eyyupoglu aluminyumSektörün Öncü Firmalarından; Eyyüpoğlu Alüminyum

Alüminyum korkuluk sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Eyyüpoğlu Firma Yetkilisi Kemal PİROĞLU ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, ürün grupları ve yeni projeleri Aden Sistem hakkında konuştuk.

 

 

 

eyyupoglu aluminyum 63a

Firmanızın yapılanması, faaliyetleri ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 1985 yıllında ilk temel taşı olan İstanbul Kartal’da kuruldu. Şirket büyüklerimiz, 2010 yılında genç, dinamik, heycanlı ekibimize bu bayrağı daha yükseklere taşımak için devir teslim etmişlerdir.

Faaliyet ve sektöre sunduğumuz hizmetler; inşaat, savunma sanayi, otomotiv sektörüdür. İnşaat sektöründe alüminyum korkuluk sistemleri, yani halk dilinde alüminyum küpeşte aksesuarı üretmekteyiz. Sektöre sunduğumuz ürünler; nesil korkuluk sistemleri yani bunu açar isek alüminyum cam korkuluk sistemleri, alüminyum kare korkuluk sistemleri ve alüminyum yuvarlak sistemleri olarak adlandırabiliriz.

Firmamız az önce de bahsettiiğimiz gibi genç ve dinamik bir yapıyla çalıştığı için yeni ürün grupları ve yeni ürünler çıkartmakta öncü firma sıfatını taşımaktadır. Şimdilerde yeni bir proje üstünde çalışmaktayız, bunun adını da koyduk ‘’Aden Sistem ‘’ yani yeni nesil alüminyum lema korkuluk sistemidir. Bu ürünümüzle Avrupa pazarında iyi bir rol oynayacağımızı umuyor ve hedefliyoruz.

2019 yılında yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

2019 yılında yurtiçinde, sektörün en büyük fuarı olan Tüyap Avrasya Kapı Pencere Fuarı’na katıldık. Bu yıl standımızın 9. yılını kutladık. Yurtdışında ise Sırbistan, Rusya, Ukrayna, Özbekistan ve Cezayir yapı fuarlarında yer aldık.

2020 yılında yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir?

2020 yılında hedeflediğimiz fuar programlarının başında 10 yıldır katılım sağladığımız Tüyap Avrasya Kapı Pencere Fuarı geliyor. Yurtdışında ise Sırbistan, Rusya, Ukrayna, Cezayir, Özbekistan başta olmak üzere rotamıza yeni eklediğimiz Almanya, İsviçre, Dubai, Tunus, Fransa ve Suudi Arabistan gibi ülkelerdeki yeni fuarlara katılmak için bütçemizi ve alt yapımızı hazırlamış bulunmaktayız.

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılının ilk yarısında dünyada ve ülkemizde olan gizli krizden dolayı ilk yarımızı biraz düşük geçirdik, ama yılın ikinci yarısında yeni yüzler, yeni ülkeler ve yeni yardımcı arkadaşlarımızla atağa geçtik ve ilk yarıdaki durgunluğumuzu ikinci yarıda kapattık. Yani 2019 yılı Haziran ayından itibaren iyi bir ivmeyle, yeni sistemlerimiz ve yeni alt yapımızla daha iyi hizmet ve satış konusunda güzel yerlere geldiğimize inanıyorum.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 yılında hedeflerimiz, yeni sistemler, yeni takım arkadaşları, yeni satış ve ürün hizmeti sunabileceğimiz ülkeler, bahsi geçtiği gibi “Aden Sistemi”mizi hayata geçirmek ve Avrupa pazarında yer almaktır. 

2020 yılındaki ilk planımız olan; şu anda olduğumuz hizmet binamızı daha iyi ve daha büyük bir yere taşımak için yeni fabrika inşaatına başlamış bulunmaktayız. Şu andaki yerimizin kapalı alanı 2.000 m². Derince Bölgesi’nde 5.000 m² yeni şantiyemize başladık, 2021 yılında oraya geçip müşterilerimize daha yeni hizmetler sunacağız. Yeni yerimizde, yeni makine parkurumuzla sektörde öncü firma olmaya devam ediceğimizi düşünüyorum. 2020 yılından beklentimiz ülkemizin üzerindeki kara bulutların bir an önce dağılması ve bizim gibi orta ölçekli kobilerin daha iyi ileri adım atması. Devlet büyüklerimizin bu konuda yardımını atlamak olmaz, onların orta ölçekli kobilerde desteği çoktur.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Eyyüpoğlu firması olarak Win&ARTProje ALU&Art Dergileri ekibine teşekkür ederiz.Biliyorsunuz ki bizim sektörümüzde merdiven altı tabiriyle bahsettiğimiz vergi levhası bile olmayan kişiler var. Bu da haksız rekabete yol açıyor.  Benim beklentim bu tarz çalışan kişilerin önüne geçilip, kaliteli ve doğru hizmetin hak ettiği yere ulaşmasıdır.

Eyyüpoğlu Aluminum: One of the Leading Companies of the Sector

We talked with Mr. Kemal PİROĞLU, an executive of Eyyüpoğlu Company, which operates in the defense industry, construction and automotive sectors, about the structure, activities, product groups and new projects of his company.

Powered by OrdaSoft!