fsmunv logoFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araștırma Merkezi  (ALUTEAM) Tüyap KPC Fuarı Alüminyum Özel Bölümüne Katıldı

8 11 Mart 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 18. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünleri Fuarı’nda Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi yerli ve yabancı sektör temsilcilerini ağırladı.

 

aluteam fsmu

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa DUMAN, PÜKAD Yönetim Kurulu Bașkanı Dr. Muzaffer TAMER, GALSİAD Yönetim Kurulu Bașkanı Celalettin KIRBOZ ve alüminyum sektörünün önde gelen isimleri açılıș programında yer alarak genç girișimcilerle sohbet etti.

Alüminyum Özel Bölümünde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araștırma Merkezi (ALUTEAM) Girișimci Alüminyum Sanayici ve İș Adamları Derneği ile birlikte çeșitli etkinlikler gerçekleștirdi. Fuarın ikinci gününde düzenlenen ‘Cephe Sistemlerinde Güncel Gelișmeler’ paneline Karakalem Mimarlık’tan Mimar Nevin GÜNEY TOK ‘Dünden Bugüne Alüminyum Pencere’ bașlıklı sunumu ile katılırken, Albond Sistem Metal’den Volkan TERZİOĞLU ‘Alüminyum Kompozit Panel’ ve Tuna Yapı’dan Mimar Atilla ÇETİNKAYA ‘Cephe Sistemlerinde Yeni Tanımlar’ bașlıklı sunumlarını gerçekleștirdiler. Panel sonrasında gerçekleșen kokteylde katılımcılar konu hakkında fikir alıșverișinde bulundu.

aluteam fsmu 2

Günün ikinci kısmında ALUTEAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ebubekir KOÇ, ‘ALUTEAMAlüminyum Sektörü Ortaklığında Neler Yapılabilir?’ bașlıklı sunumunu gerçekleștirdi. Sunumun ardından program ‘Dünden Bugüne Alüminyum’ paneli ile devam etti. Panelde PÜKAD (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği) Yönetim Kurulu Bașkanı Dr. Muzaffer TAMER, Burak Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah DEMİR ve Alfa Metal Yönetim Kurulu Bașkanı Ali BAKANER tecrübelerini ve sektörel değerlendirmeleri katılımcılar ile paylaștı. Panel sonunda Girișimci Alüminyum

Sanayici ve İșadamları Derneği tarafından bu yıl ikincisi  düzenlenen Alüminyum Vefa Ödülleri “Genç Girișimciler” teması ile sahiplerini buldu.

Fuarın üçüncü günü Obal Alüminyum’dan Ayhan ATALAY’ın moderatörlüğünde Danieli Breda’dan Gabriele MACEDONIO ‘Ekstrüzyon Üretim Sistemleri Güncel Gelișmeler’ bașlıklı sunumunu gerçekleștirdi.

Öğleden sonraki programda Dünya Gazetesi’nden Dr. Rüștü BOZKURT ‘Alüminyumda Katma Değeri Artırmanın Yeni Koșulları’ konusunda katılımcıları bilgilendirirken, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi YILMAZ ‘Alüminyum Sektörüne Genel Bir Bakıș’ sunumuyla sektörel değerlendirmelerde bulundu.

Dört gün süren fuar boyunca ziyaretçiler ALUTEAM standında merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı, olası ișbirlikleri ve proje önerileri değerlendirildi.

Fatih Sultan Mehmet Foundation University Aluminum Test Training and Research  Center (ALUTEAM) Tuyap KPC Fair Participated in Aluminum Special Section

18 th International Window, Shutter, Facade Systems and Accessories, Profile, Production Technologies and Machinery, Insulation Materials, Raw Material and Complementary Products Fair held at Tüyap Fair and Congress Center between 8 – 11 March 2017 Fatih Sultan Mehmet Foundation University Aluminum The Test Training and Research Center welcomed domestic and foreign sector representatives.

aluteam fsmu 3

Powered by OrdaSoft!