlara verdiğimiz reklam, röportaj gibi çalışmalar ile devam ettiriyoruz. Tahran’da Tebriz’de ve Meşet’de gerçekleştirilen fuar organizasyonlarına birebir katılarak müşterilerimizin nabzını yoklama şansı yakalıyoruz. Bizi bu sektör fuarlarında gören müşterilerimizin duyduğu güven gün geçtikçe artarak büyümeye devam ediyor. Ayrıca marka bilinirliği kapsamında bizi tercih eden müşterilerimize ürün gruplarımız üzerine birebir eğitimlerini veriyoruz. Hatta bunu daha ciddi boyutlara getirerek Yelken Kalıp adına eğitimlerimize katılan katılımcılara ustalık diploması veriyoruz. Hatta nihai tüketiciye birebir ulaşarak yaşamış olduğu ürün sorunlarını gidermek adına çalışmalarda bulunuyoruz.

Sürdürülebilir Ekonomiye Hizmet Ülkemize Hizmet
Yelken Kalıp olarak sürdürülebilir ekonomiye de verdiğimiz kaliteli hizmet, eğitim ağı, koşulsuz müşteri memnuniyeti, ciddi ürün alternatiflerimizle katkı sağladığımızı söyleyebiliriz. Biz Yelken Kalıp olarak markalarımız ve ürün gruplarımız ile ülkemizi temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Bu sebeple bu pazarda marka olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Banka Faizlerinin Yüksekliği Yapı Sektörünü Etkiliyor
İran’da yapı sektörünün şu an çok durgun olduğunu söyleyebiliriz. İnşaat sektöründe birdenbire yaşanan ivmede herkes inşaat yapma hatasına düştü. Yapılan inşaatları ne yazık ki satamadıkları için durağanlık ister istemez başlamış oldu. Petrol fiyatlarındaki düşüş, banka faizlerinin yüksek oranları inşaat sektörüne ciddi darbe vurmuş durumda. 3 yıl önce yaşanmış olan devalüasyon sonucu birçok markanın da kapandığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki, etik ticari ilkeler doğrultusunda müşteri memnuniyeti sağlayan firmalar kesintiye uğramadan çalışmalarına devam etmektedir. Bunun dünyada da birçok örneğini görebiliriz.

Yelken Kalıp Is Raising Its Brand Recognition
Yelken Kalıp, increasing its workbench and equipment investments of espagnolette production line, installation line, door-window handle and other accessories, has also reached a quick development in the sector of Aluminium and PVC Door-Window accessories by adopting the principles of quality product and total customer satisfaction in their ongoing services. In the interview that we had with Özcan ŞAHİN in the Tehran Store of Yelken Kalıp, he said “ We think that we throughly represent our country with our brands and product groups.”

yelken 33b

Powered by OrdaSoft!