arkimetArkimet ile Kaliteye Odaklanın

“Firmamız Türkiye, Katar ve Karadağ’da bulunan 3 ofisi ile hizmet vermekte olup, geniş bir ülke yelpazesine hitap etmektedir.” diyen Arkimet Mimari Çözümler Yetkilisi Fuat ERKMEN’e röportaj sorularımızı yönelttik.

 

 

 

 

arkimet 63a 

Röportajımıza başlarken bize kendinizden bahseder misiniz?

Arkimet Mimari Çözümler 2018 yılında; 15 yıllık tecrübesi ile Mimarlık, Danışmanlık ve İnşaat Firmaları için alternatif ürünler sunmak üzere kurulmuştur. Cephe, duvar kaplamaları, iç mekân kolon kaplamaları, zemin kaplamaları, çatı ve çatı ışıklıkları gibi birçok alanda kullanılan ürünlerin tedariği ile hizmet vermekte olan firmamız kendi alanında dünya devi olan firmalar ile çalışmayı görev bilmiş ve Cembrit, Stabilit, Steni, Compact Form, Abet Laminati, Techlam, Albond, Akpa, Euramax, Hekim Yapı, Larson ve Larcore gibi dünya çapında firmalarla işbirliği yapmıştır. Kalite odaklı yapısı ve üstün servis hassasiyeti ile de müşterileri tarafından tercih edilen bir kurum haline gelmiştir.

Firmanızın yapılanması, faaliyetleri ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız Türkiye, Katar ve Karadağ’da bulunan 3 ofisi ile hizmet vermekte olup, geniş bir ülke yelpazesine hitap etmektedir. Ağırlıklı olarak Cephe ve Çatı malzemelerine odaklanan firmamız ayrıca iç mekan kaplama çözümleri ile de müşterilerine çözüm sağlamaktadır.

2019 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

Firmamız kurumsal olarak yurtdışı fuarlara katılmamakta, fakat tedariğini yaptığımız firmalara destek vermek üzere dünyanın birçok yerinde fuarlara katılmaktadır. 2019 yılında Bau, Big5, Avrasya Pencere, Aluexpo gibi önemli fuarlara katılım sağlanmıştır.

2020 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir?

2020 yılında ise yine yerel inşaat fuarlarının yanı sıra Aluminium, Big 5 Qatar, Uk Construction week gibi uluslararası fuarlara tedarikçilerimiz ile birlikte katılım sağlamayı planlamaktayız.

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılı firmamız için bir giriş dönemi olmasına rağmen uluslararası piyasalarda birçok teklif verdiğimiz ve güzel dönüşler aldığımız bir sene oldu. Türkiye’de yaşanan daralma neticesinde ithal malzemeler ile ilgili olumsuz bir süreç yaşanmış olsa da, ihracat tarafındaki hareketlilik sayesinde güzel bir yıl geçirdik.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 yılında portföyümüze alacağımız yeni markalar ile pazarımızı genişletmeyi, daha fazla ürün çeşidi ve ürün tipi ile de daha geniş çaplı hizmet sunabileceğimiz bir yapı hazırlıyoruz. Bu yılın başında gelen veriler ve güncel aktiviteler bu yılın çok daha verimli ve başarılı geçeceğine işaret ediyor. Her yeni yılda olduğu gibi bu yıldan da beklentimiz istikrarlı bir büyüme ve iç talebin canlanması.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

2020 yılının tüm Türk sanayicilerine ve ülkemize hayırlı olmasını diler, Win&ARTProje – ALU&Art Dergilerinizde markamıza yer verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Focus on Quality by Arkimet

We interviewed with the Architectural Solutions Supervisor of Arkimet, Fuat ERKMEN, who stated that, “Our Company, serving at its 3 offices domiciled in Turkey, Qatar, and Montenegro, appeals to a wide range of countries”.

arkimet 63b

Powered by OrdaSoft!