galsiad logoGALSİAD, Sektör Temsilcileri ile Birlikte Türkiye’nin Tek Entegre Alüminyum Tesisine Ziyaret Düzenlendi

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ çok sayıda sektör temsilcisi firma yetkilisi ile Türkiye’nin tek entegre Alüminyum üretim tesisi olan Eti Alüminyum tesislerine bir gezi düzenledi.

 

 

 

galsiad eti 58a

Konya’da buluşan sektör temsilcileri ile kahvaltı yapan KIRBOZ ve beraberindeki heyet daha sonra Seydişehir’e devam ettiler. Seydişehir’de heyeti Eti Alüminyum Genel Müdürü Mehmet ARKAN, Alper AKAR ve üst düzey yönetim kadrosu karşıladılar. Genel sektör istişaresi ve Eti Alüminyum tesisleri hakkındaki bilgilendirme sonrası, tesiste Cengiz ailesinin merhum babaları Rahmetli Şaban CENGİZ adına yaptırılan camide cuma namazı kılındı. Arkasından birlikte yenen yemek ve akabinde tesis gezisi ile devam etti. Maden sahasından başlayan serüven Alümina oradan külçe biyet imalat aşamasına kadar gezildi ve bilgi alındı. Üretimin her safhasından ayrıntılı bilgiler verildi. Ülkemizin gururu olan bu tesiste yapılanlar, sektör adına umut verici olarak yorumlandı. Tesisleri gezi sırasında bir teşekkür konuşması yapan GALSİAD yönetim kurulu başkanımız Celalettin KIRBOZ; yapılan gezinin katılımcılara yüksek sinerji verdiğini, bu birlikteliklerin artarak devam etmesi gerektiğini dile getirerek “Bu tip birlikte yapılan gezi ve toplantılar sektör temsilcilerimizin bir araya gelmelerine ve bolca istişare için vakit ve zemin bulmalarına neden olmaktadır. Bu da bizler için oldukça önemlidir. Günlük iş hayatından vakit bulamayan iş adamlarımız bu vesile ile hem bir kafa dağıtmış oluyor hem de sohbet etmek imkânı buluyor. Önümüzdeki günlerde bu tip organizasyonları artırarak çoğaltacağız. Özellikle yerli ve yurtdışı firma ziyaretleri planlıyoruz. Bu organizasyonumuzda gördüğümüz üzere sektörün buna ciddi ihtiyacı var. Bu vesile ile bizleri tesislerinde ağırlayan, misafir eden CENGİZ ailesi başta olmak üzere Genel Müdür Mehmet ARKAN Bey’e, Alper AKAR Bey’e ve tüm yöneticilere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşma sonrasında söz alan sektör temsilcileri Eti Alüminyum yöneticilerine beklentilerini ve tesis hakkında sorularını sorarak cevaplarını aldılar.

Son derece verimli ve samimi geçen ziyaret sonrasında katılamayan birçok sektör temsilcisi Celalettin KIRBOZ’u arayarak bunun tekrar yapılmasını talep ettiklerini bildirdiler. KIRBOZ ilerleyen dönemde Eti Alüminyum yönetiminin de uygun görmesi halinde tekrar böyle bir gezinin yapılabileceğinim dile getirdi.

GALSİAD paid a Visit with the Representatives of the Sector to Turkey’s One & Only Integrated Aluminum Facility

GALSİAD’s Board Chairman, Celalettin KIRBOZ, together with a group of the authorized persons of the major companies of the sector, paid a visit to Eti Aluminum Facility, as being Turkey’s one and only integrated aluminum facility.

galsiad eti 58b

galsiad eti 58c

Powered by OrdaSoft!