egd logoEkonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) katkılarıyla “Yaza Merhaba” etkinliği kapsamında gerçekleştirilen “Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin AYDIN, “Ekonomi basını, politika yapıcıları, uygulayıcıları, sektörler ve kamuoyu arasında güçlü bir bağ kurulmasına vesile olmaktadır. Bu bağ sadece haberden ibaret değildir. Ekonomi muhabirleri, çalışmalarıyla ekonomi ve finans alanında okuryazarlık düzeyinin iyileştirilmesine de olumlu katkı sağlamaktadır” dedi.

 

egd 47a

“Önümüzdeki Dönemler Türkiye’nin Hak Ettiği Daha İyi Yere Geleceği Bir Dünya Olsun”

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol BİLECİK ise ekonominin bütün gidişatının hem iş dünyasına hem de kamuoyuna gazetecilerin emekleriyle paylaşıldığını belirterek, “Önümüzdeki dönemler Türkiye’nin hak ettiği, daha iyi yere geleceği bir dünya olsun ve biz yine bunu sizlerden, güzel kalemlerinizden, gerek sanal ortamda gerekse kâğıt ortamında olsun keyifle okuyalım. Bütün demokratik toplumlarda olduğu gibi ifade özgürlüğünün, basın özgürlüğünün daha kuvvetli olduğu, hiçbir zaman hukukun geriye gitmediği bir dünyada bu güzel haberleri sizden almaya devam edelim” diye konuştu.

İTO Başkanı ÇAĞLAR da; “EGD ailesini kutluyorum. Her yıl bunu düzenli olarak yapıyorlar. Önemli bir organizasyon. Sizler, biz iş dünyasının temsilcileri için gerçekten çok önemlisiniz. Siz ekonomiyi çok yakından takip ediyorsunuz. Bizim mesajlarımızı kamuoyuna, iş dünyasına yine sizler ulaştırıyorsunuz” değerlendirmesinde bulundu.

“Ekonomi Basınının Ayrı Bir Önemi Var”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan SÜEL, bu ödül törenini 4. kez desteklemekten dolayı çok mutluluk duyduklarını belirterek, “Her sene olduğu gibi jüriye bizleri dâhil ederek kendilerinden biriymiş gibi ailelerine kattılar. Çok renkli jüri toplantılarımızda bu ödülleri seçme şansı bulduk. Bunun için memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Ödüller İçin Çok Sayıda Başvuru Yapıldı

EGD Başkanı Celal TOPRAK ise EGD’nin bu yıl geleneksel aktivitelerini devam ettirdiğini belirterek, gelecek süreçte Küresel Isınma Kurultayı ile ilgili bir çalışmalarının olduğunu söyledi.

TOPRAK, “Ayrıca birkaç arkadaşımız son 10 yılda yapılan çalışmaları derlediğimiz bir kitapçık çalışması yapıyor. Bunun dışında da bilindiği üzere medya dijitale doğru kayıyor. Dijital medyanın meslektaşlarımıza getirdiği ve getireceği istikbale dönük, onların o noktada yetiştirilmesine dönük bir başka çalışmamız var. Önümüzdeki günlerde onu da sizlerle paylaşacağız. Bunun dışında klasik yaptığımız çalışmalarımız da devam edecek, yine değişik EGD buluşmalarını sürdüreceğiz” diye konuştu.

Çok sayıda kişinin ödüller için başvuru yaptığını kaydeden TOPRAK, yine çok sayıda ödül verilecek eser olduğunu ifade etti. TOPRAK, söz konusu ödül töreninin geleneksel hale gelmesi noktasında başta İTO olmak üzere diğer bütün sponsorlara teşekkür etti.

Economy Press Achievement Awards Found Their Owners

By The Association of Economic Journalists (EGD), being Vodafone Turkey main sponsor , “Economy Press Achievement Awards” which is the activity of ‘Hello to Summer’ organized by Istanbul Chamber of Commerce (ITO), found their owners with the ceremony.

egd 47b

Powered by OrdaSoft!