metsan logo“İran Pazarının Gücüne ve Geleceğine İnanıyoruz”

Metsan Endüstriyel Yapıştırıcılar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ÇABUK gerçekleştirdiğimiz söyleşide Ağustos ayında İran Tahran Yapı Fuarı’na katıldıklarını ifade ederek; “İran pazarında, ürünlerimizi kendi dağıtım ağı aracılığı ile pazara sunmak isteyen ve bayilik talebinde bulunan firmalar ile tanışma fırsatı bulduk” dedi.

 

 

 

metsan 1a

Markanızın ülkemizdeki konumu ve faaliyetleri hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Metsan firması, 1991 yılında İstanbul merkezli olarak kuruldu. Endüstriyel yapıştırıcılar ve mühendislik  yapıştırıcıları konusunu firmamızın uzmanlık alanı olarak belirledik. Titiz Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiğimiz ürünler ve markalar ile Türk tüketicisinin takdirini kazandık. İç pazarda kaliteli ürün kaliteli teknik hizmet anlayışı ve rekabetçi fiyat düzeyi ile pazar payımızı hızla geliştirerek markalarımızı pazarın lideri konumuna taşıdık. Ürünlerimizi ve hizmetimizi ulusal ve uluslararası saygın sertifikalandırma kuruluşları tarafından belgelendirerek güçlendirdik.

Üretim kapasitesi, iç satış, ihracat rakamlarınız, ticari ilişkiler geliştirmeyi planladığınız ülkeler ve katılmayı planladığınız fuar organizasyonları hakkında bilgi verir misiniz?

İç pazarda elde ettiğimiz başarıyı yurt dışına da taşımayı hedefleyen firmamız, 2015 yılı Ağustos ayında İran Tahran Yapı Fuarı’na katılarak ihracat hamlesini başlattı. 2016 yılı içerisinde İran, Suudi Arabistan, Polonya, Almanya, Cezayir, Nijerya ve Brezilya olmak üzere 7 ülkede ihtisas fuarlarına katıldık. 2016 yılı içerisinde BAE, Etiyopya, Endonezya, Azerbaycan olmak üzere planlanmış 4 fuar organizasyonumuz daha bulunmaktadır. Hali hazırda 10 ülkeye ihracat yapmaktayız. 10 yıl içerisinde temsilciliklerimizin sayısını artırarak, ürünlerimizi 150 ülkeye ulaştırmayı hedefledik.

İran Tahran Yapı Fuarı’na dair görüş bildirerek, hedef çalışmalarınıza değinir misiniz?

2016 yılı Ağustos ayında İran temsilcimiz olan İran Metsan firması ile Tahran Yapı Fuarı’na katıldık. Oldukça yoğun bir ilgi gören standımızda, temsilcimiz İran Metsan firması; donanımlı, eğitimli, genç ve heyecanlı kadrosu ile ürünlerimizi çok başarılı bir şekilde sundu. İran pazarında, ürünlerimizi kendi dağıtım ağı aracılığı ile pazara sunmak isteyen ve bayilik talebinde bulunan firmalar ile tanışma fırsatı bulduk. İran pazarının gücüne ve geleceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde İran pazarına yönelik ürün geliştirme ve yaygınlaştırma çalışmalarımızı daha da artıracak ve yatırımlarımızı hız kesmeden  sürdüreceğiz.

metsan 1b

Tahran Yapı Fuarı’nda hangi ürün gruplarınızın lansmanını gerçekleştirdiniz?

2016 İran Tahran Yapı Fuarı’nda özellikle uluslararası pazarlarda kalite ve fiyat noktasında rekabetçi olduğumuz üç ürün grubumuzun tanıtımına öncelik verdik.

1Beton yapıların güçlendirilmesi,  metal sistemler, küpeşte, korkuluk, aksesuar vb.  malzemelerin montajında kullanılan beton ankraj kimyasalları:

• EMS DUBELL F. 1511 Vinil ester  esaslı kimyasal dübel

• EMS DUBELL F 1311 polyester esaslı kimyasal dübel 2Teflon bant, keten  ve macun gibi geleneksel sızdırmazlık malzemelerinin yerini alan yeni nesil boru sızdırmazlık kimyasalları:

• EMS FORCE 55-43 Genel amaçlı boru sızdırmazlık kimyasalı

• EMS FORCE 55-42 Yüksek sıcaklık dayanımlı boru sızdırmazlık kimyasalı

• EMS FORCE 55-77 Geniş çaplı borular ve yüksek kimyasal direnç gerektiren uygulamalar için geliştirilmiş boru sızdırmazlık kimyasalı

3Plastik, metal, ahşap, kumaş, deri mantar, keçe, kâğıt vb. birçok yüzey tipinde hızlı ve güçlü yapışma sağlayan süper yapıştırıcılar:

• EMS FORCE 801 Süper hızlı nüfuz edici.

• EMS FORCE 805 Ultra hızlı extra güçlü.

• EMS FORCE 807 Hızlı, güçlü, boşluk doldurur.

• EMS FORCE 809 Maksimum güç-maksimum boşluk doldurma

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Fuar ziyaretiniz sebebiyle şahsınız ve ekibinize teşekkür eder, etik ilkeler doğrultusunda kaleme aldığınız haberleri içtenlikle takip ettiğimizi ifade etmek isteriz.

“We Believe In The Power and The Future of Market In Iran”

İbrahim  ÇABUK, who  is  the  Board  Chairman  of    Metsan  Endüstriyel Yapıştırıcılar A.Ş., has stated in the interview we held with him that they have attended Iran Tehran Construction Fair in the month of August and he said: “In the Iranian market, we found the opportunity to meet with companies who want to present our products to the market through their distribution network and with companies that came with the request to be our dealers”.

metsan 1c

Powered by OrdaSoft!