GALSİAD, 10. Yıl Etkinlikleri Kapsamında Gerçekleştirdiği Ankara Temasları ve Anıtkabir Ziyareti

Alüminyum sektörünün birleştirici gücü GALSİAD - Girişimci ve Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği, 10. Yıl Etkinlikleri 17 Aralık Salı günü Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ ile Yönetim Kurulu ve sektör üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

 

 

 

galsiad 62 a

İlk olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ziyaret gerçekleştiren heyet Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE’yi makamında ziyaret etti. Yapılan bu ziyarette katılımcılar kendilerini ve firmalarını tanıttılar. Sektörle ilgili fikir alışverişlerinde bulundular. Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, dernek olarak enerjiden eğitime kadar farklı projelerinin olduğunu, GALSİAD ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ortaklığında kurulan Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi ALUTEAM’de teknolojik ve bilimsel laboratuvar merkezleri ve Ar-Ge sistemleri ile sektöre fayda sağladıklarını ifade etti. Oldukça olumlu ve samimi bir hava içerisinde geçen bu ziyaret sonrasında Bakan Yardımcımıza 10. Yıl Anısına verilen plaketi Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ sundu. Sayın Bakan Yardımcımızda bu ziyaret anısına KIRBOZ’a bir hediye plaketi takdim ettiler.

 

Bakanlıkta gerçekleşen toplantının ardından Panda Alüminyum fabrikası ziyaret edildi. Ziyaret Panda Alüminyum firmasının değerli sahipleri Mehmet ŞEHERLİ ve Hüseyin ŞEHERLİ ile yenen öğle yemeği ile sona erdi. Dernek heyeti program devamında Mor Alüminyum fabrikasını ziyaret ederek Genel Müdür Ahmet Turan ÖZKASAP ve Yönetim Kurulu Başkanı ile kahve eşliğinde sektör ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Katılımcılar ziyaretlerinin ardından Anıtkabir’de bir araya geldiler.  Derneği temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ tarafından Misakı Milli kulesine çıkılarak protokol defteri yazıldı ve sonrasında kortej ile Atatürk’ün Mozolesi’ne çelenk bırakıldı. Saygı duruşunun ardından Anıtkabir Müzesi gezildi.

 

Seykoç Alüminyum’un ev sahipliğinde akşam yemeğinde bir araya gelen sektör mensubu firmaların temsilcileri program değerlendirmesi yaparak sektör ve genel ülke ekonomisi hakkında sohbet ettiler. Akşam yemeğinin arından son bulan programda GALSİAD 10. Yıl Etkinliği ve Ankara temasları tamamlanmış oldu.

 

GALSİAD’ın tüm etkinliklerini takip ederek organizasyonlarında GALSİAD’a destek olan Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği Basın Sponsoru ALU&Art - Win&ARTProje Dergileri imtiyaz sahibi Kemalettin AKSÖZ de programda bulundu. 

 

GALSİAD’s Contacts in Ankara and its Visit to Atatürk’s Mausoleum performed within the Scope of its 10th Anniversary Activities

 

 

As being the unifying power of the aluminum sector, GALSİAD-Entrepreneur and Aluminum Industrialists and Businesspersons Association performed its 10th Anniversary Activities as of December 17th, Tuesday, by the participation of its Board Chairman, Celalettin KIRBOZ, its Board Members, and guests from the sector.

 

galsiad 62 b

galsiad 62 c

Powered by OrdaSoft!