ankiros logoAnkiros / Annofer / Turkcast Fuar Üçlüsü Avrasya Bölgesi’nin En Prestijli  Organizasyonu  Oldu

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleştirilen Ankiros 2016 – “13. Uluslararası DemirÇelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, Annofer 2016

– “12. Uluslararası Demirdışı Metaller, Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve Turkcast 2016 – “7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı” bu zamana kadar olan tekrarları arasında en görkemli fuar üçlüsü olmayı başardı.

 

 

 

 

ankiros 43

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleştirilen Ankiros 2016 – “13. Uluslararası DemirÇelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, Annofer 2016 – “12. Uluslararası Demirdışı Metaller, Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve Turkcast 2016 – “7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı” bu zamana kadar olan tekrarları arasında en görkemli fuar üçlüsü olmayı başardı.

Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ’nün de katılımıyla gerçekleştirilen  organizasyon yoğun ilgi gördü. Sektör liderlerine ev sahipliği yapması ve dünyanın dört bir yanından gelen tedarikçiler ile ilgililerini bir araya geti rebilmesi dolayısıyla gerek katılımcılarına gerekse ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatan Ankiros / Annofer / Turkcast Fuarları bu yıl da en gelişmiş teknolojilerin ürünlerini tanımaya fırsat ver mekle birlikte, her ihtiyaca uygun yaratıcı alternatifler ile farklı beklentilere geniş çaplı bir çözüm yelpazesi sundu.

Yerel ve uluslararası ölçekteki destekçileriyle her tekrarında ge lişimini sürdüren Ankiros / Annofer / Turkcast Fuarları’nın bu yıl ki başarısı, bu fuar üçlüsünün 22.072 m² net stant alanında 45 ülkeden 390 yerli 595 yabancı olmak üzere toplam 985 katılım cısı ve yine 70 ülkeden 12.974 yerli 1.753 yabancı olmak üzere toplam 14.727 ziyaretçisi ile Avrasya Bölgesi’nin tartışmasız lider ticaret fuarları olduğunu gösterdi.

Ankiros / Annofer 2016 Fuarları, demirçelik, seramik, cam, haddehane malzemeleri, indüksiyon ve ergitme ocakları, ref rakter malzemeleri, döküm, kumlama ve kalıplama makinaları ve mikserler, ark ocakları, demirçelik tesisleri için makine ve ekipmanlar, ısıl işlem fırınları, kontrol ve test cihazları, hammad de ve sarf malzemeleri, enjeksiyon presleri, endüstriyel  fırınlar gibi metalurji sektörü ile ilgili tüm ürünlere tek bir çatı altında ulaşmaya olanak sağladı.

Turkcast 2016 ise Otomotiv ve Yan Sanayi, Beyaz Eşya, Çi mento, İnşaat, Savunma ve Havacılık, Gemi Yapımı, Demiryolu ve Taşımacılık, Petrokimya, Enerji, Her Türlü Ağır Sanayi, Tarım Makinaları, İş ve İnşaat Makinaları başta olmak üzere daha pek çok sektörden fuarı ziyaret edecek yerli ve yabancı döküm alıcı larıyla, Türkiye’nin sektöründe lider döküm üreticilerini bir araya

getirdi. Fuarları ziyaret eden döküm alıcıları ihtiyaçları konusun da, fuar katılımcısı dökümhaneler  ile her türlü teknik ve ticari konuda bilgi paylaşımı yapma imkânına sahip oldu.

TÇÜD  Türkiye Çelik Üreticileri Derneği tarafından organize edilen ve Bakan Dr. Faruk ÖZLÜ’nün de katıldığı yüksek isti şare toplantısında Türk çelik sektörünün mevcut problemleri ve çözümleri için yapılması gereken faaliyetler hakkında fikir alış verişi yapıldı.

Ayrıca, Ankiros / Annofer / Turkcast Fuarları ile eşzaman ve mekânda, TÜDÖKSAD  Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği ve TMMOB  Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası tarafın dan küresel metalurji sektöründeki gelişmelere dikkat çekmek ve sanayideki eğilimlere ilişkin görüş alışverişi yapılmasını sağla mak amacıyla “8. Uluslararası Döküm Kongresi” ve “18. Ulus lararası Metalurji ve Malzeme Kongresi” düzenlendi. Kongreler, sektör profesyonelleri tarafından ilgiyle karşılandı.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. Ankiros 2016 mobil uygulaması ile katılımcılarına  modern  teknolojinin sunduğu kolaylıklardan  yararlanma  fırsatı sağladı. Böylelikle katılımcılar kendilerini ziyaret eden ziyaretçileri kayıt altına alabilirken, zi yaretçiler de görüşecekleri firmaları önceden belirleme ve fuar ile ilgili ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşma imkânına sahip oldu. Üç gün boyunca yapılan görüşmeler ve kurulan bağlantılar ül kemizin özellikle metalurji endüstrisindeki yatırım potansiyeline büyük ölçüde katkı sağladı ve bu sektörün geleceği konusunda sektörün tüm unsurlarına ümit verici oldu. Ankiros / Annofer / Turkcast Fuarları, metalurji alanında global bir platform olarak sektörün gelişimine ve dolayısıyla Türk metalurji sektörünün bü yümesine hizmet etmeye devam edecektir.

Powered by OrdaSoft!