Kaliteli Çözümlerin Adresi ACP Yapı

“Yönetilmesi zor bir ürün portföyüne sahibiz. Çalışma prensibi olarak müşterilerimize hizmet vereceğimiz ürünler ve çözüm ortaklarımızın bizimle aynı düşünceleri paylaşmasına çok önem veriyoruz.” diyen ACP Yapı Şirketi Müdürü Erhan KARABAĞ’a röportaj sorularımızı yönelttik.

 

 

acp yapi 63a

Röportajımıza başlarken bize kendinizden ve sektöre verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Yapı sektörüne yönelik ürün tedariği, satış, imalat montaj ve satış sonrası teknik servis hizmetleri kapsamında faaliyet göstermekteyiz. Şirket merkezimiz Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’nın başkent olması ve ulaşım imkanları sayesinde Türkiye’nin her yerinde satış ve projelere yönelik montajlı iş teslimi gerçekleştirebiliyoruz. Firmamız bünyesinde 42 personelimiz çalışmaktadır. ACP Yapı A.Ş. olarak 7 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Bundan öncesini de hesaba katarsak aynı sektörde istikrarlı bir şekilde toplam 20 yıllık bir tecrübeye sahibim. Her safhada edindiğimiz bilgi birikimi tecrübe sayesinde yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok projede ürünlerimizin kullanılmasını tesis etme imkanımız oluştu.

Firmanızın faaliyetleri ve sektöre sunduğu hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Yönetilmesi zor bir ürün portföyüne sahibiz. Çalışma prensibi olarak müşterilerimize hizmet vereceğimiz ürünler ve çözüm ortaklarımızın bizimle aynı düşünceleri paylaşmasına çok önem veriyoruz. Bu nedenle de birlikte çalıştığımız tüm firmalar kaliteli ürün, kurumsal yapı, müşteri memnuniyeti konularında çok hassas ve konusunun en iyi firmalarından oluşmaktadır. Bu sayede bizler de elimizden gelen gayreti göstererek zamanında ve kaliteli çözümler üretmekteyiz. Özellikle iş merkezi, rezidans, otel, havalimanı, hastane gibi nitelikli ürünlerin ihtiyaç olduğu her türlü projeye yönelik olarak takip, ürün ihtiyaçlarının belirlenmesi, tekliflendirme, malzeme tedariği ve yerinde montaj hizmeti sunmaktayız.

Ürün portföyümüzden de bahsetmek gerekir ise; İsviçre menşeili “dormakaba” firmasının kapı donanımları, geçiş sistemleri, cam sistemleri, Polonya menşeili “Ponzio” firmasının yangın dayanımlı alüminyum kapı, pencere, cephe sistemleri, İtalyan menşeili “Comunello” firmasının pencere açma motorları, İsviçre menşeili “Sunparadise” firmasının kış bahçesi sistemleri, yana kayar katlanır alüminyum sistemler, Alman menşeili “Roto-Frank” firmasının alüminyum kapı ve pencere aksesuar sistemleri, hali hazırda satışını yaptığımız ürünlerdir. İhtiyaç olması halinde bu ürünler için montaj ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunmaktayız. Bunun haricinde, 2020 yılında İsviçre menşeili “Forster” firması ile de bayilik anlaşması imzalamış bulunmaktayız, bundan sonraki süreçte çelik profiller ile yangın dayanımlı ve yangın dayanımsız kapı pencere ve cephe uygulamaları da portföyümüze girmiş bulunmaktadır. Forster, 2020 için ayrı bir heyecan yaşamamıza vesile olan çok önem verdiğimiz bir ürün portföyüdür.

acp yapi 63b

2019 yılını sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılı için genel olarak yapı sektörü açısından değerlendirildiğinde kolay bir yıl olmadığını ifade edebilirim. Fakat zor dönemlerde insanların mevcut potansiyellerini ortaya çıkarmaları ya da değerlendirmeleri açısından da bir etken olduğunu da değerlendirmek gerekli. Biz bu süreçteki iç piyasada mevcut rekabet koşulları ve projeli işlerle ilgili potansiyeldeki azalmayı da değerlendirerek yurtdışına yönelik pazarlama faaliyetlerimize ağırlık verdik. Bu kapsamda Bahreyn’de yangın dayanımlı alüminyum sistemler ile ilgili bir projemizi başarı ile teslim ettik. Bunun haricinde Kazakistan, Moldova, Azerbaycan, Bangladeş, Pakistan, Irak gibi birçok ülkeye de ihracat gerçekleştirerek hem firmamıza hem de ülkemize faydalı olmaya çalıştık .

Ayrıca 2019 yılında yeni fabrika binamızın proje ve inşasını bitirdik ve 2019 yıl sonunda da artık yeni fabrika binamızda kendi yerimizde faaliyetlerimize devam etmeye başladık.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Yeni fabrika binamız çalışma ortamı olarak kendi ihtiyaçlarımıza uygun olarak tasarlandığı için çok daha verimli ve çok daha ferah bir çalışma ortamı tesis etti. Bu imkanımızı da kullanarak malzeme satışı, imalat, montaj hizmetlerimiz ile ilgili mevcut standartlarımızı daha da arttırarak faaliyetlerimizi olumlu yönde dönüştürerek istikrarımızı devam ettirmek istiyoruz. Aynı zamanda bu yıl içerisinde eğitim semineri faaliyetlerimize devam etmek birçok başka sosyal faaliyetin içerisinde olmak da asli hedeflerimizden bir tanesi.

Yatırım konusunda uygun ortamın oluşması ve ekonomik koşullarda iyileşme ile 2020 yılı içerisinde yatırımcıların çok daha fazla yatırım yapmasını sağlayacağını, yapı sektöründeki iyileşmenin de gün geçtikçe daha da hızlanacağını öngörmekteyiz. Bu doğrultuda işimizi daha iyi yapmak, mevcut müşteri portföyümüze en iyi hizmeti sunmak adına bu yıl da elimizden geleni yapacağımız bir yıl olacaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Yakinen takip ettiğimiz Win&ARTProje ALU&Art Dergilerinizde kendimizi ifade edebilmek adına bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz.  Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz.

ACP Construction: the Address of Quality Solutions

We asked our interview questions to ACP Construction Company Manager Mr. Erhan KARABAĞ, who stated as follows: “We have a product portfolio that is difficult to manage. As a working principle, we attach great importance to the products we will serve our customers and our solution partners to share the same thoughts with us.”

 

acp yapi 63c

 

Powered by OrdaSoft!