turkiye inovasyon haftasi Türkiye İnovasyon Haftası’na 40 Bin Kişilik Katılımla Tarihi Rekor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

 

 

 

 

 

turkiye inovasyon haftasi 58a

İki gün süren etkinlik boyunca katılımcılar, Shazam Kurucu Ortağı Chris BARTON gibi alanında uzman konuşmacıların katıldığı inovasyon odaklı konferansları takip etmenin yanı sıra inovatif sergi ve atölye çalışmalarını da yakından görme fırsatı buldu. “Türkiye İnovasyon Haftası”, bu yıl ilk günü 20 bin 800 olmak üzere yaklaşık 40 bin kişinin katılımıyla bugüne kadarki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.

TİM Başkanı İsmail GÜLLE, “Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak düzenlediğimiz bu etkinlik inovasyonun tek adresi olduğunu perçinledi. Her platformda dile getirdiğimiz ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefimize, ihracatta rekorların kalıcı bir hale gelmesine, ancak inovasyonu ve teknolojik dönüşümü üretimimize ve ihracatımıza entegre ederek elde edebiliriz” dedi.

İnovasyon ekosisteminin en büyük buluşması olan “Türkiye İnovasyon Haftası”nın son gününde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus ERSÖZ ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih SAYAN’ın katılımıyla “Darüşşafaka İnovatif Gençliğe Katkı Ödül Töreni” düzenlendi.

Historical Record with 40.000 participants to Istanbul Innovation Week

“Turkey Innovation Week” was held at the Istanbul Congress Center on 3-4 May 2019 date, by Turkey Exporters Assembly (TIM) under the coordination of the Ministry of Commerce of Republic of Turkey .

 

turkiye inovasyon haftasi 58b

turkiye inovasyon haftasi 58c

turkiye inovasyon haftasi 58e

turkiye inovasyon haftasi 58f

 

 

 

 

Powered by OrdaSoft!