ozcelik makine logoÖzçelik Makine, Kaliteden Ödün Vermiyor 

Özçelik Makine Pazarlama Direktörü Feyza ÖZÇELİK, firmayla ilgili olarak kendisine yönelttiğimiz sorulara yanıt verdi.Özçelik Makine Pazarlama Direktörü

 

ozcelik makine 28a

Öncelikle sizleri ve firmanızı tanıyabilir miyiz?
1980 yılında, alüminyum profillerin kesim makineleri ile başlayan üretimimiz, geçen yıllarda pvc profil işleme ile ilgili makineleri de kapsayarak bugün 60 farklı model ürün çeşidine ulaşmıştır. Kapı ve pencere imalat sektörünün önemli bir oyuncusu olan Özçelik, İstanbul Tuzla’da 17000 m2 alan üzerinde 15.000 m2 kapalı, 11000 m2 açık olmak üzere modern ve entegre bir üretim tesisine sahiptir.
Kalite Yönetim Sistemi (İSO9001), Rusya Federasyonu Ürün Kalite Belgesi (GOST-R) ve Ukrayna Ürün Kalite Belgesi (UKR-SEPRO) ile kalitesini kanıtlamış ve inovasyona inanarak devamlı gelişen bir şirketiz.

Üretimini ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz?
Alüminyum ve pvc işleme makinelerini 11 grupta topladık. Kesim, kopya freze alüminyum köşe birleştirme, pvc köşe birleştirme, pvc köşe temizleme, pvc kaynak ve temizleme merkezi, kesim ve işleme merkezi, alüminyum kompozit işleme, kertme freze, ahşap işleme, vidalama makinesi ve bu makinelerde kullanılabilen aksesuar çeşidi ile toplamda 60 farklı model, müşteri taleplerine sunuluyor.

ozcelik makine 28b

Ürünlerinizin pazarlamasını ne şekilde yapıyorsunuz? Bayilik sisteminizden bahseder misiniz?
Yurt içi ve yurt dışında, bayi ve çözüm ortaklarımızla bir satış ağı oluşturduk. İyi bir takım oyunu sergilediğimiz bu ağımızda hedefimiz, makinelerimizi tercih edenlere satış öncesi, esnası ve sonrasında mükemmele yakın hizmet verebilmek. Bu hedefi gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyor ve bayilerimizi de bu konuda bilgilendiriyoruz.
Henüz çalışmadığımız ancak hedefimizde olan ülkeler için pazar araştırması yaparak, o ülkeye ait ticari refleksler ve sektörel durum hakkında fikir ediniyoruz. Markamızı bilinir kılma adına sektörel yayınlara veya katılım sağlayabileceğimiz fuarlara başvuruyoruz. Bu bahsettiğim faaliyetler aslında mevcut, varolduğumuz pazarlar için de geçerli çalışmalar oluyor. Bayilerimizin yönlendirmeleri ve tanıtım sağlanacak mecraları kendileri seçmeleri de bizim için faydalı oluyor. Bu konuda yaptıkları çalışmaları destekleyerek özellikle bölgesel tarafta pazarlama ve satış kanalımızı canlı tutuyoruz.

Ürün satışında en önemli unsur satış sonrası hizmet, bunun hakkında neler söylemek istersiniz?
Bizim nihai müşteri ile temas ettiğimiz nokta aslında buradan başlıyor. Servis hizmetinde oldukça iddialı bir konumdayız.
Ana hedeflerimizden biri olan koşulsuz müşteri mennuniyeti sağlayabiliyoruz. Ekiplerimiz her türlü desteği zaman gözetmeksizin müşterilerimize sağlayabiliyor. Ayrıca müşteri şikayet ve önerilerini değerlendirerek, bünyemizde bulunan Ar-Ge merkezimizin de desteği ile tasarım ve üretimde, ürünler üzerinde revizyonlar yapabiliyor veya hizmet ile ilgili değerlendirmelerde müşteri dönüşlerini sağlayabiliyoruz. Müşteriyi merkez alarak yaptığımız üretimde memnuniyetin öncelikle üretilen ürünün kalitesinde olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden ürettiğimiz makinelerin uzun ömürlü olması, sağlamlığı ve kullanım kolaylığı öncelikli hedeflerimiz.

ozcelik makine 28cSektörümüzdeki firmaların sizleri tercih etmesi kendilerine ne tür artılar sağlayacaktır?
Ürün seçiminde mutlaka kalite-fiyat karşılaştırması yapılmalıdır. Bir adım sonrasında satış sonrası araştırılmalıdır. Özçelik Makine’yi tercih ettiklerinde, her şeyden önce kaliteli ve yılların üretim deneyimine sahip güçlü bir markaya sahip olacaklarını bilmelidirler. Satış sonrası destek ekiplerimizin devamlı yanlarında olduklarını bilmeli ve bu güveni hissetmelilerdir. Yurt içinde ve dışındaki müşterilerimz Özçelik ayrıcalığını zaten yaşamaktadır, potansiyel müşterilimiz de aramıza katılarak bu ayrıcalıklardan faydalanabilirler.

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız fuarlar hangileridir?
Katılmayı planladığımız fuarlar var. Bunlar netlik kazanmadı. Kesinleştiğinde “www.ozcelik.com” web sitemizden katılım yapılacak fuarların bilgilerine ulaşılabilir olacak.
2014 yılı için hedefleriniz nelerdir, bahseder misiniz? Satış ve servis hizmetlerinde kaliteyi daha yukarıları taşıma gayretimiz var. Bu konuda bu yıl bazı yöntemleri test edeceğiz. Müşteri sadakati oluşturma yönünde atacağımız adımlar olacaktır. Gelişmenin sonu olmadığına inanarak yol alıyoruz. Kendimizi yenileyerek ürün ve hizmet kalitesini daha da yukarılara taşıyacağız.

Eklemek istediğiniz ya da özellikle belirtmek istediğiniz bir konu var mı?
2014 yılının ilk yarısı birçok sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de sıkıntılı bir dönem oldu. Yerel seçimlerin bitmesi ve istikrarın sağlanması, piyasalar için olumlu sonuçlar çıkartacaktır. 2014 ylının ikinci yarısı hem bizler için hem de sektörümüzün diğer takipçileri için güzel geçecektir. Bu dönem içinde Özçelik Makine olarak biz de ülkemize elimizden geldiğince değer katmaya devam edecek ve makinelerimizin tüm dünya tarafından tanınmasını ve kullanılmasını sağlamaya çalışacağız.


Özçelik Makine Does Not Compromise on Quality
“Our production began with aluminum profile cutters in 1980 and now has reached 60 different models, covering PVC profile processors and other machinery recently. Özçelik, an important player in the door and window manufacturing business, has a modern integrated manufacturing plant covering a closed area of 15,000 m² on a total area of 17,000 m², and a outdoor area of 11000 m². It holds Quality Management System Certificate (ISO9001), Russian Federation Product Quality Certificate and Ukraine Product Quality Certificate (UKR-SEPRO), proving its quality and continuously improving itself with an innovative approach.”

Powered by OrdaSoft!