talsad logoTALSAD Londra’da Dünya Alüminyum Konferansı’na Katıldı

Emtia piyasalarının tanınmış pazar araştırma şirketi CRU tarafından düzenlenen 24. Dünya Alüminyum Konferansı 24-26 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşti. TALSAD’ın da katılım sağladığı konferans, alüminyum sektörünün önde gelen şirketlerinin katılımı ile Londra’da yapıldı. TALSAD’ı Genel Sekreteri Dr. Erol METİN temsil ederek, konferans konuşmacılarından biri oldu.


 

 

talsad 58a

Toplantının alüminyum pazarının geleceği ile ilgili bölümünde sunum yapan BMO-Capital Markets şirketi, alüminyum tüketiminin artmaya devam edeceğini ve küresel alüminyum tüketimine 2020 yılında 2010 yılına göre yaklaşık 24 milyon ton daha ilave geleceğini belirtti. Ulaştırma sektörü önümüzdeki dönemde alüminyum pazarındaki büyümenin itici gücü olacak. Alüminyum pazarındaki büyümenin %34’ ü ulaştırma sektöründen gelmesi bekleniyor. Ulaştırma sektörünün büyümesi Çin’deki otomotiv endüstrisinden gelecek. İkinci büyüme katkısının ise %18 ile inşaat sektöründen gelmesi bekleniyor ifadelerinde bulundu.

Toplantıyı düzenleyen pazar araştırma şirketi CRU adına konuşan Eoin DINSMORE 2019 yılında alüminyum tüketiminin artmaya devam edeceğini, ancak artış hızında bir miktar gerileme olabileceğini belirtti. CRU’nun tahminlerine göre 2019 yılı küresel alüminyum tüketim artışı %1,9 ile %3,4 aralığında olacak. CRU, primer alüminyum fiyatlarının ise 2019 yılında talep artış hızının yavaşlamasına rağmen artma eğiliminde olacağını tahmin ediyor. Primer alüminyum üretimindeki yavaşlama ile ilişkilendirilen fiyat artışı beklentisi ise 2000 USD/ton seviyesinin üzerinde bekleniyor.

Toplantıda Alüminyum pazar gelişimi üzerine yorumlarını yapan pazar araştırma şirketi Concord dünya endüstriyel üretimindeki büyüme ile alüminyum tüketimi arasında doğrudan bir ilişki olduğunu belirtti.

Dünya endüstriyel üretimindeki her 1 puanlık artış alüminyum tüketiminde 1.65 puanlık bir artışa karşılık geliyor.

9. International Aluminum Symposium Meeting Held

Scientific Committee and Advisory Board Meetings of the 9th International Aluminum Symposium to be held on October 10-11 by TALSAD at CNR Expo Center were held with an intensive participation on Saturday, February 9th.

******************************

 

TALSAD’ın Yeni Web Sayfası Açıldı

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği’nin (TALSAD) web sitesi yeni tasarımıyla altyapı çalışmaları tamamlanarak aktif hale getirildi.

Yeni tasarımıyla üyelerinin ve diğer tüm sektör şirketlerinin dernek yapısı ve yapılan çalışmalar hakkında daha detaylı bilgi edinebilmesi kolaylaştı. Ayrıca web sayfasında yer alan günlük Londra Metal Borsası verilerine de ulaşmayı kolaylaştıran TALSAD sektör firmalarının bilgiye kolay erişimini sağlama vizyonunda bir adım daha ilerlemiş oldu.

TALSAD’s new webpage was opened

Aluminum Industrialists Association of Turkey (TALSAD) website was activated by completing infrastructure work with a new design.

 

 talsad 58 2a

 

******************************

Yeni Üyeleriyle Büyüyen TALSAD

1971’den beri varlığını sürdüren, Türkiye’nin en eski ve köklü alüminyum sektör temsilcisi TALSAD yeni üyeleriyle, gücüne güç katıyor.

Rusal Global Management B.V. Türkiye İrtibat Bürosu ve Hydro Yapı Sistem San.ve Tic. A.Ş. Nisan ayı itibariyle, Altaş Alüminyum İmalat ve San. Tic. A.Ş., Asen Metal Endüstri Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Genç Kayalar Metal Geri Dönüşüm Hurdacılık San ve Tic. Ltd. Şti. Mayıs ayı itibariyle TALSAD ailesine katıldı.

TALSAD Growing with New Members

Existing since 1971, and being Turkey’s oldest and most established of the aluminum industry representatives, TALSAD is more powerful now with its’ new members.

talsad 58 3

Powered by OrdaSoft!