Akpa Alüminyum’un Büyüme İvmesi 2020’de de Devam Edecek

Akpa Alüminyum 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek, Türkiye’nin ihracat ihtiyacının karşılanmasında önemli role sahiptir. Köklü altyapısını geleceğe taşıyacak şekilde yapılandıran Akpa Alüminyum Ar-Ge çalışmalarını hızlandırarak;  ekibi ile yeni ürünler geliştirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin en çok ihracat yapan ilk 1000 kuruluşu ve en büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer alıyor.

 

 

akpa 63a

Akpa Alüminyum’un öncelikle alüminyum metalinin Dünya’daki geleceğine inanmış bir firma olduğunu vurgulayan AKPA Alüminyum’un Satış Direktörü Turgut ÇALIŞKAN; daha da büyüyecek, gelişecek ve geliştirecek bir sektörün önemli bir parçası olduklarına inandıklarını söyledi.  Türkiye’de alüminyum ekstrüzyon sektörünün güçlü bir şekilde büyümesi için öncelikle insana yatırımı ve alüminyum metaline olan inancın güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken ÇALIŞKAN “Kurumsallığa ve profesyonelliğe dayalı olmayan bir işin geleceğe taşınması mümkün değildir.” dedi.

“Büyüme İvmemiz 2020’de de Devam Edecek”

Akpa Alüminyum olarak alüminyum sektöründe büyüme ivmesinin 2020’de de devam edeceğini dile getiren ÇALIŞKAN; yurtiçi satışlarının arttığını; yurtdışında da yeni ülkelere ihracat yapmaya başladıklarını söyledi. ÇALIŞKAN; Sektörde büyüme nedeni olarak yapı sektörü için yaptıkları yeni ürünlerin uygulayıcı ve kullanıcı tarafından tam not aldığını vurguladı.

“Ar-Ge ve Proje Çalışmalarımızı Hızlandırıyoruz.”

ÇALIŞKAN, Akpa Alüminyum olarak araştırma ve geliştirmeye yoğunlaşarak, Ar-Ge ve Proje çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti. Geliştirilen yeni sistemler ve ürünler olduğunu dile getiren ÇALIŞKAN; “Müşterilerimizi dinliyor ve onların ihtiyaçlarını taleplerini dikkate alarak ürünlerimizi geliştiriyoruz.” dedi.

Turgut ÇALIŞKAN ekledi: “Sundurma, Kış Bahçesi, Giyotin Cam, Isıcamlı Küpeşte ve Gizli Kanat Pencere Sistemleri, Ultra Ses, Su, Isı Yalıtımlı Sürmeler ve mevcut sistemlerin performanslarını arttırmaya yönelik çalışmalar, Proje ve Ar-Ge birimimiz tarafından güncellenmektedir. Proje ve Ar-Ge birimimiz, gelen proje taleplerine Projesel ve Ar-Ge’sel çalışmaları tamamladıktan sonra ergonomik, tasarıma uygun, finansal bütçeyi koruyarak müşterinin beğenisine sunuyor.  ”dedi.

Ar-Ge’ye yapmış oldukları yatırımları üretimle güçlendirmeye çalıştıklarını söyleyen ÇALIŞKAN; üretimde güçlü olduklarını, bu güç için sağlam alt yapıya sahip olduklarını ekledi.

ÇALIŞKAN; “Sektörde sadece alüminyum profil ve kompozit panel üretmiyoruz. Alüminyum profil de sistemler üretiyoruz ve kompozitte de üstün özelliklere sahip, katma değeri yüksek, yanmaya dirençli, renk kartelası güçlü, kaliteli ürünler üretiyoruz. Kompozit panel üretimi için, geçmiş yıllarda yapmış olduğumuz makine yatırımımız ile yıllık 1.000.000 m² olan üretim kapasitemizi 4.500.000 m²’ye yükselttik. Kompozit ürünler konusunda yaptığımız yatırımlarımızın geri dönüşünü alıyoruz.”dedi.

 

akpa 63b

 

“Sektörde Güçlü Büyümeyi Sergilememizin Bir Nedeni de; Satışlarımızı Bayilikler Üzerinden Gerçekleştirmiş Olmamız”

Sağlam altyapısı, Ar-Ge çalışmaları ve üretim kapasitesinin büyüklüğü bir araya geldiğinde çalışmaların satışa dönüşmesi sürecinin, zor olmadığını ifade eden ÇALIŞKAN; Türkiye’de özellikle sektördeki en güçlü büyümeyi sergilemelerinin bir nedeni olarak; satışlarını bayilikler üzerinden gerçekleştirmiş olmalarına bağladı. Bayileri ile daha da güçlenip büyümeyi prensip edindiklerini vurgulayan ÇALIŞKAN; bu sayede Akpa Alüminyum’un üretmiş olduğu tüm ürünlerin kurumsal bayiler aracılığı ile son kullanıcılara sorunsuzca ulaştırılabildiğini belirtti ve ekledi: “Bayilerimizin ihtiyaç duyduğu uluslararası standartlarda ve belgelerle üretilmiş her çeşit ürünü, üretim tesisimiz temin edebilmektedir.”

Growth Acceleration of Akpa Aluminum Will Continue in 2020 

Akpa Aluminum exports to over 50 countries and plays an important role in meeting the needs of Turkey’s exports. Structuring its deep-rooted infrastructure to carry it to the future, Akpa Aluminum is working hard to develop new products with its team by accelerating its R&D studies.  At the same time it is among the top 1000 most exports providers and the largest 500 Industrial Organizations of Turkey.

 

akpa 63c

Powered by OrdaSoft!