intercam

“Yatırım ve Stratejik Planlamamızı Global Pazara Uygun Tasarlıyoruz”

Sektörüne 15 yılı aşkın bir süredir son teknolojik makine  parkurları  ile hizmet veren İnter Cam Yönetim Kurulu Başkanı Cemal  BABATAŞ yaptığımız  söyleşide; “Özellikle Akdeniz Çanağında başladığımız hizmet anlayışımızı,  bugün Türkiye genelinde sürdürmekle birlikte, önümüzdeki dönemde yurt dışına  yayarak, hem  yatırımlarımızı hem  de stratejilerimizi  bu doğrultuda planlamaya devam ediyoruz”  dedi.

intercam2

Markanızın dünden bugüne sergilemiş olduğu gelişim sürecini değerlendirir misiniz?

Sektörde 15 yılı aşkın  tecrübemiz ile hizmet  veriyoruz.  1999 yılında Bodrum’da başlayan yolculuğumuz, iş kapasitesinin sektöre uygunluğundan dolayı  Antalya’ya  uzandı. 2001  yılında Akdeniz  Sanayi  Sitesi’nde faaliyet gösterirken, iş hacmimizin artması ile birlikte  yeni  yatırımlara  ihtiyaç  duyduk ve 2010  yılından  bu yana  Antalya  Organize Sanayi  Bölgesi’ndeki  fabrikamızda son  teknolojiye  uygun  makine  parkurumuz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2004 yılından bu yana  Şişecam Düzcam’ın  Isıcam  yetkili üretici bayisiyiz.

intercam3Üretimini ve/veya satışını yaptığınız ürün gruplarınız ile birlikte üretim alan ve kapasiteniz hakkında bilgi paylaşır mısınız?

12.300 m2   açık,  8.500  m2   kapalı  alana kurulu  tesisimizde, yılda 160.000 m2  ısıcam,  200.000 m2  cam  işleme  kapasitesi ile çalışmaktayız. Mimari camlardan iç mekân dekorasyon camlarına, cam  kapı ve katlanır camlardan güvenlik  camlarına kadar geniş bir ürün yelpazemiz bulunmaktadır.

Faaliyet alanlarınızı ve referanslarınızı hangi marka ve kurumlar oluşturuyor?

Otel,  hastane, AVM, konut,  okul gibi  proje  bazlı  işler  yapmakla  birlikte bireysel, perakende müşteriye de  hizmet  vermekteyiz. Maxx Royal Belek, Maxx Royal Kiriş, Club Ali Bey Tatil Köyü, Muğla Devlet Hastanesi, Nep Office projelerimizden  bazılarıdır.

2016 yılına  az bir süre kala  markanız için  belirlemiş olduğunuz hedefleriniz, beklentileriniz ve bu doğrultuda gerçekleştireceğiniz yatırımlar, projeler nelerdir?

İnter  Cam   olarak,   insana verdiğimiz   değeri 2016   yılında kurumsallaşma  sürecimizi tamamlayarak,  kalite  standartları çerçevesinde üretim  gerçekleştirerek daha da  sağlam adımlarla ilerlemeyi hedeflemekteyiz. Özellikle Akdeniz  Çanağında  başladığımız hizmet   anlayışımızı,   bugün  Türkiye genelinde sürdürmekle birlikte, önümüzdeki dönemde  yurt dışına  yayarak hem  yatırımlarımızı hem  de stratejilerimizi  bu doğrultuda planlamaktayız.

intercam4

“We are making  our Investment and Strategic Planning in compliance with Global Market conditions”

Cemal BABATAŞ, the chairman of the executive board of Inter Cam, who is in the sector for over 15 years serving with the most advanced technological machine parks, has stated in the interview held with him; “Besides having expanded our services to all around Turkey which we had started in the Mediterranean region; in the near future, we are targeting to expand our services abroad and we continue to make our investments and strategies in accordance.”

intercam5

Powered by OrdaSoft!