amanos logoAmanos Group, BAU 2017 Fuarı’ndan Memnun Döndü

Amanos Group Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kerem YILMAZ ile gayet başarılı geçen Almanya BAU 2017 Fuarı sonrası gerçekleştirdiğimiz söyleşide; “Avrupa dâhil olmak üzere yurt içi ve yurt dışında düzenlenen fuarlara katılarak satışlarımızı artırıcı pazarlama faaliyetlerimiz devam etmektedir. İran, Almanya, Azerbaycan ve Ukrayna’daki ofislerimiz ile buradaki faaliyetlerimiz yakından izlenmektedir” dedi.

 

 

amanos 45a

Yeni ürünleriniz hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Amanos Group olarak sürme cam balkon, katlanır cam balkon ve kış bahçesi ürünlerimizin yanında çok yakında inovatif ve montaj kolaylığı sağlayan sağlam ürünler sunacak olmanın onuru ve gururu içindeyiz. Amanos Group Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kerem YILMAZ ve Amanos Gölgelendirme A.Ş.’deki iş ortağı Ferda BEYAZIT sektördeki bilgi, deneyim birikimleri yanında ülkesine yararlı olabilmenin heyecanı içindeyiz. Önümüzdeki 2017-2018 yılı içerisinde cam balkon ve kış bahçesi, özellikle “Açılır Tavan” sistem uygulamaları ve havuz kapama sistemleri ile ilgili Ar-Ge çalışmaları ve üretimler tamamlanarak kalite belgeli ürünlerimiz piyasadaki yerlerini alacaktır.

amanos 45bTürkiye’deki yatırımlarınıza, faaliyetlerinize ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Halen Amanos Group olarak, Kayra Metal satış firmamız ile alüminyum kompozit, alüminyum profil sistemleri ve aksesuarları satışı yapılmaktadır. Firmamız Asaş, Astaş, Akpa, Saray ve Albond gibi ülkemiz sektöründeki değerli fabrikaların bayisi konumundadır. Ayrıca distribütörlüğünü yaptığımız İspanyol Stac firması ve Kavin Hardware Solutions markası ile aksesuar çözümleri üretmekteyiz.

İhracat noktalarınızı öğrenebilir miyiz?

Satışlarımızın bir kısmını bölge ülkeleri ve Afrika pazarındaki ihracatımız oluşturmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı Avrupa dâhil fuarlara katılarak satışlarımızı artırıcı pazarlama faaliyetlerimiz devam etmektedir. İran, Almanya, Azerbaycan ve Ukrayna’daki ofislerimiz ile buradaki faaliyetlerimiz yakından izlenmektedir.

amanos 45c

BAU 2017 Fuarı’na dair görüş bildiriminde bulunur musunuz?

Bu yıl Avrupa’nın konusunda lider fuarı olan BAU 2017 Fuarı’na Amanos Building Systems olarak standımızla katılım sağlayarak, Avrupa pazarındaki yerimizi güçlendirmeyi hedefledik. BAU 2017 gerek yeni müşteriler kazanmak açısından, gerekse var olan müşterilerimiz ile yakın ilişkiler kurma noktasında verimli bir sürece katkı sağladı. Fuar sonunda yaptığımız değerlendirme ve geri dönüşler verimli bir fuar yaşadığımızı ve ilerleyen günlerde ihracat hacmimizi artıracağını göstermektedir.

amanos 45d

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Yaşanan veya yaşanabilecek ekonomik krizlerden sektörümüzün en son ve en az etkilenecek sektörler arasında olduğunu düşünerek yatırım ve Ar-Ge çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Ayrıca Almanya’da BAU 2017 Fuarı’nda tek Türk basın sponsoru olarak dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje’yi görmekten duyduğumuz memnuniyeti dile getirerek, yayın hayatınızda başarılar temenni ederiz.

Amanos Group, Came Back from  BAU 2017 Fair as Being Content

During the interview we had with Kerem YILMAZ, being Founder and Board Chairman of Amanos Group, after the Germany BAU 2017 Fair which has been very successful, he said: “Our marketing activities aiming to increase our sales by participating in domestic and foreign fairs, including Europe, are continuing. Our offices in Iran, Germany, Azerbaijan, and Ukraine and our activities in these places are being closely monitored.”

amanos 45e

Powered by OrdaSoft!