asas logoASAŞ Proje Yönetim Sistemi, En İyi Ar-Ge Uygulamaları Arasında

16-17 Mayıs tarihlerinde Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2. Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulamalar Zirvesinde ASAŞ Alüminyum Proje Yönetim Sistemi, en iyi 5 uygulamadan biri seçildi. Ar-Ge Merkezleri arasındaki etkileşimin artırılması, iyi uygulamaların  tüm  Ar-Ge merkezlerinde yaygınlaştırılması ve gelecekte  gerçekleştirilebilecek uygulama fırsatlarının değerlendirilmesi amacıyla Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Paylaşım Toplantısı, Ar-Ge merkezi tem- silcilerinin ve ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımı ile  16-17 Nisan tarihlerinde Kahramanmaraş’ ta düzenlenen toplantıda gerçekleştirildi.

 

 

asas aluminyum 47a

Sunumu ASAŞ Proje Koordinasyon Müdürü F. Zafer ZORLU tarafından yapılan “ASAŞ  Proje Yönetim Sistemi” başlıklı uygulama, 15 Aralık 2016 tarihinde başvurusu yapılan ve ön değerlendirmeyi geçerek 6  Ocak  2017  tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında jüri heyetine yapılan sunum ile finale kalmaya hak kazandı. Uygulama, Proje Yönetimi kategorisinde en başarılı 5 proje arasına girerek “Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama” olarak seçildi ve bakanlık tarafından yayınlanan Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Kitapçığında yer almaya hak kazandı.

2015  yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji   Bakanlığı tarafından onaylı sektörün ilk Ar-Ge Merkezi olma unvanına sahip ASAŞ, bünyesindeki projelerin yönetimi için dışarıdan yazılım almak yerine kendi yazılımını hazırlamayı  tercih etti.  ASAŞ, Proje Yönetim Sistemi ile proje yazım ve onay sürelerinde zaman tasarrufu sağlanması, kurum hafızasının oluşturulması, yalın değerlendirme  ve izleme sistemi ve dinamik raporlama gibi özellikler sayesinde katılım oranının artırılması  hedefleniyor. Her ortamdan erişimin mümkün olduğu sistem kullanıcı dostu ara yüzü ile danışman  bağımlılığını ortadan kaldırmasının yanı sıra muadil paket programlara göre daha esnek ve yalın olması, yıllık lisanslama maliyetinin olmaması ve SAP, Meyer sistemleriyle entegrasyonu olması ile büyük avantajlar sağlıyor. Kurgusu ve yazılımı  ASAŞ Ar-Ge mühendisleri tarafından yapılan sistem, 2015 yılı  ilk yarısı itibariyle devreye girdikten sonra proje katılımlarında % 123 artış sağladı.

ASAŞ Project Management System is Among the Best R&D Projects

ASAŞ Aluminium Project Management System was selected as one of the top 5 applications in the 2nd R&D Center Good Practices Summit held in Kahramanmaraş on 16-17  May in order to increase the interaction between R&D centers by the Ministry of Science, Industry and Technology.

Powered by OrdaSoft!