metin yilmaz qualanod 62 aQualanod’un 2020-2022 Dönem Başkanı Dr. Metin YILMAZ Oldu

16 ülkeden 20 ulusal birliğin katıldığı Qualanod Genel Kurulunda Türkiye’den Dr. Metin YILMAZ oy birliği ile Qualanod başkanlığına seçildi.

 

 

metin yilmaz 62 a

Çuhadaroğlu Metal San. ve Paz. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan YILMAZ, Alüminyum Yüzey İşlem Derneği (AYİD) Başkanı, aynı zamanda ESTAL Başkan Yardımcısı ve TALSAD Yönetim Kurulu Üyesidir.

 

1974 Yılında Zürih’de kurulan Qualanod, eloksal kaplanmış alüminyum ürünlerin kalitesini uygunluğunu ve geliştirilmesini taahhüt eden bir kalite organizasyonudur. Qualanod, kapsamlı bir şekilde eloksal kalitesinin gereksinimlerini, hazırladığı teknik spesifikasyonlar ile belirler ve dünya çapındaki sertifikalı eloksal tesislerini ve kimyasal üreticilerini denetler ve uygun tesis ve ürünleri sertifikalandırır. Dünya çapında yaygınlaşmış olan Qualanod sertifikası artık bir çok taahhüt ve ürün şartnamelerinde vazgeçilmez bir sertifika haline gelmiştir. 2019 yılı itibarı ile dünya çapında 39 ülkede 204 sertifikalı eloksal tesisi bulunmaktadır. Ülkemizde Qualonod’un genel lisansörü 1986 yılında kurulan Alüminyum Yüzey İşlem Derneği’dir.

 

 

Metin YILMAZ is elected as the President of Qualanod for the period 2020-2022

The President of Turkish National Association - AYID Dr. Metin YILMAZ is elected as the next QUALANOD President at the Qualanod General Assembly at September 2019. 

Powered by OrdaSoft!