Egeyapi fuarizmir logoEge Bölgesinin Önemli Buluşması Başlıyor!

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş.  tarafından  ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi  ve  Mimarlar Odası İzmir Şubesi  işbirliği ve İZFAŞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası'nın değerli destekleri ile 1 – 4 Kasım 2018’de EGE YAPI Fuarı, Fuarizmir’de profesyonel ziyaretçilerle buluşmak için hazırlıklarına devam ediyor.

talsad logo“Türkiye, Küresel Alüminyum Sektörünün Önemli Oyuncularından Biridir”

“Bilgiye, kaliteye ve teknolojiye önem veren, ulusal ve uluslararası alanda güçlü işbirlikleri geliştiren TALSAD, pazarı ve sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek bilgi ve deneyimini üyeleri ve toplum ile paylaşmayı hep sürdürecektir. Etik değerlere ve rekabet ilkelerine saygılı, dinamik, güvenilir, sektörü her ortamda en iyi şekilde temsil eden saygın bir profesyonel meslek örgütü olma vizyonuyla bundan sonra da toplumumuza ve ülkemize katma değer yaratmaya devam edecektir” diyen TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR röportaj sorularımızı yanıtladı.

fikret yilmazCamda Seçim, Keyfi Değil Kurallara Uygun Olmalı

Günümüzde yapılan cam uygulamaları standartları olmadığından dolayı oluşan ekonomik kayıpların ülkemize çok büyük zararı olmaktadır. Henüz bunlara bir çözüm bulunamamışken cam mamulleriyle ilgili ürünlerin inşaat ve mobilya başta olmak üzere birçok sektörde müteahhitin - mimarın, kişilerin istediğine göre estetik ya da ekonomik durumları gözetilerek yapılan uygulamalar ileride özellikle insan yaşamını tehlikeye atacak boyutlardadır.

yilmaz makine logoYılmaz Makine, Çerkeşlispor ve Avcılık Kulübü’ne Sponsor Oldu

Sektörün öncü firmalarından Yılmaz Makine, 1953 yılında, Kocaeli’nin Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli Köyü’nde kurulan Çerkeşlispor ve Avcılar Kulübü’ne 2017-2018 sezonunda sponsor oldu. Çerkeşlispor ailesi, Yılmaz Makineyi fabrikalarında ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

 

 

galsiad logoGALSİAD, Kamuoyu Bilgilendirme Metni

Temel hiçbir dayanağı ve hukuksal altyapısı olmadığı halde ülkemize ve ülkemiz ekonomisine yapılmak istenen bu darbe girişimi asla kabul edilemez. Hukuksuz ve dayanaksız bu darbe, ekonomik darbe girişimi esnasında derneğimiz ve temsil ettiği sektör tüm gücü ile devletimizin yanında olmuş ve olmaya devam edecektir. Önümüze koyulan bu hukuksuz dayatma süresince devletimiz kurumları tarafından alınan tüm karalarda sonuna kadar destek olacağımızı tekraren beyan ve taahhüt ederiz.

4 El Kalıp vdort el kalip logoe Makine; Ukrayna Windo L’viv Fuarı’na 2 Ayrı Stant ile Katıldı

“Kalitede güvence, müşteride memnuniyet” anlayışı ile ISO 9001-2000 kalite sistemiyle çalışan 4 El Kalıp ve Makine, 4 – 6 Eylül tarihleri arasında Ukrayna’da düzenlenen Windo L’viv Fuarı’na katıldı.

ersas aluminyumErsaş Alüminyum; PAL System ve PAL Demonte System Serileriyle, Ukrayna Windo L’viv Fuarı’ndaydı

Alüminyum pencere sistemlerine farklı yenilikler getiren Ersaş Alüminyum A.Ş., uluslararası fuarlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

 

verimder logoVERİMDER Anadolu Buluşmaları ile Tüm Türkiye’de Enerji Seferberliğini Başlatacak

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği – VERİMDER, tüm Türkiye’de enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda seferberlik ilan etti. Ülkemizin en önemli konularından biri olan enerji verimliliğinin daha fazla yaygınlaşması amacıyla “Anadolu Buluşmaları”na başladı.

iddmib logoSürekli Gelişen ve Büyüyen Sektör: Alüminyum

“Kalite ve katma değeri yüksek ürünler üretilmesi hususunda önemli potansiyele sahip olan alüminyum sektörünün tanıtılmasının ve Türkiye markası algısının yurtdışında yaratılmasının sektöre büyük katkısı olacaktır. Alüminyum sektörünün, katma değeri yüksek olan savunma, havacılık, uçak, otomotiv sanayi gibi alanlara yönelmesi ve devletimizin de bu noktada sektörü desteklemesi önem taşımaktadır” diyen İDDMİB Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ röportaj sorularını yanıtladı.

yilmaz makine logoÇerkeşlispor, Yılmaz Makine’yi Ziyaret Etti

Çerkeşlispor ailesi, sektörün öncü firmalarından Yılmaz Makine’yi genel merkezinde ziyaret etti. Dünya üzerinde 85 ülkeyi aşkın ihracat hacmiyle farklı kıta ve ülkelerde satış ve üretim faaliyetlerini sürdüren ve dünya genelinde de 65’in üzerinde bayi ağına sahip olan Yılmaz Makine, 2018 – 2019 futbol sezonunda, genç ve dinamik kadrosuyla  dikkat çeken Çerkeşlispor’a sponsor oldu. 

iran confair06 - 09 AĞUSTOS 2018 TAHRAN İRAN CONFAIR FUARI

 

 

cuhadaroglu logo22017 Yılında Ar-Ge Merkezi Kuran Çuhadaroğlu, Sanayi ve Eğitimci İşbirliği ile Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

T.C. Bilim ve Sanayi Bakanlığı resmi onaylı Ar-Ge merkezine sahip Çuhadaroğlu, günümüz ihtiyaçları ve çevre koşullarını dikkate alarak, Ar-Ge merkezinin deneyimli ve güçlü kadrosunu, Yıldız Teknik Üniversitesi ile yaptığı eğitim ve araştırma işbirliği çerçevesinde genişletiyor.

 

fsmu 2FSMVÜ’nün  3 Projesine İSTKA’dan Destek

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin 3 projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) 2018 Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programına başvuran Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı (ASTEL), FSM Teknoloji Transfer Ofisi Kurulumu Projesi, KURAM LONCA: İstanbul Geleneksel Sanat ve Zanaat Atölyeleri ve Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı (ASTEL), ISTKA desteğiyle yürütülecek.

gisbir logoGİSBİR,  ALUTEAM’i Ziyaret Etti

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR), Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi’ni (ALUTEAM) ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. İki kuruluş arasında Türkiye gemicilik sektöründe yerli malzeme kullanımı ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinde sektörler arası işbirliği geliştirilmesi kararlaştırıldı.

webinar 54Webinar Geldi, Seminer Gidiyor

Devir teknoloji devri! Artık firmalar, sanayiciler, eğitimciler, sağlık kuruluşları, devlet kuruluşları işlerini kolaylaştırmaları ve daha fazla kişiye verimli bir şekilde ulaşmak için sunumlarını, tanıtımlarını, interaktif bir biçimde internetten yapıyor.

 

cati cephe fuari logo 54Çatı ve Cephe Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Gerçekleşiyor

ÇATIDER ve Demos Fuarcılık “Çatı ve Cephe Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı” için anlaşma imzaladı.

 

 

kayra metal logo“Hep Beraber Daha Nice 12 Yıllara”

Kayra Metal, 12 yıllık başarılarını personeliyle bir araya gelerek kutladı.

 

 

estal logoESTAL Kongresi 19 Yıl Sonra Tekrar Türkiye’de

Avrupa Alüminyum Yüzey İşlem Birliği ESTAL (European Association for Surface Treatment on Aluminium) tarafından her iki yılda bir düzenlenen ESTAL kongresi 2019 yılında İstanbul’da yapılacak.

 

sisecam logoŞişecam’ın Kredi Notuna Fitch’ten Teyit

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Şişecam’ın yabancı para birimi cinsinden uzun vadeli kredi notunu “BB+” olarak teyit etti. Fitch Ratings tarafından yapılan değerlendirmede, Şişecam’ın gerek Türkiye’de, gerekse ihraç pazarlarındaki güçlü konumu vurgulanırken, şirketin güçlü finansal yapısı, yüksek kârlılığı ve farklı coğrafyalara yayılan faaliyetleriyle nakit yaratma kabiliyetine dikkat çekildi. 

harbor aluminum summit logoHarbor Aluminum Summit 2018

ABD firmaları ağırlıklı olmak üzere dünyanın önde gelen firmalarının katıldığı, alüminyum üzerine 11. kez düzenlenen Harbor Aluminum Zirvesi’ne uluslararası çapta 300 firmadan 620 delege katılım göstermiştir.

 

asas logoSkyfeel ve Powerfeel Sürme Sistemleri

Basit sürme sistemler günümüz projelerinde beklenen performans kriterlerini karşılayamamaktadır. Bu nedenle yüksek performans için yükleniciler, kullanıcı memnuniyetini göz önüne alarak kaldır-sür sistemlere yönelmektedir. Bu alanda yaptığı Ar-Ge yatırımlarıyla sektöre değer katmaya devam eden Asaş, elit projelerde kullanılmak üzere “Rescara Elite” markasını çıkarmıştır.

 

aluteam logoALUTEAM: Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuarı Kuruluyor

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Alüminyum Test, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin (ALUTEAM), Girişimci Alüminyum Sanayici ve İşadamları Derneği ortaklığında hazırladığı “Alüminyum Yapı Sistemleri Test Ve Eğitim Laboratuarı” projesi İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenerek uygulanmaya başlandı.

iq aluminyum logoGüçlü Bayilik Sistemi, Güçlü Müşteri Memnuniyeti

Cephe sistemleri, açılır sistemler, menfezler, güneş kırıcılar, skylight sistemleriyle tüm çözüm alternatiflerini tüketiciye ulaştıran IQ Alüminyum Sistemleri, güçlü bayilik sistemi ile müşteri memnuniyetinde fark yaratıyor.

raynaers logoReynaers Alüminyum Cephe Mühendisliği Sertifika Programına Katıldı

Reynaers Aluminyum, cephe danışmanları ile birlikte İngiltere Bath Üniversitesi’nde ‘Cephe Mühendisliği Sertifika Programı’na katıldı.

 

ukrayna lviv fuariUkrayna Wındo L’vıv Fuarı ve Gala Yemeği 2018

Tüyap Fuarcılık tarafından 4 – 6 Eylül tarihleri arasında Ukrayna’nın L’viv şehrinde ilk kez düzenlenen Windo L’viv Fuarı katılımcı ve ziyaretçi birçok firmaya ev sahipliği yaptı.

Fuarın ilk günü akşamı Tüyap Fuarcılık, tüm fuar katılımcıları için Park Art of Restaurant’ta gala yemeği düzenleyerek davetlilerine keyifli anlar yaşattı.

 

ato logoAnkara Ticaret Odası Cam ve Cam Ürünleri Başkanlığına Devam

Dergilerimizin danışmanlığını yapan Sn. Fikret YILMAZ, 14 Nisan 2018 günü yapılan Ankara Ticaret Odası seçimlerinde Cam ve Cam ürünleri sektörünün temsilcisi olarak Meclis Üyeliğine seçilmiştir.

 

simge prenses logoSimge Prenses, Ersaş Pencere Sistemleri Tanıtım Toplantısı Düzenledi

Ersaş Alüminyum’a ait PASCal® ve PAL System serisi tanıtım toplantısını 14 Nisan 2018 tarihinde Aydın Anemon Otel’de gerçekleştiren Simge Prenses firma ortaklarından Ümit ŞENTÜRK sorularımızı yanıtladı.

 

tuyap vindo lviv 18Tüyap’ın Ukrayna / L’viv’de Düzenlediği Windo L’viv 2018, Sektöre Yeni İş Fırsatları Sunuyor

İnşaat alanında ciddi büyüme potansiyeline sahip Ukrayna, Polonya, Romanya, Macaristan, Moldova, Belarus, Slovakya gibi pazarlara erişim anlamında kilit bir noktada bulunan L’viv’de organize edilen WindoL’viv; Uluslararası Pencere, Kapı ve Cam Fuarı 4-6 Eylül 2018 tarihleri arasında Pivdenny Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.

 

Zahit Alüminyum, Teknolojiye Yatırım Yapıyor

Alüminyum sektöründe Türkiye’nin en büyük entegre tesisleri arasında yer alan Zahit Alüminyum, yeni teknolojik yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. Firmanın yeni yatırımı Dikey Boyahane Tesisleri üretime başladı.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde; alüminyum profil, kompozit panel ve fotovoltaik panel üretimi gerçekleştiren Zahit Alüminyum, yarı otomatik olan yatay toz boya tesisini tam otomatik bir sistemle yeniledi.

 

galsiad logoGALSİAD, Alüminyum Sektör Toplantısını Gerçekleştirdi

GALSİAD, Avrupa Komisyonu tarafından yürürlüğe konan, UY2018/640 sayılı “Alüminyum Ürünlerine Gözetim Kararı” gereği uygulanan gözetim süreci ve sonuçları konulu sektör toplantısını ilgili bakanlıkların ve kuruluşların da katılımları ile 16 Mayıs 2018 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, (ALUTEAM) Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirdi.

albond logoGün; Albond’un Günü

Albond, tüm bayi ve müşterilerinin katılımı ile 11 Mayıs Perşembe günü, Kaya İstanbul Fair&Convention Hotel’de gerçekleştirdiği kokteyl ve yemek organizasyonunda yeni ürünlerini tanıttı.

 

 

zahit aluminyumZahit Alüminyum, Yapı Fuarı’nda Ürünlerini Tanıttı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) üretim yapan Türkiye’nin en büyük entegre tesislerinden Zahit Alüminyum, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini tanıttı.

 

 

yapi fuari 20188 - 12 MAYIS 2018 İSTANBUL TURKEYBUILD YAPI FUARI

 

 

 

talsad logoTALSAD’a Yeni Genel Sekreter

Uzun yıllar ÇEVKO Vakfı ve PETDER Petrol Sanayi Derneği’nin Genel Sekreteri olarak görev yapan Dr. Erol METİN, TALSAD’ın yeni Genel Sekreteri oldu.

 

batimatec cezayir fuari 201822 - 26 NİSAN 2018 CEZAYİR BATIMATEC FUARI

 

 

 

ersas aluminyum

Ersaş Alüminyum Turkeybuild İstanbul Fuarı’na 2 Ayrı Stant ile Katıldı

Ersaş Alüminyum A.Ş., Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde, 08 - 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Turkeybuild İstanbul Fuarı’na 2 ayrı stant ile katıldı. Dünyada da bir ilk olan PAL System pencere profili ile marka bilinirliğinden söz ettirmeye devam eden Ersaş Alüminyum, Turkeybuild İstanbul’da ziyaretçilerini ağırladı.

 

 

combilift logoCombilift’in 50 Milyon €’luk Yeni Genel Merkezi ve Üretim Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Malzeme taşıma konusunda özel çözümler sunması ile tanınan forklift üreticisi Combilift’in İrlanda’nın Monaghan şehrindeki yeni genel merkezi ve üretim tesisi resmi olarak açıldı. Bu yıl 20. yılını kutlayan şirket ayrıca önümüzdeki üç yıl içinde 200 yeni iş alanı yaratılmasıyla iş gücünü önemli ölçüde genişleteceğini açıkladı.

Ersaş Alüminyum; Gürcistan Kafkasya Yapı Fuarı’na Katıldı

Ersaş Alüminyum; 26 - 29 Nisan 2018 tarihleri arasında Gürcistan’ın Tiflis şehrinde düzenlenen 23. Kafkasya Yapı Fuarı’nda “En İyi İletişim Kuran Firma” ödülünü layık görüldü.

 

cetin civata logoÇetin Cıvata Yapı Fuarı’nda

Yıllardır Yapı Fuarı’nın katılımcısı olan Çetin Cıvata, Türkiye’den ve çevre ülkelerden ziyaretçi alan Yapı Fuarı’nda bu sene de yerini aldı.

 

 

asas logoDerya HATİBOĞLU, ASAŞ’ın Yeni Genel Müdürü Oldu

Kurulduğu 1990 yılından bu yana sektöre yön veren yatırımlarıyla başarılı büyüme grafiği ortaya koyan ve 2016 yılında İSO 500’de ilk 100’de 79. sırada yer alan ASAŞ’ın yeni Genel Müdürü Derya HATİBOĞLU oldu.

 

expotim 2 logoMısır’daki Otel İnşaatı Projelerine 8 Milyar Dolarlık Yatırım

Mısır hükümeti, turizm sektörüne daha önce benzeri görülmemiş bir teşvik sunuyor. Konaklama sektörünün hareketlenmesini sağlayacak olan 8 milyar dolar değerindeki teşvikle inşaat sektörünün de ivme kazanması bekleniyor.

 

kasso muhendislik logoMimaride Metal Kabuklar

KASSO Mühendislik 30'u aşkın ülkeye dünya standartlarında üretilen ürünlerimiz, yüksek kalite ve üst düzey hizmet anlayışımızla ülkemiz ihracatına katkı yapmaya devam ediyor.

 

 

verimder logoYapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) Kuruldu

Türkiye, “Enerji Verimliliği” Alanında Dünya Standartlarında Bir Sivil Toplum Örgütüne Kavuştu. Enerji verimliliği ve tasarrufu konularında farkındalık projeleri oluşturacak “Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği” (VERİMDER) faaliyete geçti. Amaç, Türkiye’de enerji verimliliği hedefi için kamuoyunda farkındalık yaratmak.

 

Powered by OrdaSoft!