imsad logoTürkiye İMSAD Yönetim Kurulu Toplantısında Başkan Vekili Kenan Aracı Seçildi

Türkiye İMSAD’ın (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) 35. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Genel kurul toplantısında 2015-2017 dönemini kapsayan 2 yıl için görev yapacak Türkiye İMSAD'ın 18 kişilik yönetim kurulu belirlendi. Kurul sonunda, başkanlık görevine, Kale Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ferdi ERDOĞAN, Başkan Vekili görevine Çuhadaroğlu Grup Şirketleri Genel Müdürü Kenan ARACI getirildi.

imsad 46a

Sektörde kalitenin, rekabet ve istihdam konularının önemine değinildiği toplantıda Türkiye İMSAD’ın bu konularla ilgili çalışmalarına devam edeceği mesajı verildi. Toplantıda ayrıca enerji verimliliği, sektörün madencilik ve lojistik alanında da çalışmalar yapması gerektiğinin altı çizildi.

1970 İstanbul doğumlu Kenan ARACI, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünde Lisans, Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır. 1992 ile 1995 yılları arasında Almanya’nın Karlsruhe şehrinde inşaat sektörü ve mimari uygulama dalında proje geliştirme ve uygulama ofisinde 3 yıl boyunca başta iş merkezi, konut, hastane olmak üzere farklı projelerde görev almıştır.

Türkiye’ye dönünce ağırlıklı olarak mimari uygulamada kullanılan alüminyum kapı, pencere ve cephe sistemleri dizaynı ve aynı zamanda üretimini yapan sanayi kuruluşu Çuhadaroğlu Grubu’nda çalışmaya başlamıştır. Çuhadaroğlu Grubu bünyesinde; ürün yöneticisi, pazarlama müdürü ve genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2003 yılında Çuhadaroğlu Metal San. Paz. A.Ş.’ye, 2003 ile 2006 yılları arasında grup şirketi Çuhadaroğlu Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye, 2010 yılında da Çuhadaroğlu Alüminyum San. ve Tic. A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Kenan ARACI halen Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. ile Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketlerinin genel müdürlüğü görevlerini sürdürmektedir.

At Meeting of Board of Directors of Turkey IMSAD, Kenan Aracı is elected as the Deputy Chairman

35th Ordinary General Assembly of Turkey IMSAD (Turkish Construction Materials Industrialists Association)is realized with elections. At the General Assembly meeting, board of directors of IMSAD with 18 people, who will be assigned for duty for 2 years between 2015-2017 period were chosen. At the end of the assembly, Kale Construction Products Group President Ferdi ERDOGAN was chosen as the chairman and Cuhadaroglu Group companies General Manager Kenan ARACI was chosen as Deputy Chairman.S

Powered by OrdaSoft!