alfa metal logo“İSO’nun ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ Listesinde Yerimizi Aldık”

Alfa Metal Alüminyum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali BAKANER, 2017 yılının ilk yarısını değerlendirerek, 2017 yılının ikinci yarısındaki hedeflerini açıkladı. Ali BAKANER; “Firmamız açısından 2017 yılının ilk yarısı oldukça verimli geçti. Kapasitemizin tamamını kullandık ve 153 milyon TL net satış hasılatı elde ettik.

 

 

 

alfa metal 48a

İSO’nun “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında; 2014 ve 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da listedeki yerimizi aldık. Firmamız 2017 yılı üretimden net satış tutarları itibariyle daha üst sıralarda yerini alacak.” 

“Yeni Pazarlara Yönelim Gösteriyoruz”

Alüminyum ekstrüzyon firmalarının hammaddesini oluşturan billet dökümü yapan firmamız, birçok ülkeye ihracat yapmakla beraber, tüm dünyaya açılmayı planlamaktadır diyen BAKANER; “İhracatını son yıllarda sürekli olarak artıran firmamız, yeni pazarlara yönelerek 2017 yılında müşteri portföyünü genişletmeyi hedeflemektedir” dedi.

“Ürün Çeşitlendirmesine Gideceğiz”

BAKANER; “2017 yılının ikinci yarısında tamamlayacağımız yeni yatırımımızla döküm kapasitemizi % 80 artıracağız. Yatırımımızın tamamlanmasıyla üretim, kapasite ve satış hasılatı bakımından ciddi bir büyüme sağlayacağız.

Dünyanın en gelişmiş sistemlerini kurarak ürün çeşitlendirmesine gideceğiz. 2017 yılında araştırma-geliştirme çalışmalarına ve reorganizasyon faaliyetlerine ağırlık vereceğiz. Yurt dışı fuar organizasyonlarına katılarak teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip edeceğiz” dedi.

We took our place in ISO’s List of “Turkey’s Second 500 Biggest Industry Companies”

Ali BAKANER, the Chairman of Board of Directors of Alfa Metal Alüminyum A.Ş. evaluated the first half of 2017 and expressed their targets for the second half of 2017.

alfa metal 48b

alfa metal 48c

Powered by OrdaSoft!