immib logoDünyanın En Büyük Tasarım Yarışmasından Türkiye’ye 3 Ödül

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB), 2016 Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda dereceye giren 3 Türk tasarımcı projeleriyle dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından biri olan  ‘A’ Design Award’a damga vurdu.

 

İMMİB’ in desteğiyle dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından biri olan ‘A’ Design Award’a katılan 3 Türk tasarımcı projeleriyle ödül kazandı. 98 ülkeden, 97 farklı tasarım disiplininden 1959 kazanan çalışmanın yer aldığı yarışmada Türk tasarımcılardan Fujer Selda GÜMÜŞ’ün Tazetut, Barış BUMİN’in Cubicious, Recep BİLİCİ’nin SpiderPan tasarımları ödüle layık görüldü.

3 proje daha önce İMMİB tarafından düzenlenen 2016 Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda dereceye girmişti. İMMİB, 2005 yılından bu yana öğrenci ve profesyonel tasarımcılara yönelik Endüstriyel Tasarım Yarışmaları düzenliyor. Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla 2015 yılından itibaren dereceye giren yarışmacıların uluslararası yarışmalara katılım masrafları da İMMİB tarafından karşılanıyor. Düzenlediği Endüstriyel Tasarım Yarışması ile Türk tasarım kültürüne yıllardır katkı sağlayan İMMİB aynı zamanda yarışmaya katılan tasarımcıları yeni iş fırsatlarıyla da buluşturuyor.

Merkezi Brüksel’de bulunan The Bureau of European Design Associations - BEDA (Avrupa Birliği Tasarım Ofisi)’nin desteğiyle ilki 2010 yılında düzenlenen A’ Design Award yarışması; inovasyon ve tasarımın gelişmesiyle ülkelerin ekonomik rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. Aynı zamanda kazanan tasarımlar için bir akreditasyon niteliği taşıyan yarışma, ürünlerin ve tasarımcılarının tanıtımlarına katkıda bulunuyor.

A’ DESİGN AWARDS’TA

ÖDÜL KAZANAN 3 PROJE

Fujer Selda GÜMÜŞ TAZETUT

İMMİB 2016 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Plastikten Mamul Düzenleyici Ürünler Profesyonel Kategorisi Üçüncüsü

Aldığı Ödül: A’ Design Award

Barış BUMİN

CUBİCİOUS

İMMİB 2016 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Metalden Mamul Açık Büfe ve Masaüstü Servis Ekipmanları ile Döküm Mutfak Eşyaları Tasarımı Öğrenci Kategorisi Üçüncüsü

Aldığı Ödül: Bronze A’ Design Award

Recep BİLİCİ

SPİDERPAN

İMMİB 2016 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Metalden Mamul Açık Büfe ve Masaüstü Servis Ekipmanları ile Döküm Mutfak Eşyaları Tasarımı Profesyonel Kategorisi İkincisi

Aldığı Ödül: Silver A’ Design Award

3 Awards to Turkey from the Biggest Design Competition in the World

Istanbul Mineral And Metals Exporters’ Association (İMMİB) marked ‘A’ Design Award which is one of the biggest design competitions on the World with 3 Turkish designer projects which came in in 2016 Industrial Design Competition.

immib 47a

Powered by OrdaSoft!