sistem aluminyum logo

Basılı Teknik Kataloglar Tarihe Karışıyor, Mobil Uygulama Kullanımı Yükselişte

Kendi alanında bir ilke imza atarak kendi mobil uygulamasını geliştiren Sistem Alüminyum, teknik katalogları kullanan teknisyenlerin ve mimarların ağır ve kalın basılı katalogları taşımalarına gerek kalmaksızın, diledikleri an ve diledikleri yerde ürünlerle ilgili teknik bilgilere erişimini kolaylaştırıyor.

 

 

 

sistem mobil 1

Kurumsal mobil uygulama kullanımının hız kazandığı şu günlerde, her sektörde olduğu gibi, alüminyum üretim sektöründe de olumlu gelişmelere rastlıyoruz. Özellikle teknik uygulama gerektiren alüminyum cephe, pencere sistemleri veya kompozit panel uygulaması gibi işlerde proje uygulayıcıları sık sık teknik kataloglara ihtiyaç duyuyor veya teknik çizimleri kontrol ediyor. Binlerce farklı kalıpta veya fonksiyonda malzeme uygulayan teknisyenlerin başucu kitapçığı olan bu kataloglar, genelde ürün kategorilerine ayrılmış bir şekilde cilt cilt basılıyor. Bu basılı katalogların teknisyen ve mimarlar tarafından devamlı olarak yanlarında bulundurulması da oldukça güç. Sektöründeki bu ihtiyacı doğru değerlendiren Sistem Alüminyum, hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki müşterileri için Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile bir mobil uygulama geliştirdi.

Tüm Teknik Kataloglar, 3 Adımda Cep Telefonunda Veya Tablette

Uygulama, oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip. Hem Apple Store, hem de Play Store’dan indirilebilen Sistem Alüminyum Mobil Uygulama, ilk açıldığında kısa bir animasyonla kullanıcıyı karşılıyor. Teknik katalogların yanı sıra menüde şirketin iletişim bilgilerini ve genel bilgileri içeren bölümleri de mevcut.

Kullanıcı uygulamayı cep telefonu veya tablet gibi taşınabilir bir cihaza indirdikten sonra, menüden kataloglar sekmesini tıklayıp, dilediği kataloğu cihazına indirebiliyor. Son adım olarak da dilediği zaman, dilediği yerde cihazından teknik kataloglara erişim sağlayabiliyor.

sistem mobil 1b   sistem mobil 1d

Erdoğan YILMAZ: “Sektörümüzün Gelişimi İçin, Teknolojik Gelişmelerden Faydalanmayı Sürdüreceğiz”

Uygulamanın proje uygulayıcı şirketlerin teknik birimlerince kullanılmasını öneren Sistem Alüminyum Mimari Sistemler Satış Müdürü Erdoğan YILMAZ, “Mobil uygulama, bizim öncelik verdiğimiz konulardan bir tanesi. Tüm teknik kataloglarımızın baskısı tamamlandıktan sonra, aynı anda mobil uygulamaya da güncel sürümlerini yüklüyoruz. Önümüzdeki dönemlerde ise mobil uygulamanın daha çok kullanıcı tarafından deneyimlenmesi için çalışmalarımızı devam ettirecek, sektörümüzün gelişimi için teknolojik gelişmelerden faydalanmayı sürdüreceğiz. Mobil uygulamamızın kullanıcı sayısı arttıkça daha az katalog basacağız ve böylece daha az kâğıt kullanarak çevre korumasına katkıda bulunacağız” dedi

Printed Technical Catalogs Tarihe Mixed, Mobile App Usage on the Rise

Developing its own mobile application by signing a first in its field, Sistem Alüminyum makes it easy to access technical information about the products wherever they wish and wishes, without having to carry heavy and thick printed catalogs of technicians and architects using technical catalogs.

sistem mobil 1c

Powered by OrdaSoft!