tuyap reed logo

İstanbul Pencere, İstanbul Cam ve İstanbul Kapı Fuarları’nın Avrasya’nın Lideri Olduğu Bir Kez Daha Kanıtlandı

Reed Tüyap tarafından eşzamanlı olarak düzenlenen 17. İstanbul Pencere, 8. İstanbul Kapı ve 6. İstanbul Cam Fuarları, 12 Mart 2016 tarihinde büyük bir başarıyla sona erdi. 27 ülkeden 667 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, 112 ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 57.681 ziyaretçiyi bir araya getirmeyi başaran fuarlar sektör temsilcilerinden tam not aldı.

 

 

tuyap 16b

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB), Pencere ve Kapı Sektörü Derneği (PÜKAD), Girişimci Alüminyum Sanayicileri ve İşadamları Derneği (GALSİAD)’nin destekleriyle güçlenerek büyüyen fuarlara, Almanya, Amerika, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Güney Kore, Fransa, Finlandiya, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İran, İtalya, İspanya, İsviçre, İsrail, Litvanya, Makedonya, Mısır, Polonya, Sırbistan, Tayvan, Türkiye, Yunanistan olmak üzere 27 ülkeden 667 firma ve firma temsilciliği sektörlerinin geleceğini belirleyecek ürünlerini, 11 ayrı salonda profesyonel ziyaretçilerle buluşturdu.

Gölgelendirme Özel Bölümü ile yenilikler devam ediyor

Büyüme potansiyeli gösteren alanlarda sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde kapsamını genişletmeye devam eden Pencere, Kapı ve Cam Fuarları; Alüminyum Profil, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları Özel Bölümü’nün yanı sıra ilk kez Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri Özel Bölümünü ziyaretçileriyle  buluşturdu. Yenilikleri  takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz bir ticaret platformu sunan fuarlar, sürekli kendini geliştiren yapısıyla sektör temsilcilerinden büyük ilgi gördü.

Beğeni Kazanan Etkinlikler

Geniş ürün yelpazelerini hedef kitleleriyle buluşturan Pencere, Kapı ve Cam Fuarları etkinlikleriyle de beğeni kazandı. Orman Sanayi İşadamları Gazetesi (ORSİAD) tarafından düzenlenen Parke Çalıştayı, ALUTEAM’in düzenlediği Alüminyum Ustalarına Vefa Buluşmaları, Sektör Değerlendirmeleri, Enerji Verimliliği Bülten Lansmanı fuar süresince yoğun ilgi gördü.

İstanbul Cam Fuarı, eş zamanlı olarak düzenlendiği Pencere ve Kapı Fuarları’ndan daha genç olmasına rağmen, gösterdiği gelişim ile her geçen yıl büyüyor.  Her sene kaliteleri ve inovasyonları ile kendilerini ispatlamış firmaların katılımıyla gelişen fuara gösterilen uluslararası ilgi de yadsınamaz hale geldi.

Düzenlediği eğitimlerle dünya cam  endüstrisinin gelişimine önemli katkı sağlayan ve cam uygulamalarında yeni trendleri tüm dünyaya tanıtan Glass Performance Days organizasyonu 2015 yılında ilki başarıyla düzenlenen  ve 2016 yılında da cam ve yapı sektörlerini ilgilendiren “Modern Mimaride Cam Uygulamaları Sanatı” konusu ile önemli bir organizasyona imza attı. Reed Tüyap’ın desteği ve Şişecam, Glaston, Kuraray, Dow Corning, Dip Tech ve Ayrox’un sponsorluklarıyla gerçekleşen etkinliğe özellikle yurt içinden ve yurt dışında pek çok mimar ve işadamları yoğun ilgi gösterdi.

tuyap 16a

Gelecek Buluşmamız

Yıl boyu fuar ekibi tarafından, katılımcı ve ziyaretçilerin istekleri göz önüne alınarak titizlikle gerçekleştirilen çalışmalarla hazırlanan fuarlar, sadece Türkiye’de değil yurt dışında da adından söz ettiriyor. Her geçen yıl artan yabancı ziyaretçileriyle fuarlar, pencere, kapı ve cam sektörlerinde Avrasya bölgesini temsil eden bir buluşma noktası haline geldi. Bu yüzden fuarları en iyi temsil edecek ve başarılarını karşılayacak isimlerin; Avrasya Pencere, Avrasya Kapı ve Avrasya Cam Fuarları olması gerektiğine karar verdik. 8-11 Mart 2017 yılında da eşzamanlı düzenlenecek olan fuarlar, yeni teknolojileri, kaliteli ürünleri, lider firmaları ve her yıl sektörün ihtiyacına göre şekillenen kapsamlarıyla alanlarının  geleceğini belirleyecek  yeniliklerin doğduğu yer olmaya devam edecek.

It Was Proven Once More That Istanbul Window, Istanbul  Glass, and İstanbul Door Fairs Are The Leaders of Eurasia

17th Istanbul Window, 8th Istanbul Door, and 6th Istanbul Glass Fairs which were organised by Reed Tüyap simultaneously have been successfully completed on the 12th of March,2016.The fairs which could bring together a total of 57.681  visitors from 81 cities of Turkey and from 112 countries, with the participation of 667 companies and company representatives from 27 countries, have received full marks from the representatives of the sector.

Powered by OrdaSoft!