oztiryakilerTürkiye’nin İlk Yerli Hızlı Treninin Mutfak Setleri Öztiryakiler’den

Türkiye’nin milli markası olarak dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler, Türkiye’nin yerli ve milli üretim vizyonu çerçevesinde geliştirdiği dev projelerin son örneği olan yerli hızlı tren projesindeki yerini aldı.

Sakarya’daki TÜVASAŞ tesislerinde yerli ve milli kaynaklar ile tasarlanan yerli hızlı tren projesinin ilk seti raya indi. Yüzde 80 oranında yerlilikle üretilen tren, saatte 160 kilometre hıza ulaşabiliyor. Yerli trenin mutfak setlerinde yine yerli üretim yapan ve dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler tercih edildi. Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin ÖZTİRYAKİ, Türkiye’nin hemen her alanda kendi kendine yetebilecek kabiliyete eriştiğini vurguladığı açıklamasında şunları söyledi: “Bu, Türkiye’nin kendi kendine yetebildiğinin en büyük ispatı. Endüstriyel mutfak sektöründe geldiğimiz noktayla yerli ve milli projeler sayesinde bir bakıma dünya sahnesinde yer alıyoruz.  Bu sadece bizim değil, sektörümüzün başarısı.

 

oztiryakiler 60a

 

Tahsin ÖZTİRYAKİ: “Milli Projeler Geleceğimizi Oluşturacak”

TÜVASAŞ’ın tamamen yerli üretim teknolojileriyle ve Türk mühendislerle geliştirdiği milli trenimiz hepimizin gurur kaynağı. Türkiye, Cumhurbaşkanı kararnamesiyle yakın gelecekte dünyaya tren seti ihraç eden bir ülke olacak. Biz, Türkiye’de üretilebilen her ürünün desteklenmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Devletimiz bu konuda üreticilerimizi sonuna kadar destekliyor. Daha önce milli gemilerimizin mutfak setlerini üretmiş ve teslim etmiştik. Bugün, milli ve yerli trenimizin mutfak setlerini üretmekten ötürü gururluyuz. Bu vagonların içerisinde yabancı firmalardan yüzde 50 oranında fiyat avantajı olan Türk mutfak setleri yer alıyor. Böylesi büyük projelerle Türkiye’nin artık birçok alanda kendi kendine yetecek kabiliyette olduğunu görüyoruz. Yabancı üreticiler milli projeler sayesinde endüstriyel Türk mutfak sektörünün geldiği noktayı da görmüş oluyor. Bu sadece bizim değil, sektörümüzün başarısı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sanayi Bakanlığımıza ve Ulaştırma Bakanlığımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Yerli ve milli projeler hem ülkemizin, hem de üreticilerimizin geleceği açısından kritik öneme sahip.” 

Kitchen Sets of Turkey’s First Domestic High-Speed Train is From Öztiryakiler

Öztiryakiler, making exports to every corner of the world as Turkey’s domestic brand, has participated in the domestic high-speed train project of Turkey, which is the latest example of the country’s huge projects developed within the framework of domestic and national production vision.

oztiryakiler 60b

 

Powered by OrdaSoft!