Şişecam Düzcam’ın “T Buluşmaları”nın Finaline, Ödüllü Mimar Patrik SCHUMACHER Damgası

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği “T Buluşmaları”nın finaline, Zaha Hadid Mimarlık’ın yöneticisi Patrik SCHUMACHER damga vurdu.

 

 

 

sisecam s24a

 

Şişecam Düzcam “T Buluşmaları”nın bu yılki 2’nci etkinliği olan T06’yı global ve online olarak gerçekleştirdi. İngiltere merkezli Zaha Hadid Mimarlık’ın yöneticisi, ödüllü mimar Patrik SCHUMACHER’in konuk olduğu etkinlik; mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerinden oluşan katılımcılardan yoğun ilgi gördü. 

Patrik SCHUMACHER: “Cam Sağlam, Dayanıklı ve Çok İyi Bir Malzeme”

Yenilikçi ürünleriyle yapı sektörüne ivme kazandıran Şişecam Düzcam, yılın 2’inci etkinliği aracılığıyla, bugüne kadar 5 kez hayata geçirilen “T Buluşmaları”nın sonuncusu da düzenleyerek final yaptı.  Moderatörlüğünü mimar Bilge KOBAŞ’ın üstlendiği etkinliğin konuk konuşmacısı ödüllü Mimar Patrik SCHUMACHER, T Buluşmaları için hazırladığı sunumunda mimariye bakış açısını ve hayata geçirdiği projeleriyle ilgili deneyimlerini aktararak camın dayanıklı, sağlam ve çok iyi bir malzeme olduğuna dikkat çekti. 

Şişecam Düzcam’dan Cam Danışmanlığı Aldı

Sunumunda ağırlıklı olarak cam, cephe, şeffaflık ve doğal ışık kullanımı konularına yoğunlaşan SCHUMACHER, projeleri arasında yer alan Norveç’teki Oslo Metro İstasyonu projesini anlatırken Şişecam Düzcam’dan cam danışmanlığı aldıklarını da belirtti. Ödüllü mimar, projede endirekt ışığa odaklandıklarını ifade ederek, “Bunun için de cam kullanacağız. Cam sağlam, dayanıklı, eskiyip yıpranmayan, çok iyi bir malzeme” dedi. 

Dünyanın Önde gelen Düşünce Liderlerinden

1988 yılında Zaha Hadid Architects’e katılan Patrik SCHUMACHER, halen ofisin yöneticisi olarak çalışıyor.  Ofisin küresel bir mimarlık ve tasarım markası olması konusunda büyük katkısı olan SCHUMACHER mimari, şehircilik ve tasarım alanlarında en önde gelen düşünce liderlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bonn, Stuttgart ve Londra’da felsefe, matematik ve mimarlık eğitimi alan Patrik SCHUMACHER, 1990 yılında mimarlık diplomasını aldıktan sonra 2010 yılında Zaha HADİD ile birlikte Royal Institute of British Architects tarafından verilen Stirling Ödülü’nü kazandı. 1996 yılında AADRL’nin (Architectural Association Design Research Laboratory) kurucularından olan SCHUMACHER, 1999 yılında Klagenfurt Üniversitesi Kültür Bilimleri Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı. Son 20 yılda mimari dergilere ve yayınlara 100’den fazla makale yazdı. 2008 yılında “parametrisizm” akımını başlatan ve o zamandan beri parametrisizmi destekleyen bir dizi manifesto yayınlayan SCHUMACHER, 2010 ve 2012 yıllarında da iki ciltlik teorik “The Autopoiesis of Architecture” çalışmasını yayınladı.

Award-Winner Architect Patrik SCHUMACHER Left His Mark to the Finale of Şişecam Flat Glass’ “T Meetings”

Manager of Zaha Hadid Architecture, Patrik SCHUMACHER left his mark on the finale of the “T Meetings” organized by Şişecam Flat Glass, operating within the body of Şeşecam Group, the global player of the glass sector, in collaboration with Arkitera Architecture Center under the motto of “Transparent Face of Architecture”.

sisecam s24b

 

Powered by OrdaSoft!