ekol metal logo 1

Merkez ve Şubelerimiz İle Kesintisiz Hizmet
Ürün montaj işlerinde ekip çalışmasının önemine vurgu yapan Ekol Metal Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim TEKELİ yaptığımız röportajda, sınırsız alüminyum korkuluk, krom korkuluk, alüminyum doğrama, silikon cephe, kompozit cephe çeşitleri ile isteğe bağlı imalat, montaj çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

 

 

ekol metal 1 1

Ekol Metal Alüminyum markasının oluşumu hakkında bilgiler verir misiniz?
Ekol Metal Alüminyum, Korkuluk Sistemleri üzerine 8 yıllık tecrübesiyle Konya merkezde kurulmuş olup yurt içinde Üçevler Bursa’da, İzmit Kocaeli’nde, Karasu Sakarya’da, Manavgat Antalya’da yurt dışında ise Ukrayna (Simferepol, Odesa, Yevpatoriya, Kırım) bölgesinde hizmet vermektedir.

Üretimini ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz? Faaliyet alanlarınızı ve referanslarınızı hangi marka ve kurumlar oluşturuyor?
Sınırsız alüminyum korkuluk, krom korkuluk, alüminyum doğrama, silikon cephe, kompozit cephe çeşitleri ile isteğe bağlı imalat, montaj çalışmalarına devam ediyoruz.

Markanız için oluşturduğunuz kurumsal satış pazarlama taktikleriniz söz konusu mu?
Globalleşen dünya pazarında satışlarımızı iki şekilde yapıyoruz. Yurt içi piyasasında bire bir diyalog ile gerçekleştiriyoruz. Ayrıca fuar ve tanıtım organizasyonlarımız ile sektörümüzdeki pazar payımızı artırmaya devam ediyoruz. Yurt dışı satışlarımızı ise, referanslarla markamızın bilinirliğinin üst seviyelerde olması için çaba harcıyoruz.

Firmanızın Ar-Ge ve yeni teknolojilere bakış açısı ve bu konu üzerinde gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Ar-Ge departmanımız, gerek ürün geliştirme, gerekse üretim teknolojilerinin geliştirilmesiyle ilgili çalışmalarda sürekli olarak aktif görev almaktadır. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek firmamızı sürekli güncel tutmaya çalışıyoruz.

Ürün satışında en önemli unsur satış sonrası hizmet. Siz koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine inanıyor musunuz? Bu önemli detay için firmanızın ne gibi katkıları söz konusu?
Üretim ve montaj faaliyetlerinde görevli personelimiz, konusunda uzman, eğitimli, iş güvenliği yönetmelikleri gereği yeterliliği sağlanmış kadromuz ile müşterimizin satış sonrası hizmetler ile talepleri karşılanmaktadır. Konya Merkez ve diğer temsilciliklerimizde istihdam edilmiş olan ekiplerimiz mümkün olan en hızlı ve en ekonomik hizmetleri müşterilerimize sağlamaktadır.

Sektörünüzdeki olası hareketlilik ve durgunluk hangi sektörlere ve şartlara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor?
İnşaat sektöründeki en ufak dalgalanma sektördeki durumu değiştirme gücüne sahip.

2015 yılında markanız için hedef ve beklentileriniz nelerdir?
2014 yılını Ekol Metal Alüminyum için yatırım yılı diye nitelendirebiliriz ama aynı çalışmaları yeni yılda da devam ettirme gayretimiz olacaktır. Çünkü çok iyi biliyoruz ki, yerinde saymak eşittir küçülmektir. Dengeli bir şekilde kapasite artırımımız bu yönde devam edecektir. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreci, üretmekle aşabileceğini düşünmekteyiz.

Eklemek istediğiniz ya da sizin özellikle vurgulamak istediğiniz bir konu var mı?
ALU&Art ve Win&ART Proje Dergisinin başarılı ve uzun soluklu yayın hayatını tebrik ederek, Ekol Metal Alüminyum’u okurlarınıza tanıtma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Continuous Service With Our Head Office and Branches
At the interview that done with Chairman of the Board of Ekol Metal Aluminum İbrahim TEKELİ who is emphasizing the importance of team work in the product works, said that they are making optional modeling and dimensioning with unlimited aluminum railings, siding, composite decking, cladding and aluminum joinery varieties and in products that are delivered when promised.

ekol metal 2 1

Powered by OrdaSoft!