aluteam logoALUTEAM ALUEXPO Fuarı’na ve ALUS’09 Sempozyumu’na Katıldı

ALUTEAM, 10-11-12 Ekim 2019 tarihleri boyunca devam eden ALUEXPO Fuarında GALSİAD ile birlikte yer alırken eş zamanlı olarak düzenlenen ALUS’09 sempozyumunda da Fatih Mehmet Sultan Vakıf Üniversitesi’ni temsil etti.

 

 

 

  

aluteam 61 aa

 

aluteam 61a

Bu yıl düzenlenen ALUEXPO 2019 Uluslararası Aluminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı 10-12 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. ALUTEAM fuarda Girişimci Alüminyum ve Sanayici İş Adamları Derneği ile aynı standı paylaştı. Alüminyum sektörünü bir araya getiren organizasyon, 10 Ekim Perşembe Günü T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna TURAGAY’ın da katıldığı açılış töreni ile başladı. Üç gün boyunca devam eden ALUEXPO 2019’da ekiplerinden alanında uzman kişiler tarafından karşılanan sektör temsilcileri merkezlerinde kullanılan üretim metotları ve geliştirilen projeler ile ilgili bilgilendirildi.

 

Türkiye ve Avrasya Bölgesi olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen alüminyum sektörü ilgililerinin bir araya geldiği fuar kapsamında ayrıca ALUS’09 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu düzenlendi. TALSAD Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi işbirliği ile 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyuma ilgi oldukça yoğundu.

ALUS’09 süresince her boyutuyla alüminyum sektörü ile akademik dünyayı aynı platformda bir araya getirme ve endüstriye yön verecek bilimsel ve teknolojik gelişmeleri uluslararası bir ortamda paylaşma hedefi kapsamında pek çok oturum düzenlendi. FSMVÜ  Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi YILMAZ ve ALUTEAM araştırmacıları üniversiteyi temsil etti. “Alüminyum Pazarı, Fiyatlandırma ve Ticaret” konulu oturumda ALUTEAM  Müdürü Dr. Ebubekir KOÇ başkanlık ederken aynı vakitlerde Prof. Dr. Fevzi Yılmaz “Yerküremiz Kaynaklarının Kullanımı, Sürdürülebilirlik ve Alüminyum” konulu sunum gerçekleştirdi. Gün boyu devam eden etkinlikler kapsamında öğleden sonra ALUTEAM araştırmacılarından Yaşar AKÇA’nın “Ekstrüzyon Preslerinde Enerji Yönetimi” konulu sunumunun ardından “Effects of Retrogression and Reaging (RRA) on the Mechanical and Physical Properties in Aluminum Alloys 7050 and 7075” konulu araştırma Dr. Öğrt. Üyesi Gökhan ÖZER’in sunumuyla ALUS’09’da izleyicisiyle buluştu.

 

ALUTEAM Attended ALUEXPO Fair and ALUS’09 Symposium                

 

 

ALUTEAM took part with GALSIAD in ALUEXPO Fair which was held on 10-11-12 October 2019 and represented Fatih Mehmet Sultan Foundation University in ALUS’09 symposium which was organized as synchronize.

 

aluteam 61b

Powered by OrdaSoft!