assan aluminyumAssan Alüminyum, Interpack 2017’de Yeni Folyo Yatırımını Tanıttı

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding bünyesinde  faaliyet gösteren  yassı alüminyum sektörünün lider kuruluşu Assan Alüminyum, Interpack 2017 Fuarı’nda yeni folyo yatırım planlarını anlattı ve teknolojilerini tanıttı.

 

 

 

assan aluminyum 47b

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 4 -10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen, küresel tedarik zincirinin tamamını temsil eden ve her üç yılda bir ambalaj sektörünün dünyadaki en büyük buluşması olan Interpack 2017 Fuarı’na, 60 ülkeden 2 binin üzerinde firma ve 150 binin üzerinde ziyaretçi katılıyor.

Assan Alüminyum, Hall 11/A46’da bulunan 150 metrekare büyüklüğündeki standında Avrupalı müşterilerini ağırladı; 5 Mayıs’ta ise müşterilerine yönelik bir davet vererek yeni iş görüşmeleri yapma imkânı buldu.

“Avrupa’nın En Büyük Üreticilerinden Biriyiz”

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal GÜNGÖR, folyo üretim kapasitesi ile Avrupa’nın ilk üç üreticisinden biri olan Assan Alüminyum’un yılsonu itibariyle 300 bin ton kurulu kapasiteye sahip olacağını, satışlarının yaklaşık yüzde 75’ini ise ihraç ettiğini belirtti. Fuarların yurt dışındaki müşterilerle bir araya gelmek üzere önemli bir fırsat olduğunu söyleyen GÜNGÖR, “Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda gibi 70’ten fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Interpack Fuarı’nda bu yıl özellikle  yeni folyo yatırımımızı anlatma imkânı bulduk ve yeni iş görüşmeleri gerçekleştirdik” dedi.

Assan Alüminyum’un alüminyum döküm ve folyo kapasitesini artırmaya yönelik yatırımları için 2016’da düğmeye bastığını, ara vermeden büyümeye ve yatırıma devam ettiğini anlatan GÜNGÖR, yeni yatırımları hakkında şu bilgileri verdi: “Pazar liderliği konumumuzdan aldığımız güç ve teknolojik birikimimiz ile alüminyum döküm ve folyo kapasitemizi artırmak üzere yeni yatırımları hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Bu sayede bu sene sonu itibariyle kurulu kapasitemizi ilk etapta 300 bin tona ulaştıracağız. Bu yıl Dilovası’nda devreye girmesi planlanan iki yeni döküm hattımız var. Ayrıca yüksek hızlı ve ileri seviye otomasyon sistemli yeni folyo hadde yatırımımız bulunuyor. Sonraki aşamalarda ise ek folyo haddeleri ve düşük kalınlıklarda üretim yapabilen bir soğuk hadde, üzerinde çalıştığımız projelerimiz arasında. Özellikle ambalaj sektörüne yönelik olacak bu yatırımlar sayesinde folyo kapasitemizi sene sonu itibariyle yıllık 100 bin tona çıkarıyor olacağız. Ek olarak Türkiye’nin ilk modern, hızlı ve en geniş alüminyum sıcak haddeleme tesisi yatırımı da planlarımız arasındadır. Bu kapsamda, havacılık, savunma, gemi inşaatı gibi stratejik sektörlerde yüksek katma değerli ürünler üretilmesini ve yurt dışına olan bağımlılığı azaltmayı hedefliyoruz.”

“Yılın Tedarikçisi Seçiliyoruz”

Yıllık 280 bin tonluk kurulu kapasiteye sahip olan ve yılda 80 bin ton alüminyum folyo üretim kapasitesi ile de Avrupa’nın ilk üç üreticisinden biri konumundaki Assan Alüminyum’un, Avrupa’nın en önemli üreticilerinden biri olarak, her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi  unvanına layık görülmesinden  büyük mutluluk duyduklarını anlatan GÜNGÖR, “Bunda esnek ve müşteri odaklı çalışma anlayışımızın etkisi büyüktür. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayarak ve odaklanarak uyum kabiliyetimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunmak için özenle çalışıyoruz. Temel marka değerlerimiz olan güvenilirlik, esneklik ve yenilikçilikin yanı sıra tecrübe ve uzmanlığımızı kullanarak ürün ve süreçlerin her boyutunda faydalı geliştirmeler yapıyoruz. Daha kaliteli ve daha verimli çıktılar elde etme amacıyla sürekli iyileştirme çalışmalarını sürdürüyoruz. Proses inovasyonları sayesinde sektöre ve müşterilerimize özel geliştirdiğimiz ürünler, müşterilerimizin nihai üretimlerinden ve ürünlerinden daha iyi performans almalarına olanak sağlıyor. Müşterilerimiz için hem hızlı değişen rekabet koşullarına göre esnek çözümler sunan, hem de uzun süreli ve güvene dayalı ilişkilere önem veren bir iş ortağı olarak kendimizi konumlandırıyoruz” şeklinde konuştu.

Assan Alüminyum has introduced its New Foil Investment at Interpack 2017

Assan Alüminyum, the leading flatrolled aluminum producer of the Turkish aluminum industry, is a subsidiary of Kibar Holding, a leading industry group in Turkey, has introduced its new foil investments and technologies in the Interpack 2017 Exhibition.”

assan aluminyum 47a

Powered by OrdaSoft!