GALSİAD, Aselsan’ı Ziyaret Etti

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celalettin KIRBOZ, Başkan Yardımcıları Sayın  Murat ÇIĞLI, Sayın Kerem YILMAZ, Sayın Bülent ÇİVİCİ, Sayın Mustafa ERTÜRK, Ankara temsilcisi Sayın Cenk AKTAŞ, CB Metal Firma Yetkilisi Sayın Sami KABUKÇU, Dernek Basın Yayın Sorumlusu Sayın Kemalettin AKSÖZ ile birlikte, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prf. Dr. Haluk GÖRGÜN’ü ziyaret ettiler.

 

 

 

galsiad 60a

Genel olarak Aselsan ve GALSİAD yapılarının tanıtımının yapıldığı toplantıya katılan Sanayileşme ve Teknik direktörü Sayın Ali Rıza KILIÇ özellikle Alüminyum ihtiyaçları ve bunların yerlileştirilmesi çalışmalarını anlattı. Bu konuda GALSİAD’ın üzerine düşen her türlü vazifeye hazır olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı KIRBOZ “ Aselsan gibi ülkemiz savunma sanayi alanında ana temeli oluşturan bir kuruma her zaman tam destek sağlanacağını, tüm alüminyum ürün tasarım, prototip üretim, sanayileşme alanlarında gerekli desteğin verilerek özellikle yerlileşme kapsamında ikame ürün üretmek ve ürettirmek hedeflerinde birlikte hareket etmenin mümkün olduğunu” GÖRGÜN’e anlatılar. Toplantıda bulunan Başkan yardımcısı ÇIĞLI, şartname ve bürokrasinin halen sektörü zorladığını dile getirerek bu gibi engellerin kaldırılması konusunda birlikte çalışılabileceğini anlattı. Yine yapılan Aselsan içerisindeki eğitim kurumuna her türlü desteği vereceğini açıklayan KIRBOZ, bu okulda Alüminyum ile ilgili bir müfredat olmamasından üzüntü duyduğunu belirterek dileğinin en kısa zamanda bu okulda Alüminyum ile ilgili bir müfredat ve ders konmasını arzu ettiklerini belirttiler.

Buluşmada, birlikte çalışılabilecek konular olduğu taraflarca kabul edilerek bundan sonra daha aktif ve temasların artırılarak Türkiye Alüminyum sanayinin yerlileşme çabasının, özellikle stratejik ürünlerin çalışmalarına taraflarca başlanması kararlaştırılmıştır. Toplantı sonrasında GÖRGÜN’e bir ziyaret anısı hediye eden GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celalettin KIRBOZ ve beraberindeki heyet Aselsan tesislerinden ayrılmışlardır.

 

GALSİAD Visited Aselsan

GALSİAD Chairman Mr. Celalettin KIRBOZ, Vice Presidents Mr. Murat ÇIĞLI, Mr. Kerem YILMAZ, Mr. Bülent ÇİVİCİ, Mr. Mustafa ERTÜRK, Ankara representative Mr. Cenk AKTAŞ, CB Metal Company Officer Mr. Sami KABUKÇU, Association Press Release Officer Mr. Kemalettin AKSÖZ,  They visited Mr. Haluk GÖRGÜN, Chairman of the Board of Directors of Aselsan.

 

galsiad 60b

 

Powered by OrdaSoft!