teknik aluminium logoTeknik Alüminyum Küresel Ayak İzini TURQUALITY® İle Büyütecek

Alüminyum endüstrisinin öncü kuruluşu kendi alanının ödüllü ihracat lideri Teknik Alüminyum, TURQUALITY® desteğine uygun görüldü. Teknik Alüminyum’un TURQUALITY® desteği kapsamına alınması, Ekonomi Bakanlığı’nın 20.07.17 tarihli yazısıyla tescillendi.

 

teknik aluminium 2aa

Ülkemiz alüminyum endüstrisinin öncüsü Teknik Alüminyum, güçlü global markaları geliştirerek ülkemizin ihracatını artırma misyonuyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan TURQUALITY® programı kapsamında desteğe uygun görüldü.

Türkiye’nin ilk yassı ürün üreticisi ve kendi alanının en ileri teknoloji platformuyla sürekli döküm öncüsü olan Teknik Alüminyum, aynı zamanda 2016 yılında gerçekleştirdiği yaklaşık 71,5 milyon dolarlık ihracatla, kendi alanında liderliği de elinde bulunduruyor.

Teknik Alüminyum Genel Müdürü Arbek AKAY, rekabet yetenekleri, nitelikli iş gücü, kendisini farklılaştıran iş yapış şekilleri ve uzun vadeli planları ile program kapsamına kabul edildiklerini belirtti. AKAY şunları söyledi: “Çalışanlarımızın bilgi ve becerisi, insan, gelişim ve rekabet odaklı mükemmellik kültürümüz ve Türkiye’de öncü yassı alüminyum sektöründeki tecrübemizle, ülkemizde olduğu gibi geniş bir coğrafyaya yayılan ihracat pazarlarımızda ülkemizin ihracat ve rekabet gücüne katkı sağlıyoruz. Ar-Ge, ürün geliştirme, ölçümleme, test / analiz yetkinliklerimiz, dünya standartlarında üretilen ürünlerimiz, tavizsiz kalite ve üst düzey hizmet anlayışımızla, ülkemiz ihracatına katkı yapmaya devam edeceğiz.”

teknik aluminium 2bb

TURQUALITY® kapsamında Teknik Alüminyum, 5 yıl boyunca uluslararası pazarlarda marka gücünü artırma adına yapılan tüm çalışmalarında belirlenen limitler dâhilinde destek alacak ve bu sürenin sonundaki denetime bağlı olarak desteğin 5 yıl da uzatılması gündeme gelebilecek.

Teknik Alüminyum Global Footprint will Grow with TURQUALITY®

Teknik Alüminyum which is leading enterprise of aluminum industry and award winning export leader of its field, is appropriated for TURQUALITY® support. Technical Aluminum has been registered in the scope of TURQUALITY® support by the Ministry of Economy dated 20.07.17.

Powered by OrdaSoft!