haffner Alüminyum ve PVC Sektörü Haffner’de Buluştu

Dünyanın önde gelen PVC, alüminyum ve çelik profil işleme teknolojileri üreticisi Haffner, İstanbul’daki üretim tesisini fuar alanına dönüştürerek, Haffner Fabrika Günleri’nin ilkini 12-17 Ekim tarihleri arasında düzenledi. Çok sayıda sektörden firmayı ağırlayan etkinlikte, profil işleme makineleri hakkında en güncel uygulamalar, verimlilik ve performans artıran çözümler sergilendi.

ASAŞPEN, İlk TV Reklam Filminde “Mimar Sinan Yaşasaydı Ne Yapardı?” Sorusuna Cevap Veriyor

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ’ın güçlü markalarından ASAŞPEN “Mimar Sinan Yaşasaydı Ne Yapardı?” sorusundan yola çıkarak geliştirdiği PVC pencere ve kapı sistemlerini içeren ilk TV reklam filmini izleyiciyle buluşturdu.

ASAŞ, Yüksek Binalar İçin Yeni Bir Giydirme Cephe Sistemi Çözümü Geliştirdi

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Alüminyum Mimari Sistemler ürün yelpazesine yeni eklediği REF60 Giydirme Cephe Sistemi ile yüksek binalarda 50’lik cephe sistemlerinin karşılayamadığı statik gereksinimleri sunarak, yüksek ısı yalıtımı ve su sızdırmazlığı sağlayacak.

Kibar Dış Ticaret’e İDDMİB’ten İhracatın Metalik Yıldızı Ödülü

Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarından Kibar Holding’in dış ticaret şirketi Kibar Dış Ticaret, İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nde “Alüminyum Mal Grupları Sektör İhracatının Öncüsü” kategorisinde “İhracatın Metalik Yıldızı” ödülüne layık görüldü.

Şişecam, Türkiye Sermaye Piyasalarında Gerçekleştirilen En Büyük Birleşmeye İmza Attı

Cam sanayinin yanı sıra soda ve krom bileşiklerini kapsayan kimyasallar alanında küresel bir oyuncu olan Şişecam, Türkiye sermaye piyasalarında bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük birleşme işlemini başarıyla tamamladı. Bu başarısıyla Borsa İstanbul’da gong, Şişecam için çaldı.

İDDMİB’den Hindistan ve Pakistan’a ‘Sanal Çıkarma’

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), bu yıl 7’nci sanal ticaret heyetini Hindistan ve Pakistan pazarlarına düzenledi. İDDMİB Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ, “Öncelikli hedefimiz bu ülkelerdeki büyük altyapı projelerinde yer almak.” dedi.

Kale Kilit 12’nci Kez İDDMİB İhracat Şampiyonu Seçildi

Bugüne kadar 100’den fazla ülkeye ihracat yapan güvenliğin lider markalarından Kale Kilit, İDDMİB “İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri”nde, metal hırdavat kategorisinde 12’nci kez 1’inciliğe layık görüldü.

“Vocational Training And Education For Aluminium Sector” Projesine Erasmus + Desteği

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği yürütücülüğünde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, Association of Thessalian Enterprises and Industries, Aluminium Federation Limited ve Instıtute Of Entrepreneurshıp Development ortaklığında hazırlanan “Vocational Training And Education For Aluminium Sector” projesi, Erasmus + Programı kapsamında 191.858,00 euro’luk destek almaya hak kazandı.

arslan aluminyum 2Arslan Alüminyum, Alüminyum Döküm Mamulleri Kategorisinde Ödüllendirildi

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 dev kuruluşu sıralamasında 3 puan yukarı çıkan Arslan Alüminyum, İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızları ödül programında, Alüminyum Döküm Mamulleri kategorisinde ödül kazandı.

 

İstanbul Sanayi Odası, İSTKA Programı Kapsamında Sanayide Dijital Dönüşüm Zirvesi Düzenledi

İstanbul Sanayi Odası, (İSO) sanayide rekabet gücünü artırmak ve ülke ekonomisine daha fazla değer yaratmak amacıyla sanayicilere yönelik Sanayide Dijital Dönüşüm Zirvesi düzenledi.

 

Saray Alüminyum’a, İhracatın Metalik Yıldızları’ndan 2 Ödül Birden

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından Saray Alüminyum, İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızları ödül programında, Alüminyum Çubuk & Profiller ve Alüminyum İnşaat Malzemeleri kategorilerinde ilk 10 ihracatçı arasında yer alarak, bu alandaki başarısını iki yeni ödülle taçlandırdı.

albondAlbond, Alüminyum İnşaat Malzemeleri İhracatının Yıldızı Oldu

Albond, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından verilen “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerinde, alüminyum inşaat malzemeleri kategorisinde 1’incilikle ödüllendirildi.

 

ASAŞ’a İhracatın Metalik Yıldızları’ndan Üç Ödül Birden

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nden 3 ödüle layık görüldü. Alüminyum Yassı Ürünler kategorisinde 1’incilik, İhracat Şampiyonları ve Alüminyum Çubuk&Profiller kategorilerinde ise 2’ncilik ödülü aldı.

gebkim GEBKİM’de 1 Milyar 200 Milyon TL’lik 6 Yatırıma Aynı Anda Start Verildi

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK, kuruluşunun 2’nci yılında Anadolu Meslek Programı türünden öğrenci alan meslek liseleri arasında en çok tercih edilen GEBKIM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni (GEBKİM MTAL) ziyaret etti.

hardware Hibrit Fuar Modeli İle Güvenli Fuar Deneyim: Hardware Eurasia

Avrasya’nın ve dünyanın en kapsamlı hırdavat endüstrisi etkinliklerinden biri olmayı hedefleyen Hardware Eurasia Fuarı, Reed Tüyap’ın uluslararası fuarcılık deneyimi ve Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) sektörel gücü ile 1-4 Nisan 2021 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Vorne, Kapı Pencere Cephe Aksesuarları Kategorisinde 1’incilik Ödülü Aldı

VORNE, İDDMİB (İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği) 2019 Yılı En Başarılı İhracatçıları, Hırdavat Sektörü Kapı Pencere Cephe Aksesuarları Kategorisinde 1. oldu.

 

 

 

Pandemide 2’nci Dalga Endişesi, İnşaat Malzemeleri Bileşik Endeksinin Artış Hızını Etkiledi

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ekim 2020 sonuçlarına göre; son 5 aydır toparlanma gösteren endeksteki artış, ivme kaybetmeye başladı. Faaliyetlerde hızlı tempo ekim ayında da korundu ancak güven ve beklenti endeksleri düşüş gösterdi. Salgında 2’nci dalga endişesi, güven ve beklentilerde düşüşe yol açtı.

Şişecam’dan Türkiye’ye 1 Milyar TL’lik Dev Yatırım

Cam sanayinin yanı sıra soda ve krom bileşiklerini kapsayan kimyasallar alanında küresel bir oyuncu olan Şişecam, 1 milyar TL’lik yeni yatırımıyla Polatlı’yı Avrupa’nın en büyük düzcam üretim üslerinden biri yaptı.

ASTEL Projesi, Online Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı (ASTEL) Projesi,  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Alüminyum Test, Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM), Girişimci Alüminyum ve Sanayici İş Adamları Derneği (GALSİAD), İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) ortak girişimi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle hayata geçirildi.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları Hibrit Fuar Modeliyle Güvenli Fuar Deneyimi Sunmaya Hazırlanıyor

TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ne sahip olan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 3-6 Mart 2021 tarihlerinde eş zamanlı gerçekleştirilecek olan, Avrasya’nın en kapsamlı ve en prestijli Pencere, Kapı ve Cam Fuarları için geri sayım başladı.

Akpa Alüminyum’dan Yeni Tesis Yatırımı

35 yıldır sürdürdüğü kaliteli üretimiyle alüminyum sektöründe standartların yükseltilmesine liderlik eden Akpa Alüminyum, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda; üretimde yıllık 15 bin ton kapasiteyle üretim yapan boya tesisine ilave olarak, yıllık 25 bin ton kapasitelik yeni boya tesisi yatırımı için düğmeye bastı.

seykoc sima aluminyumGebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN’dan Sima Alüminyum Ziyareti

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN, GTÜ TTO yetkilerinden oluşan bir heyet ile Sima Alüminyum tesislerini ziyaret ederek üretim faaliyetleri ve ürünler hakkında detaylı bilgi aldı.

Şişecam Düzcam, Isıcam Yetkili Üreticileri ile Online Güç Birliği Yaptı

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam’ın Isıcam yetkili üreticileri ile gerçekleştirdiği online buluşmalarda, pandemi dönemi ve sonrasında camın yeni kullanım alanları ve üretim süreçlerinin sürdürülebilirliği için alınabilecek önlemler ele alındı.

Assan Alüminyum’a “Covid - 19 Güvenli Üretim Belgesi”

Alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemelerini hayata geçirerek Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

Şişecam Topluluğu “Yerinde Gümrükleme” Uygulamasına Geçen İlk Firma Oldu

Şişecam Topluluğu, “temassız dış ticaret” hedefi doğrultusunda, üretimde kullanılan ithal girdilerin “yerinde gümrükleme” uygulamasına geçen ilk firma olarak bir ilke daha imza attı.

ASAŞ, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni Törenle Teslim Aldı

ASAŞ, Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun üretim yaptığını belgeleyerek, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen takdim töreniyle teslim aldı.

Şişecam’ın Kurumsal Web Sitesine Horizon Awards’dan “Gold Winner” Ödülü

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam’ın kurumsal web sitesi Horizon Interactive Awards yarışmasında “Corporate & B2B kategorisinde en iyiler arasına girerek, “Gold Winner” ödülüne layık görüldü.

Sima Alüminyum Tesisi’ne Ziyaret

AKY Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ayhan YILMAZ, MHP Maltepe Eski İlçe Başkanı Mesut KAMBUROĞLU, Alarko Holding Emekli  Yatırım Daire Başkanı Adnan KULHAN ile ALU&Art ve Win&ARTProje Dergileri İmtiyaz Sahibi Kemalettin AKSÖZ, Sima Alüminyum’un sektörde örnekle gösterilen tesislerini ziyaret ederek, tesisin faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

istanbul ticaret borsasiTOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ: “Milli Sanayimiz Doğmasaydı Diğer Ülkelerin İnsafına Kalırdık”

TOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ, koronovirüs ile birlikte ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de sanayinin yerlileştirme çabaları bu kadar ısrarla sürdürülmese ve yerli ve milli sanayimiz doğmasaydı diğer ülkelerin insafına kalırdık.” dedi.

HISİAD, Akademi Kariyer Platformu ile Sanayi ve Üniversite Arasında Köprü Kuracak

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD), bir ilki gerçekleştirerek kurduğu HISİAD Akademi Kariyer Platformu ile hırdavat sektörünün geleceğine ışık tutarak, gelecek nesillerin kariyer hedeflerine yön verecek.

iso logoTürkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları Açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” ile “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” araştırmalarının sonuçlarını açıkladı.

 

ASAŞ, MARBEL Projesi ile Geleceğin Elektrikli Otomobillerine Dokunacak

ASAŞ, Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 araştırma ve yenilik programı çerçevesinde fonlanan MARBEL Projesi’ne dahil oldu. ASAŞ, proje kapsamında yüksek mukavemete sahip batarya taşıyıcı profiller geliştirecek.

seykoc sima aluminyumTOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ’dan Sima Alüminyum Tesislerine Ziyaret

TOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ, Seykoç Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Sima Alüminyum tesislerini ziyaret etti. Üretimin tüm aşamalarını yerinde inceleyerek, Seykoç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat ÇIĞLI ve Sima Alüminyum Genel Koordinatörü Celalettin KIRBOZ’dan yeni yatırımlara ilişkin detaylı bilgiler aldı.

“İhracatın Metalik Yıldızları” Ödüllerini Aldı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 2019 yılının başarılı ihracatçıları olarak tanımlanan “İhracatın Metalik Yıldızları”nı belirledi. Ödül törenine video konferans sistemiyle katılan Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, “Demir ve demir dışı metaller sektörü üretim, istihdam ve ihracat kapsamında ülkemizin en önemli sektörlerinin arasındaki yerini alıyor.” dedi.

GALSİAD’tan ASTEL Yerleşkesine Ziyaret

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, sektörün gelişimi yönünde hayata geçirilecek ASTEL yerleşkesini ziyaret etti. Yerleşkenin devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, ALUTEAM Müdürü Dr. Ebubekir KOÇ’tan, projenin sektöre kazandıracaklarına ilişkin detaylı bilgi aldı.

Esat ERDURAK’ın 50 Yıllık Başarı Hikâyesine, Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerinden Plaket

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, pencere sistemlerine kazandırdığı en yeni teknolojilerle dünyanın alkışladığı Ersaş A.Ş Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK’a, 50 yıllık örnek başarı hikâyesinden ilham alarak plaketimizi taktim ettik.

 

Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 1-4 Nisan 2021’de Sektör Temsilcilerini İstanbul’da Buluşturacak

Yapı malzemeleri temsilcilerini de kapsayan inşaat sektörünün uluslararası iş birliği platformu Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 1-4 Nisan 2021’de 43’üncü kez kapılarını açacak.

 

oztiryakilerTürkiye’nin İlk Yerli Hızlı Treninin Mutfak Setleri Öztiryakiler’den

Türkiye’nin milli markası olarak dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler, Türkiye’nin yerli ve milli üretim vizyonu çerçevesinde geliştirdiği dev projelerin son örneği olan yerli hızlı tren projesindeki yerini aldı.

Şişecam Düzcam, Avrupalı Mimarlarla Online Share Seminerlerinde Buluştu

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, online olarak gerçekleştirilen Uluslararası Mimarlık ve Mühendislik Forumu Share Bükreş ve Share Sofya Webinarları’nda Avrupalı mimarlar ve mühendislerle bir araya geldi. 

ALUTEAM’in Eklemeli İmalata Uygun Alüminyum Alaşım Tozlarının Geliştirilmesi Projesi’ne TÜBİTAK Desteği 

ALUTEAM ve SENTES-BİR Metalurji Kimya Enerji Üretim ve Geri Dönüşüm Teknolojileri’nin ortak çalışması olan Eklemeli İmalata Uygun Alüminyum Alaşım Tozlarının Geliştirilmesi Projesi, TÜBİTAK desteği aldı.

Alt Kategoriler

Powered by OrdaSoft!