ege endustri logoEge Endüstri, Çin Halk Cumhuriyetinde İlk Türk Ortaklı ‘Ege Machinery Co Ltd.’ Markasıyla Alüminyum ve Bakır Pres Üretimi Gerçekleştirecek

Ege Endüstri Kurucu Ortaklarından Mehmet Fatih TOPAK gerçekleştirdiğimiz söyleşide Çin Halk Cumhuriyetinde  ilk Türk ortaklı “Ege Machinery Co Ltd.” markasıyla alüminyum ve bakır pres üretim fabrikasının açılışını yaptıklarını dikkatlere sundu.

 

 

ege endustri 43

Mehmet Fatih TOPAK; “15 yıllık sektör tecrübesini 2007 yılın da Ege Endüstri olarak belirleyen firmamız, ülkemizde ve yurt dışında alüminyum ve bakır ekstrüzyon & döküm tesislerinin projelendirilmesi, üretimleri ve devreye alma faaliyetlerinde bu güne kadar 60’dan fazla tesisin kurulumlarını gerçekleştirmiştir.

Alüminyum ekstrüzyon tesis hattı tesis makinalarının üretimleri ne 2013 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Sitesin de başlayan firmamız, ilk kapsamda; Komple Ana Konveyör Hat Sistemleri, Tek ve Çift Puller Sistemleri, Oransal Soğutma Sistemleri, Oransal Germe Sistemleri, Lojik PLC Kontrollü Kalıp Isıtma Fırınları, Termik Yaşlandırma Fırınları, Ekstrüzyon Tesislerinin Güç ve Kumanda Panoları ile bu tesis makinalarının komple otomasyon  yazılım sistemlerini ilk kez bir çatı altında toplayan firma konumuna gelmiştir.

Yine 2013 yılı içerisinde,  15 senelik sektör tecrübemizi 30 senelik sektör tecrübesi olan XQ Machinery firmamızla birleştirerek Çin Halk Cumhuriyetinde ilk Türk ortaklı “Ege Machinery Co Ltd.” alüminyum ve bakır pres üretim fabrikasının açılışını yaptık.

ege endustri 43b

Çin Halk Cumhuriyetinde en yüksek kalite ve donanımda üre tilmek üzere projelendirilen preslerimizden 12’si ülkemizde Türk alüminyum ekstrüzyon sanayisine, 19’u Çin firmalarına projelendirilmiş ve devreye alınmıştır.

Bizim için ayrı bir sevinç ve gurur kaynağı olarak, bu presle rimizden 2’si  Toronto’ya, 1’i  Sidney’e, 2’si  Ukrayna’ya, 2’si Rusya’ya, 1’i İran’a, 1’i Romanya’ya ihraç edilmiştir. Bir Türk markası olarak Ege marka preslerimizi yakın bir gelecekte Batı ve Doğu Avrupa bölgelerindeki firmalara da ihraç etmeyi planlıyoruz.

Bu bağlamda, % 100 yerli sermaye ve bilgi birikimi ile, komple alüminyum ve bakır ekstrüzyon pres hatlarının projelendirmesi, üretimi, % 100 yerli yazılım ve otomasyonlarının sağlanması, devreye alınması ve montaj sonrası teknik servisini sağlayan ilk Türk firmasının adıdır Ege Endüstri.

Çin Halk Cumhuriyetinde Ege Machinery fabrikamıza dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen yatırımcılar ve onlara yapmış – yapacak olduğumuz ihracatlar ile ülke ekonomimize aktaracağımız gelir ve katma değer bizim en büyük hedefimiz ve gurur kay nağımız olacaktır.”

Ege Endüstri, will Realise Aluminium and Copper Pres Production in People’s Republic of China with the first Turkish Brand ‘Ege Machinery  Co Ltd.’

Founding  Partner  of ‘Ege Endüstri’  company  Mehmet  Fatih TOPAK stated in the interview we held with  him  that  they have made the opening of aluminium and copper pres production factory with the first brand having a Turkish name as “Ege Machinery Co Ltd” in the People’s Republic of China.

ege endustri 43c

Powered by OrdaSoft!