elumatec logo

Elumatec Yenilenen İmajı İle Do-Win Tech Fuarı’nda
Elumatec Makine ve Servis Sanayi Ltd. Şti.’nin Satış Yönetmeni Bora YURTTAGÜL ile Do-Win Tech Fuarı’nda yaptığımız röportajda; “Elumatec A.G’nin desteği ile yer aldığımız Do-Win Tech Fuarı’nda, DG 244 ve EP 124 köşe pres makinelerini yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin dikkatlerine sunduk ve gelen yoğun ilgiden de oldukça memnun kaldık” dedi.

 


elumatec 33aMarkanızın dünden bugüne gelişim sürecini değerlendirir misiniz?
Elumatec, kendini sürekli yenileyen bir firma. Her sene hep bir yenilikle ya makinelerini daha da geliştirir ya da piyasaya yeni bir ürün sürer. Ancak, geçen sene Elumatec A.G ile değişen yönetim anlayışı, bize gerçekten hızlı bir değişimin ve gelişimin olduğunu gösterdi. Gerek firmamızın kendi içindeki dinamikleri olsun, gerekse yeni ve hiç tasarlanmamış SBZ 137 gibi ürünler olsun, değişimin ve özellikle de firma içindeki gelişimin oldukça gerçek olduğunu gözler önüne seriyor.

İran Do-Win Tech Fuarı’na kaçıncı kez katılım gerçekleştiriyorsunuz? Bu tarz fuar organizasyonlarının markanıza yansımalarını değerlendirir misiniz?
Daha önceleri, Elumatec GmbH olarak birçok kez bu fuara katılmıştık. Ancak, Elumatec A.G olarak ilk kez katılıyoruz. Do-Win Tech Fuarı, açıkçası beklentilerimizin de üzerinde seyrederek, bizleri oldukça mutlu etti. Elumatec A.G, ileriye dönük planlarını fuardan aldığı geri bildirimler doğrultuda yaparak, sağlam adımlar ve planlar ile pazarda yerini almak için çoktan harekete geçmiştir.

Fuarda sergilemiş olduğunuz ürün alternatifleriniz hakkında bilgi paylaşır mısınız? Yeni olarak sergilediğiniz bir ürün grubunuz var mı?
Elumatec A.G’nin tüm desteği ile yer aldığımız Do-Win Tech fuarında, DG 244 ve EP 124 köşe pres makinelerini sunduk ve gelen yoğun ilgiden de oldukça memnunuz.

Do-Win Tech Fuarı’nın ziyaretçi profili hakkında öngörüleriniz nelerdir?
2015 Tahran Do-Win Tech Fuarı’nda 200’den fazla ziyaretçi standımızı ziyaret etti ve birçok yeni firmayı tanıma şansı yakaladık. Fuar, beklentilerimizin de üzerinde gelen taleplerle daha da keyifli hale gelerek bizleri mutlu etti. İranlı firmalar, Elumatec gibi bir üst marka ile çalışmaya çok istekliler. Zaten bunu fuarda yaptığımız görüşmelerden de açık bir şekilde hissedebildik.

Fuarın sektörününüz gelişimi açısından sağlamış olduğu katkılardan bahseder misiniz?
Her fuarın düzenlendiği ülkeye ve katılımcılarına sağladığı katkılar yadsınamaz. İran’daki ziyaretçiler, dış ülkelerden gelen katılımcıların standlarını ziyaret ederek ya da lokal firmaların yeni ürünlerini inceleyerek hem sektöre hem de kendilerine büyük katkılarda bulunmaktadırlar. Bizim gibi katılımcı firmalar için ise, yeni firmalarla tanışma ve zaten müşterimiz olan firmalarla da buluşma fırsatı oluyor.

elumatec 33b

Fuarın firmalar arası rekabet gücüne etkisi hakkında neler söylemek istersiniz?
Fuarlarda, sektörden bağımsız olarak belirtmek isterim ki, aynı alanda birçok firma yer alıyor ve haliyle rekabet de, işin doğası gereği oluyor. Ancak, yaşadığımız global dünyada internet ve diğer ulaşım araçlarının çok rahat kullanılabilir olması, kullanıcıların bir ürünün avantajlarına ve dezavantajlarına ve ürün fiyatlarına rahat bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla, rekabet zaten her an, her yerde var. Fuarlardaki durum ise, kullanıcıların ürünleri ve firmanın imajını gözle görmesi oluyor ki, bu bizim çok önem verdiğimiz bir konu.

Gerçekleştirilen fuarda beklentileriniz karşılandı mı?
Değişen yüzümüzü İran’da da göstermek üzere 2015 Tahran Do-Win Tech Fuarı’nda yerimizi alarak, kullanıcıların karşısına çıktık. Az önce bahsettiğim gibi, fuarda beklentilerimizin üzerinde talepler oldu ve bu konudan da oldukça memnunuz. Umuyoruz ki, bundan sonraki fuarlar ve İran’daki faaliyetlerimiz de, Do-Win Tech Fuarı’nda aldığımız kadar keyifli olacaktır.

Sizin özellikle vurgulamak istediğiniz farklı bir detay var mı?
Elumatec A.G, İran piyasasına çok önem veriyor ve bunu da 2015 Tahran Do-Win Tech Fuarı’nda bize tam destek vererek göstermiş oldu. Elumatec’in değişen yüzünün İranlı müşterilerimize, dostlarımıza ve yeni firmalara yansıttığımız kanaatindeyim. Umuyorum ki, bundan sonraki fuarlar, İran’da atacağımız adımlar ve faaliyetlerimiz de, Do-Win Tech Fuarı’nda aldığımız kadar keyifli olacaktır.
Ayrıca ALU&Art ve Win&ART Proje dergilerinize teşekkürlerimizi ifade ederek yayın hayatınızda başarılarınız devamını temenni ederiz.

Elumatec Is in Do-Win Tech Fair with Its Renewed Image
In the interview we made with Bora YURTTAGÜL, Sales Director of Elumatec Makine ve Servis Sanayi Ltd. Şti. in Do-Win Tech Fair; he said “In Do-Win Tech Fair which we have been involved in by the support of Elumatec A.G, we have presented DG 244 and EP 124 corner crimpers to the attention of our domestic and foreign visitors and have also been pleased with the great interest”.

Powered by OrdaSoft!