akpa kimyaAkpa Kimya Ar-Ge Merkezi Tescillendi

Organik Peroksitler, Polimerizasyon Bașlatıcıları ve Boya Kurutucuları tasarım ve üretiminde % 100 yerli sermaye ve iș gücüyle hizmet veren, sektörün lider markası Akpa Kimya, Türkiye’nin  sayılı Araștırma Geliștirme (Ar-Ge) merkezlerinin arasına katıldı.

1997 yılında kurulan ve 20. yılını geride  bırakan  Akpa Kimya nitelikli inovasyon çalıșmalarıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yaptığı bașvurunun ardından “Ar-Ge Merkezi” tescilini alarak, ülkemizin Ar-Ge açısından önde gelen firmalarından birisi olduğunu belgelemiș oldu. Akpa Kimya, bu önemli belgeyle kendi sektöründe Ar-Ge gücünü tescillemiș oldu.

akpa 46a

Akpa Hakkında

Akpa, Organik Peroksitler ve Polimerizasyon Bașlatıcıları’nı tamamen kendi mühendislik ekibinin kurduğu tesislerde, kendi teknolojisiyle Türkiye’de ilk kez üretimini gerçekleștirmiștir.

Akpa, yenilikçi vizyonu ve sektöre öncülük eden yaklașımlarıyla Ar-Ge yatırımları ile rekabet gücünü artıran bir kurum olmuștur.

Akpa, Tekirdağ’daki 13.500 m²’si kapalı olmak üzere toplam 55.000 m²’lik alana sahip fabrikasında faaliyetlerini sürdürmekte olup yurt içi ve yurt dıșı pazarlama, satış ve hizmetleri ise șirketin İstanbul’daki merkez ofisinden yürütülmektedir.

Akpa Kimya R & D Center Registered

Akpa Kimya, one of the leading brands in the industry, which serves with 100% domestic capital and labor power in the design and production of Organic Peroxides, Polymerization Initiators and Paint Dryers, has joined among the few Research and Development  (R & D) centers of Turkey.

Powered by OrdaSoft!