tumsiad logo

TÜMSİAD Eskişehir’de ‘Alüminyum Sektör Buluşmalarına’ İmza Attı

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şubesi tarafından Dede Park Otel’de Asaş Alüminyum A.Ş. ve Asaş Alüminyum Ankara Bayisi Poltek Metal San. Tic. A.Ş. ana sponsorluğunda düzenlenen ‘Alüminyum Sektör Buluşmaları’ toplantısı sektörde  faaliyet gösteren  firmaları bir araya getirdi.

 

tumsiad 0

TÜMSİAD Başkanı Ali ENGİZ; toplantıda ezici ve yok edici rekabetin her geçen gün yok olduğu, bunun yerine bilgi ve tecrübelerin iş hayatına yansıtıldığı bir döneme girildiği vurgusunu yaptı. Belirli bölgelerde ve meslek gruplarında tecrübelerini birleştiren firmaların bölgesel olarak kaliteyi yükselttiği, bunun sonucunda ise diğer bölgelere nazaran daha kaliteli ürün ve hizmetlerin daha ucuza üretildiğini ifade etti.

Toplantıda, “Limanda sular yükselirse, herkesin gemisi yükselir” diye ifade eden TÜMSİAD Eskişehir Başkan Yardımcısı Murat EROĞLU, zamanın bölge firmalarının bir araya gelme ve yardımlaşma zamanı olduğunu belirtti. Bu vesile ile firmaların ortak sorunlara, ortak çözümler üretmeleri konusunda teşvik etti.

Eskişehir’de alüminyum sektöründe hizmet veren firmaların bir araya geldiği bu buluşmada firma yetkilileri yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini diğer firmalar ile paylaştılar. Alüminyum sektöründe en büyük sorunun kalifiye elaman sorunu olduğu belirlendi. İş alma konusunda büyük sıkıntılar yaşanmadığını, fakat alınan işlerin eleman sıkıntısı yüzünden  zamanında ve istenilen kalitede bitirilemediğini belirten firmalar, bu nedenle küçülmek zorunda kaldıklarını belirttiler. Alüminyum sektör buluşmasına katılan İş-Kur Eskişehir Şube Müdürü Hasan YOLDAŞ ve KOSGEB  Eskişehir İl Müdürü Seracettin ÖZCAN ile birlikte sorunlar paylaşıldı. Bu konuda çözüm üretilmesi istendi. Asaş Alüminyum A.Ş. Bölge Satış Sorumlusu Aşkın KILINÇ, Mimari Sistemler Müdürü Serdar TEKAY ve Poltek Metal San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erkan HIZIR’ın da bilgi ve tecrübelerini paylaştıkları toplantı, üretici firmaların sorunlarının ve çözüm önerilerinin paylaşılması açısından faydalı oldu.

Poltek Metal San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erkan HIZIR konuşmasında; (TÜMSİAD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen ‘Alüminyum Sektör Buluşmaları’nın ana sponsor markası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, bu tarz sektörel buluşmalara devam edeceklerini ifade etti.

‘Sektör Buluşmaları’na olan ilgiye ve bölge firmalarının katkısına vurgu yapan TÜMSİAD Eskişehir Şubesi Sektör Kurulları Başkanı Nail YİĞİT diğer sektörlerde de aynı çalışmaların devam edeceğini belirtti.

tumsiad logo2

tumsiad 1

Powered by OrdaSoft!