ato logoAnkara Ticaret Odası Cam ve Cam Ürünleri Başkanlığına Devam

Dergilerimizin danışmanlığını yapan Sn. Fikret YILMAZ, 14 Nisan 2018 günü yapılan Ankara Ticaret Odası seçimlerinde Cam ve Cam ürünleri sektörünün temsilcisi olarak Meclis Üyeliğine seçilmiştir.

 

simge prenses logoSimge Prenses, Ersaş Pencere Sistemleri Tanıtım Toplantısı Düzenledi

Ersaş Alüminyum’a ait PASCal® ve PAL System serisi tanıtım toplantısını 14 Nisan 2018 tarihinde Aydın Anemon Otel’de gerçekleştiren Simge Prenses firma ortaklarından Ümit ŞENTÜRK sorularımızı yanıtladı.

 

tuyap vindo lviv 18Tüyap’ın Ukrayna / L’viv’de Düzenlediği Windo L’viv 2018, Sektöre Yeni İş Fırsatları Sunuyor

İnşaat alanında ciddi büyüme potansiyeline sahip Ukrayna, Polonya, Romanya, Macaristan, Moldova, Belarus, Slovakya gibi pazarlara erişim anlamında kilit bir noktada bulunan L’viv’de organize edilen WindoL’viv; Uluslararası Pencere, Kapı ve Cam Fuarı 4-6 Eylül 2018 tarihleri arasında Pivdenny Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.

 

Zahit Alüminyum, Teknolojiye Yatırım Yapıyor

Alüminyum sektöründe Türkiye’nin en büyük entegre tesisleri arasında yer alan Zahit Alüminyum, yeni teknolojik yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. Firmanın yeni yatırımı Dikey Boyahane Tesisleri üretime başladı.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde; alüminyum profil, kompozit panel ve fotovoltaik panel üretimi gerçekleştiren Zahit Alüminyum, yarı otomatik olan yatay toz boya tesisini tam otomatik bir sistemle yeniledi.

 

galsiad logoGALSİAD, Alüminyum Sektör Toplantısını Gerçekleştirdi

GALSİAD, Avrupa Komisyonu tarafından yürürlüğe konan, UY2018/640 sayılı “Alüminyum Ürünlerine Gözetim Kararı” gereği uygulanan gözetim süreci ve sonuçları konulu sektör toplantısını ilgili bakanlıkların ve kuruluşların da katılımları ile 16 Mayıs 2018 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, (ALUTEAM) Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirdi.

albond logoGün; Albond’un Günü

Albond, tüm bayi ve müşterilerinin katılımı ile 11 Mayıs Perşembe günü, Kaya İstanbul Fair&Convention Hotel’de gerçekleştirdiği kokteyl ve yemek organizasyonunda yeni ürünlerini tanıttı.

 

 

zahit aluminyumZahit Alüminyum, Yapı Fuarı’nda Ürünlerini Tanıttı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) üretim yapan Türkiye’nin en büyük entegre tesislerinden Zahit Alüminyum, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini tanıttı.

 

 

yapi fuari 20188 - 12 MAYIS 2018 İSTANBUL TURKEYBUILD YAPI FUARI

 

 

 

talsad logoTALSAD’a Yeni Genel Sekreter

Uzun yıllar ÇEVKO Vakfı ve PETDER Petrol Sanayi Derneği’nin Genel Sekreteri olarak görev yapan Dr. Erol METİN, TALSAD’ın yeni Genel Sekreteri oldu.

 

batimatec cezayir fuari 201822 - 26 NİSAN 2018 CEZAYİR BATIMATEC FUARI

 

 

 

ersas aluminyum

Ersaş Alüminyum Turkeybuild İstanbul Fuarı’na 2 Ayrı Stant ile Katıldı

Ersaş Alüminyum A.Ş., Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde, 08 - 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Turkeybuild İstanbul Fuarı’na 2 ayrı stant ile katıldı. Dünyada da bir ilk olan PAL System pencere profili ile marka bilinirliğinden söz ettirmeye devam eden Ersaş Alüminyum, Turkeybuild İstanbul’da ziyaretçilerini ağırladı.

 

 

combilift logoCombilift’in 50 Milyon €’luk Yeni Genel Merkezi ve Üretim Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Malzeme taşıma konusunda özel çözümler sunması ile tanınan forklift üreticisi Combilift’in İrlanda’nın Monaghan şehrindeki yeni genel merkezi ve üretim tesisi resmi olarak açıldı. Bu yıl 20. yılını kutlayan şirket ayrıca önümüzdeki üç yıl içinde 200 yeni iş alanı yaratılmasıyla iş gücünü önemli ölçüde genişleteceğini açıkladı.

Ersaş Alüminyum; Gürcistan Kafkasya Yapı Fuarı’na Katıldı

Ersaş Alüminyum; 26 - 29 Nisan 2018 tarihleri arasında Gürcistan’ın Tiflis şehrinde düzenlenen 23. Kafkasya Yapı Fuarı’nda “En İyi İletişim Kuran Firma” ödülünü layık görüldü.

 

cetin civata logoÇetin Cıvata Yapı Fuarı’nda

Yıllardır Yapı Fuarı’nın katılımcısı olan Çetin Cıvata, Türkiye’den ve çevre ülkelerden ziyaretçi alan Yapı Fuarı’nda bu sene de yerini aldı.

 

 

asas logoDerya HATİBOĞLU, ASAŞ’ın Yeni Genel Müdürü Oldu

Kurulduğu 1990 yılından bu yana sektöre yön veren yatırımlarıyla başarılı büyüme grafiği ortaya koyan ve 2016 yılında İSO 500’de ilk 100’de 79. sırada yer alan ASAŞ’ın yeni Genel Müdürü Derya HATİBOĞLU oldu.

 

expotim 2 logoMısır’daki Otel İnşaatı Projelerine 8 Milyar Dolarlık Yatırım

Mısır hükümeti, turizm sektörüne daha önce benzeri görülmemiş bir teşvik sunuyor. Konaklama sektörünün hareketlenmesini sağlayacak olan 8 milyar dolar değerindeki teşvikle inşaat sektörünün de ivme kazanması bekleniyor.

 

kasso muhendislik logoMimaride Metal Kabuklar

KASSO Mühendislik 30'u aşkın ülkeye dünya standartlarında üretilen ürünlerimiz, yüksek kalite ve üst düzey hizmet anlayışımızla ülkemiz ihracatına katkı yapmaya devam ediyor.

 

 

verimder logoYapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) Kuruldu

Türkiye, “Enerji Verimliliği” Alanında Dünya Standartlarında Bir Sivil Toplum Örgütüne Kavuştu. Enerji verimliliği ve tasarrufu konularında farkındalık projeleri oluşturacak “Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği” (VERİMDER) faaliyete geçti. Amaç, Türkiye’de enerji verimliliği hedefi için kamuoyunda farkındalık yaratmak.

 

kibar holding logoKibar Holding ISO 500 Listesinde Dört Grup Şirketi ile Yer Aldı

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 araştırmasında, Kibar Holding’in grup şirketlerinden Hyundai Assan 10., Assan Alüminyum 38., Assan Hanil 173. ve Assan Panel de 466. sıradan listeye girdi. İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 araştırmasında, Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding’in dört grup şirketi listede yer aldı.

 

alko aluminyum logo

Alko Alüminyum, İftar Organizasyonunu Düzenledi

Alko Alüminyum genç ve dinamik şirket yapısına uygun olarak yenilediği kurumsal kimliğini tanıtmak ve ayrıca ticari faaliyet içinde bulunduğu çözüm ortakları, müşterileri, iş ortakları ve paydaşları ile bir arada olabilmek için bu sene de bir iftar organizasyonu düzenledi. 8 Haziran’da gerçekleştirilen iftar organizasyonunda, Alko Alüminyum yönetim kadrosu; değerli misafirleriyle İTO Cemile Sultan Taş Bahçe’de Ramazan Ayı’nın manevi ve kaynaştırıcı havasını teneffüs ettiler.

aluteam logoShop Drawing 2 Konulu Mesleki Eğitim Gerçekleştirildi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM), İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği (GALSİAD) işbirliği ve T.C. Kalkınma Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ile yürütülmekte olan Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi Güdümlü Projesi kapsamındaki mesleki eğitimler devam ediyor.

glasstec logoCam Sektöründe Dünyanın Lider Fuarı

Cam sanayinin en büyük ve uluslararası niteliği en yüksek fuarı olan, iki yılda bir Düsseldorf’ta düzenlenen glasstec Fuarı 2018 Dünya Tanıtım Turu çerçevesinde 5 Nisan 2018 Perşembe günü Radisson Blue Bosphorus Hotel Pupa Teras Salonu’nda bir basın kahvaltısı düzenlendi. Tezulaş Fuarcılık tarafından düzenlenen toplantıya Messe Düsseldorf Yöneticisi Michael DEGEN ile MDI Advanced Processing GmbH Genel Müdürü Christoph HERMANNS konuşmacı olarak katıldı.

gurcistan kafkasya fuar logo26 - 29 NİSAN 2018 GÜRCİSTAN KAFKASYA YAPI FUARI

 

 

 

asas logoAsaş, “Hayata Değer Katanlar” Gecesinde Başarıyı Ödüllendirdi

Asaş’ın, başarılı olan çalışmaları ödüllendirmek, geçmiş yılı değerlendirmek ve bir arada hoşça vakit geçirerek gelecek yıla daha güçlü bir başlangıç yapmak amacıyla düzenlediği “Hayata Değer Katanlar” Organizasyonu, Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de gerçekleştirildi. Etkinlik, Asaş Genel Müdürü Derya HATİBOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Safa Bayar YAVUZ’un açılış konuşmalarıyla başladı.

 

pukad logoPÜKAD Yönetim Kurulu Üyeleri Şişecam’ı Ziyaret Etti

PÜKAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Şişecam Tuzla binasında Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ebru ŞAPOĞLU’nu ziyaret etti. Yapılan toplantıda İstanbul ve İzmir’de gerçekleşen ve Şişecam’ın da sunumlar yaparak desteklediği PÜKAD PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Seminerleri ve ortak çalışma şartları değerlendirildi ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Kale Endüstri Holding Vadistanbul’a Taşındı

Kale Endüstri Holding, 39 yıldır bulunduğu Güngören’deki yönetim ofisini, 27 Nisan itibariyle Vadistanbul’a taşıdı. Kale Endüstri Holding CEO’su Zeki Şafak OZAN, “İş dünyasının kalbinin attığı Maslak’ta yer alan Vadistanbul’daki yeni ofisimiz, holdingimizin sürdürülebilir büyüme vizyonunu yansıtan yüksek standartlarda bir bina. 2016 yılında üretimimiz, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olan Çerkezköy fabrikamıza taşınmıştı. Yönetim ofisimizin de Vadistanbul’a taşınmasıyla, daha hızlı ve daha güçlü bir büyüme elde etme yolunda her geçen gün güçleneceğimize inanıyorum” dedi.

Reynaers Group Forster Profilsysteme’i Satın Aldı

Reynaers Group, Arbonia Group’tan, İsviçre menşeili yüksek kaliteli çelik ve paslanmaz çelik profil sistemleri ile kapı, pencere ve cephe üreticisi Forster Profilsysteme’i satın aldığını duyurdu. Alüminyum ve çelik çözümleri konusunda Reynaers’ın ve Forster’ın, inşaat sektöründeki lider konumlarını güçlendirmek amacıyla alınmış bu stratejik karar neticesinde Forster Profilsysteme ve Reynaers Alüminyum, Reynaers Group çatısı altında bağımsız iki ayrı şirket olarak faaliyet göstermeye devam edecektir.

CS 77-FP EI30 ve EI60 Yangına Dayanımlı Alüminyum Kapı ve Pencerelerraynaers logo

EI30 ve EI60 olmak üzere, 30 veya 60 dakika süreyle bina kullanıcılarının güvenli bir şekilde binadan tahliyesini, binanın sınırlı sıcaklık artışını ve yalıtımını sağlar.

 

akpa aluminyum logoAkpa Alüminyum, Geleneksel İftar Yemeğini Düzenledi

Türk alüminyum ekstrüzyon sektörünün en önemli markaları arasında yer alan Akpa Alüminyum A.Ş. gelenekselleşen iftar yemeği davetini 25 Mayıs günü Ümraniye Ramazan Bingöl Et Lokantası’nda gerçekleştirdi. Akpa Alüminyum yönetim kadrosu, iftar organizasyonuna katılım sağlayan bayileri, ticari çalışma gerçekleştirdiği firmaları ve değerli misafirleriyle bir araya gelerek, Ramazan Ayı’nın manevi ve kaynaştırıcı havasını paylaştılar.

umit aluminyum logoÜmit Anadolu Alüminyum, İftar Organizasyonu Düzenledi

20 yıllık deneyimi ve uzman kadrosu ile bayi ve müşterilerinin her zaman “Profesyonel Ürün Tedarikçisi” olan Ümit Anadolu Alüminyum 1 Haziran günü bir iftar yemeği verdi. Dönerci Ali Usta Maltepe’de gerçekleşen yemekte Ümit Anadolu Alüminyum yöneticileri, çalışanları ve davetliler huzurlu bir akşam geçirdiler.

 

alfa metal logoAlfa Metal Alüminyum A.Ş. İftar Organizasyonu Gerçekleştirdi

25 yıllık birikimi, alüminyum döküm sektöründeki duayen özelliği, kaliteli üretim mantalitesi ve zamanında hizmet anlayışını kalifiye personeliyle birleştirerek alt yapısında toplayan Alfa Metal Alüminyum A.Ş.; her yıl gelenekselleşen iftar yemeklerine bir yenisini daha ekledi.

 

 

technoform logoTechnoform Group, Turkey Build 2018 Yapı Fuarı’nda

Technoform Group, 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Turkeybuild 2018 Yapı Fuarı’na katıldı. Fuarda Technoform Group bünyesinde üretilen Polyamid Isı Yalıtım Bariyerleri ve Warm Edge Isı Cam Çıtası ürünleri firma standında ziyaretçilere tanıtıldı. Ayrıca ürünlerin kullanıldığı farklı pencere kesit örnekleri de sergilendi.

 

uzuner aluminyum logoUzuner Alüminyum’dan Yoğun Katılımlı İftar Organizasyonu

30 yılı aşan üretim boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi müşterileri ile paylaşan Uzuner Alüminyum; sektör temsilcileri ve davetli grubuyla 1 Haziran tarihde Beylikdüzü Cemil Hoca Restaurant’ta organize edilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

 

expotim logoAbibat Fuarı İle Türk İhracatçılarının Afrika’daki Yeni Pazarı Fildişi Sahili Olacak

25 milyonluk nüfusu ve 700 kilometrelik Atlas Okyanusu kıyısı üzerindeki iki işlek limanı ile Batı Afrika ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Fildişi Sahili, Türk ihracatçı firmalar için Afrika’ya giriş kapısı olacak.

 

 

zahit aluminyum35 Yıllık Vefa

Türk alüminyum sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alan Zahit Alüminyum’un kurucusu Zahit BALBAY, 1983 yılında telefonu bile olmayan 32 m2 atölyesine ilk işi getirerek kaderinin dönmesine vesile olan Kahramanmaraşlı Mimar Naime KÖKER’i tam 35 yıl aradan sonra bularak, tesislerinde konuk etti.

 

karpen kar aluminyumKarpen ve Kar Alüminyum, Avrasya Pencere Fuarı’ndaydı

Sektöründe ilklere imza atan Karpen ve Kar Alüminyum; 7 - 10 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve alanında dünyanın en önemli ikinci ihtisas fuarı olan Avrasya Pencere Fuarı’na katıldı.

 

 

reed tuyapAvrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları Her Yıl Ziyaretçi Rekoru Kırıyor. Eş Zamanlı Düzenlenen Fuarlar 70.909 Kişilik Rekor Ziyaretçi ile Kapılarını Kapattı

Pencere, kapı ve cam endüstrilerinin tüm bileşenlerini bir araya getirmek için yola çıkan alanında dünyanın ikinci, Avrasya Bölgesi’nin ise en büyük ihtisas fuarı Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2018, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

talsad logoTALSAD Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği - TALSAD’ın Olağan Genel Kurul toplantısı 13 Nisan 2018 tarihinde Swiss Otel The Bosphorus‘da yoğun üye katılımıyla gerçekleşti.

 

 

akmanlar aluminyumAkmanlar Alüminyum, Yeni Showroom ve Fabrikasını Açtı

Alüminyum sektörünün önde gelen isimlerinden Akmanlar Alüminyum’un, İzmir Sarnıç’taki yeni showroom ve fabrikası, düzenlenen bir tören ile açıldı. Açılış törenine, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim ŞENOL başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Ersaş Alüminyum; Sırbistan Seebbe Yapı Fuarı’nda Ziyaretçilerle Buluştu

Ersaş Alüminyum; 18 - 21 Nisan 2018 tarihleri arasında Sırbistan’ın Belgrad şehrinde düzenlenen 44. Seebbe Yapı Fuarı’na katılım gösterdi.

Dünyada da bir ilk olan PAL System pencere profili ile marka bilinirliğinden söz ettiren Ersaş Alüminyum A.Ş, yurtdışı fuarlarına katılarak Türkiye’yi dünya pazarında başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

 

seebbe yapi fuari 201818-21 Nisan 2018 Sırbistan Seebbe Yapı Fuarı

 

 

 

İDDMİB’in Yeni Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ Oldu

Bir önceki dönemde İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği’nde (İDDMİB) başkan yardımcılığı görevini üstlenen Tahsin ÖZTİRYAKİ; İDDMİB’in yeni başkanı olarak seçildi. Seçimin ardından konuşan İDDMİB’in yeni başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ, çok güçlü bir yönetim oluşturduklarını ve yönetimdeki herkesin tecrübe sahibi olduğunu kaydetti.

 

itoİto Üyelerine 1.5 Milyar Liralık Nefes Kredisi için Başvurular Başladı

İstanbul Ticaret Odası üyesi KOBİ’lerin 200 bin lira üst limitle yararlanabileceği ‘Nefes Kredisi’ için başvurular başladı. KOBİ’ler önce Oda’dan ‘TOBB Nefes Kredisi başvurusu içindir’ ibareli Faaliyet Belgesi alacak. Ardından başvurular Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım şubelerine yapılacak İstanbul Ticaret Odası (İTO), Oda üyesi KOBİ’lerin aylık 0.99 faiz/kâr payı, 6 ay geri ödemesiz 18 ay vade ile 200 bin liraya kadar kullanabilecekleri Nefes Kredisi için başvuruları bugün almaya başladı.

Powered by OrdaSoft!