nice logo

Nice Türkiye, Yeni Ürün Gruplarıyla Farklılıklara İmza Atıyor

Nice Türkiye Genel Müdürü Barış ULUS gerçekleştirdiğimiz söyleşide markalarının yeni ürün alternatiflerine vurgu yaparak; “Günümüz teknolojileri sayesinde yenilenen ve güncellenen ürünlerimiz; hem uygulama aşamasında, hem de kullanımda kolaylıklar getiren yenilikler sunuyor” dedi.

 

nice 01

Öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun diyerek, Nice Türkiye markasındaki görev oluşumunuzdan ve geçmiş mesleki tecrübelerinizden bahsetmenizi rica ediyorum.

1977 yılında Bursa’da doğdum. Bursa’da lise öğrenimimi tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi, Fransa Savoie Üniversitesi ve akabinde Galatasaray Üniversitesi’nde işletme lisans ve yüksek lisans eğitimleri aldım. İş hayatıma 2000 yılında ThyssenKrupp Asansör firmasında satış bölümünde başladım. 2004 yılında Satınalma ve Lojistik Müdürlüğü, 2008 yılından itibaren de Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörlüğü görevlerini üstlendim. 2012 yılında Thyssen Krupp’tan  ayrılarak, yine Almanya kökenli Körber Holding bünyesindeki Hauni firmasının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini 2015 yılı Kasım  ayına kadar icra ettim. O tarihten bu yana Nice Türkiye ailesiyle birlikteyim. Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

Nice Türkiye’nin üstlenmiş olduğu misyona vurgu yapar mısınız?

Bildiğiniz gibi Türkiye’de 2006 yılında kurulan Nice, çok tecrübeli ve dinamik ekibiyle, Türkiye’nin her noktasına yayılmış güçlü çözüm ortaklarıyla sağlam temeller üzerinde bugüne kadar başarıyla gelmiştir. Bundan sonra da yine insan odaklı yaklaşımı çerçevesinde inovativ gelişmeleri yakından takip eden ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini ön planda tutan bir anlayış içerisinde olmaya devam edecektir. Bu amaca yönelik ihtiyaç duyduğumuz her noktada yeni atılımlarda bulunacağız.

Markanızı temsil eden yeni ürün alternatiflerinize değinir misiniz?

Bahçe grubu, bariyer ve endüstriyel kapı motorlarında yeni geliştirilen ürünlerimiz var. Bu ürünlerin tanıtımına ve eğitimlerine başladık. Saha uygulamalarında başarılı geri dönüşler alıyoruz ve memnuniyet çok üst seviyede.

Panjur, kepenk, tente, pergola ve perdelere yönelik motorlarda yeni ürünler ve yeniliklerimiz var. Aynı zamanda ‘Ev Otomasyonu’ alanında yeniliklerimiz olacak. Günümüz teknolojileri sayesinde yenilenen ve güncellenen ürünler, hem uygulama aşamasında hem de kullanımda kolaylıklar getiren yenilikler sunuyor.

Nice Türkiye’nin 2015 yılı ekonomik değerlendirmesi ile birlikte, 2016 yılı büyüme hedeflerinize değinir misiniz?

Bitirmiş olduğumuz yılı analiz ettiğimizde, kurdaki dalgalanmalar, geçirdiğimiz seçim süreçlerinin etkisi gibi olumsuzluklara rağmen 2015 bizim için hedeflerimize  ulaştığımız, başarılı bir yıl oldu. 2016 yılında potansiyelimizi  daha fazla ortaya çıkarabileceğimize  inanıyoruz. Hedefimiz pazar lideri olduğumuz ürün grupları yanında, diğer Nice ürünleriyle tüm portföyümüzü Türkiye’de aynı seviyeye ulaştırmaktır. Büyüme hedefimizi bu şekilde daha kapsamlı olarak belirledik. Bütün planlarımızı ve çalışmalarımızı bu yönde yaptık.

Önümüzdeki dönemlerde katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuar organizasyonları söz konusu mu?

Şu aşamada  hazırlıklarını yaptığımız Tüyap Kapı Pencere Cam Fuarı söz konusu. Bu fuar kapsamında yeni ürünlerimizin tanıtımını da yapma fırsatımız olacak. Diğer fuar katılımlarımız ile ilgili ön plan-proje çalışmalarımız devam ediyor.

Markanızı farklı kılan detaylara vurgu yapar mısınız?

Nice ürünlerini farklılaştıran nokta öncelikle kalite ve estetiğin bir arada sunulmasıdır. Bu dizayn başarısı aslında Nice İtalya’nın kuruluşundan bu yana ortaya koymuş olduğu vizyonun bir sonucu. Bu sayede yeni ürün geliştirme ve dizayn konusunda teknolojik gelişmeler paralelinde pazarın ihtiyacına cevap, hatta yön verecek süreklilik sağlamış oluyor.

Türkiye’de Nice olarak, ürünün satışı, kurulumu ve sonrasındaki servis süreçlerinde çözüm ortaklarımıza dolayısıyla Nice ürünlerini tercih eden son kullanıcılara en üst seviyede ve en hızlı şekilde çözüm üretip sunabilen bir firmayız. Bu güçlü yapılanmamızı pekiştirerek, Nice markasının imajı ve güvenilirliğine Türkiye’de katkı sunmaya devam edeceğiz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Sektörümüzün yakın takipçisi dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Projeye yayın hayatında başarılar temenni eder, markamıza göstermiş olduğunuz yakın ilgi sebebiyle teşekkür ederiz.

Powered by OrdaSoft!