sisecam logoŞişecam, “Türkiye’nin En Çok Ülkeye İhracat Yapan Şirketi” Unvanını Aldı

Türkiye’nin en fazla ihracat yapan şirketleri arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “İlk 1000 İhracatçı Firma” araştırmasına göre, “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri” kategorisinde “ihracat lideri” olurken, 154 ülke ile “en çok ülkeye ihracat yapan şirket” unvanını aldı.

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet KIRMAN, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, ürünleriyle tüm dünyada Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “81 yılı aşkın deneyimimiz, 22 bine yakın çalışanımız ve 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetlerimiz ile bugün satış yaptığımız ülke sayısı 154’e ulaştı. Ülkemizi ürünlerimizle tüm dünyada temsil etmenini gururunu yaşıyoruz” dedi.

sisecam 47 2a

Uluslararası Satışların Payı Yüzde 54 Seviyesine Ulaştı

Şişecam Topluluğu’nun konsolide satışları içinde Türkiye’den yapılan ihracat ile yurt dışı üretimden  satışların toplamını ifade eden uluslararası satışların payının 2016 yılı sonu itibarıyla yüzde 54 seviyesine ulaştığını belirten KIRMAN, 2016 yılında 1.5 milyar dolar seviyesinde uluslararası satış gerçekleştirdiklerini  kaydetti. Şişecam Topluluğu’nun satışlarında en büyük payı Avrupa’nın aldığına işaret eden KIRMAN, “2016 yılı için

Topluluk satışlarının bölgesel dağılımında en büyük pay yüzde 62 Avrupa’ya ait. Satışlarımızın yüzde 20’si Afrika ve Ortadoğu, yüzde 11’i Asya ve Okyanusya, yüzde 7 ise Amerika olarak gerçekleşti. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda dünyada ilk üçe girme, sürdürülebilir karlı büyüme ve operasyonel mükemmellik hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Şişecam was entitled with “Turkish Company Exporting to Most Countries”

Şişecam Community located within the companies which is exporting the most of Turkey was the exportation leader” in “Cement, Glass, Ceramics and Earth Products” category by “Leading 1000 Exporter Companies” of Turkish Expoters Council (TIM); was entitled as the company “exporting to most countries” with 154 countries.

Powered by OrdaSoft!