metsan logoMetsan Ürünleri Tunus Pazarıyla Buluşuyor

Metsan Tunus merkezli Thermeco firması ile yurt dışı temsilciliklerine bir yenisini daha ekledi.

İran, Cezayir ve Suudi Arabistan’da bulunan temsilciliklerine geçen ay bir yenisini daha ekleyen Metsan, 20 - 23 Aralık tarihlerinde Thermeco firması ile temsilcilik anlaşması yapmak üzere, Avrupa ile Arap dünyası arasında bir köprü vazifesi gören Kuzey Afrika ülkesi Tunus’taydı.

 

metsan 45aa

Yatırımcılara Avrupa Birliği, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki daha büyük pazarlara giriş imkânı sunan Tunus pazarını yerinde inceleme fırsatı elde eden Metsan, bu ziyareti sırasında Thermeco Tunus ile karşılıklı firma tanıtımlarını gerçekleştirdi.

2007 yılında kurulan Thermeco, 9 yıldır su arıtma sistemleri ve endüstriyel pompalar konusunda ithalat yapmakta olan bir firma. 25 çalışanı ile beraber satış, montaj ve satış sonrası teknik destek hizmeti veriyor. Tunus genelinde seçkin 100 müşteri ile çalıştıklarını ifade eden şirketin ithalat ve personel eğitimi sorumlusu Bassem Bey, güvenli bir strateji izleyerek mevcut müşterilere daha iyi hizmet vermeyi öncelik edindiklerini ifade ediyor. İşlerini titizlikle yapan Thermeco firması, kaliteli ürün ve kaliteli teknik hizmet anlayışını benimsemiş. Kendileri emin olmadıkları hiçbir ürünü müşterilerine sunmuyorlar.

Thermeco firma ziyareti esnasında EMS Force 55 Serisi Boru Sızdırmazlık Ürünlerinin, EMS Dubell Kimyasal Dübel ve EMS Force 800 Serisi Hızlı Yapıştırıcı ürün gruplarının teknik ve detaylı sunumlarını uygulamalı olarak gösteren Metsan yetkilileri; Tunus pazarında “teflon likit” adıyla bilinen 55 Serisi ürün avantajları sayısı giderek artmakta olan sunum katılımcılarının oldukça ilgisini çekti. Soru-cevap faslı ve doğru uygulama örneklerinin gösterilmesinin ardından, katılımcılar Metsan ürünlerini hem ambalaj, hem marka ve isim seçimi, tasarımı açısından çok beğendiklerini, performans açısından da beğendiklerini ve müşterilerinin de üründen çok memnun olduklarına dair geri dönüş aldıklarını ifade ettiler.

Thermeco için güçlü hedefler belirlemiş olan firma sahibi Vajdi Bey, ciro hedeflerine ulaşabilmek için farklı ürün gruplarına da ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi.

Bu bağlamda sunum sırasında en çok ilgilerini çeken ürünlerden biri de 800 Serisi Metsan ürünü oldu. Kullanım alanlarını uygulamalı olarak gösterilen serideki ürünlerin farkları ayrı ayrı açıklandı. Ürünlerin uygulama başarısından etkilenen Vajdi Bey, endüstriyel amaçlı olmakla birlikte bireyin kullanımına da açık bir ürün olan ve geniş bir pazar payı bulunan EMS Force 800 Serisi ürünün Tunus pazarında kolaylıkla yer edineceğini vurguladı.

Sunum sırasında kimyasal dübelin hâlihazırda Tunus piyasasında kullanımda olduğunu, farklı markalar tarafından kullanıldığı öğrenildi. Pazarda yaygın olarak popüler olan başka bir markanın adıyla tanınan kimyasal dübel ürününün Tunus pazarında çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu karşılıklı konuşmalar sırasında fark edildi. Thermeco firma sahibi Vajdi Bey, Metsan’ın kimyasal dübeldeki rekabet gücünün net bir şekilde farkına vardığını belirtti.

Thermeco’da hem elemanları hem müşterileri ile duygusal bir bağ oluşturan firma sahibi Vajdi Bey; hizmet, ürün kalitesi ve profesyonel yönetim anlayışı ile rekabet üstü bir değer elde etmiş. Sosyal medya iletişimine de oldukça önem veren ve aktif olarak kullanan Thermeco ile Metsan birçok açıdan birbirine çok benziyor. Metsan kurucu ortaklarından İbrahim ÇABUK, bu benzerliğin her iki firmanın da uzun dönemli menfaatleri açısından çok avantajlı bir durum olduğunu belirtti. Tunus pazarı için Metsan marka hedeflerinin belirlendiği bu görüşmede, Thermeco firması ile karşılıklı olarak imzalanan sözleşmenin ardından, Thermeco ve Metsan güçlü çalışma şartlarında mutabık kaldı.

Metsan Products are Meeting with Tunisian Market

Metsan, which added a new one to their representations in Iran, Algeria, and Saudi Arabia, was in Tunisia, being a country that serves as a bridge between Europe and Arabic countries, between the 20th and 23rd of December, in order to make representation agreement with Thermeco company. Metsan, which found the opportunity to investigate Tunisian market, providing the chance to enter the bigger markets in European Union, Middle East and Northern Africa to the investors, has realised company introductions mutually with Thermeco Tunisia.

metsan 45bb

Powered by OrdaSoft!