vehas“Her Zaman En İyisini Yapmaya Çalışıyoruz”

Vehas Alüminyum Satış Müdürü Bekir Can AKYEL ile firmalarının yapılanmaları ve sektöre dair düşüncelerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

vehas 63a

Firmanızın yapılanması, faaliyetleri ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

 Çözüm ortaklığı yaptığımız markaların ürünlerini tüketiciye ulaştırmada bir arabuluculuk görevi üstlenmekteyiz.

Diğer taraftan tasarımlarını kendimizin yapmış olduğu çeşitli doğrama cephe ve sürme serisi sistemleri de yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize sunmaktayız.

Vehas Alüminyum olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen 10 yılda hedeflemiş olduğumuz satış pazarlama üzerine gerçekleştirmeyi düşündüğümüz fakat gerçekleştiremediğimiz çok bir şey olmadığını düşünüyoruz. Piyasa şartlarına göre yapılabilecek ne var ise en iyisini yapmaya çalıştık ve bu konuda da kendi bıranşımızda başarılı olduğumuza inanıyoruz.

Katılım sağladığınız fuarlar var mıdır? Fuarlar hakkındaki görüşlerinizden bahseder misiniz?

Vehas Alüminyum firması satış pazarlama üzerine kurulmuş olup talepler üzerinden üreticinin üretmiş olduğu sistem ve özel profilleri tüketiciye sunmak, satış öncesi ve sonrası gerekli takipleri yapmak, proje ve detay çözümlerinde yardımcı olmak başlıca işimiz olması sebebi ile direkt fuarlara katılımımız olmamıştır. Fuarlara ancak yenilikleri takip etmek yeni sistemleri incelemek ve bu konudaki bilgilerle yeni ürünlere katkıda bulunmak amaçlı ziyaretlerde bulunmaktayız.

           

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Öncelikle Win&ARTProje-ALU&Art Dergilerine teşekkür ederiz. Dergileriniz vesilesi ile Vehas Alüminyum olarak bazı konuları gündeme almanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Özellikle ülkemizde ticaret diğer gelişmiş ülkelerden biraz farklı yürüyor. Kurumsal veya kurumsallığa yakın yönetim biçimi ile değil daha çok ikili ilişkiler ile yürümektedir.  

           

Bu konuda firmalarımızın üretici ve satış departmanlarımızın günün şartlarına göre hareket etmeleri gerekmekte, kendilerini ön plana taşıyacak medya tarafından tanıtım ve fuarlar aracılığı ile daha geniş alanlara ulaşabilmenin yollarını kullanmaları zorunlu hale gelmiştir. Yıllardır gündemde tutmaya çalıştığımız yetişmiş eleman sıkıntısı teknik okulların ve üniversitelerimizin bu konuya ön ayak olup üretimde olsun pazarlama konusunda olsun pratik ve bilgisi olan eleman yetiştirmemiz gerekmektedir.

“We Try To Do Our Best At All Times”

We interviewed with the Sales Manager of Vehas Aluminum, Bekir Can AKYEL, in which we spoke of their Company’s structuring, as well as of their opinions regarding the sector.

vehas 63b

 

Powered by OrdaSoft!